Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

20. 9. 2017 5 713×79 světlý/tmavý vzhled

Zajímavá fakta z filmového univerza DC se pořád ještě shánějí docela špatně. Superhrdinský svět přeci jen zatím čítá jen čtyři plnohodnotné snímky a na rozdíl od Marvelu postrádá propojení s rozšiřujícími seriály. I přesto jsme našli deset překvapivých faktů, které jste buďto minuli při sledování dosud vydaných snímků, nebo je prozradili v rozhovorech přímo samotní režiséři. Držte si své barevné kápě, začínáme!

1) Kdo dostal Slipknota do vězení?

Že Harley Quinn a Deadshota v Sebevražedném oddílu 65 %zajmul samotný Batman, jsme mohli vidět naživo. El Diablo se vzdal sám, Killer Croca dostala jednotka rychlého nasazení a Captain Boomerang nedokázal čelit Flashovi. Co ale Slipknot, který se hned na začátku mise vzbouřil a byl zpacifikován odpálením nálože ve svém těle? Ukázalo se, že ho do chládku poslala samotná amazonská válečnice Wonder Woman.

2) Athénin meč

U členky Ligy spravedlnosti   se ještě chvíli zastavíme. Viděli jsme, jak při odchodu z Themysciry sebrala meč Bohobijku, aby s její pomocí zahubila zlovolného Area. Když se ale s bohem války konečně střetla, snadno zničil její zbraň a Diana musela využít své dědictví po mocném Diovi.

S jakou zbraní tedy zaútočila v Úsvitu spravedlnosti na obřího Doomsdaye? V průběhu desetiletí mezi první světovou válkou a dneškem princezna získala Athénin meč, nesmírně odolnou a ostrou čepel popsanou nápisy v řečtině. Je nabitá magií, takže dokáže zranit i nadlidské bytosti typu Supermana nebo právě Doomsdaye.

3) Batmanovy hračky

Ve filmech jsme už viděli několik hraček Bruce Wayna a další uvidíme v Lize spravedlnosti. Největší pozornosti se právem těšil Batmobil, který může dosáhnout až rychlosti okolo 330 kilometrů za hodinu a váží zhruba tři tuny. Disponuje také malým tryskovým motorem, neprůstřelným pancéřováním, dokáže se samo řídit a je vybaveno solidním zbraňovým arzenálem. Po událostech Úsvitu spravedlnosti 63 % ho navíc Bruce ještě vylepšil.

Viděli jsme také Batwing, schopný stát ve vzduchu na místě i létat nadzvukovou rychlostí. Jeho skenery dokáží najít nepřátele i za stěnami a není nic jednoduššího, než je následně zlikvidovat naváděnými střelami a rotačním kulometem. Protože tenhle Batman zabíjí, jak víme.

Nechybí samozřejmě ani opasek s kouřovými bombičkami, batarangy či dýchací maskou pro případ útoku plynem.
Výraznou roli sehrál loni i batpočítač, letos ale ještě uvidíme třeba Nightcrawler, kráčející tank. Wayne také pro své kolegy z týmu vybudoval letadlo Flying Fox, jakousi větší obdobu avengerského quinjetu.

4) Alfred býval členem speciálních jednotek

Stejně jako jeho komiksový předobraz nebo i hrdina Nolanovy   ságy o Temném rytíři má za sebou Alfred Pennyworth Jeremyho Ironse   armádní kariéru. Prošel dokonce tvrdým tréninkem v elitní SAS, takže nenastoupil k rodině Waynů jenom jako komorník, ale i jako bodyguard. Škoda, že ho s sebou Brucovi rodiče neměli na svém výletu za kulturou – nebo možná bohudík, protože bychom jinak nikdy nepoznali Netopýra z Gothamu.

5) Kryptonská společnost je jako z Divergence

Protože se na Kryptonu před jeho zánikem už děti nerodily, nýbrž byly uměle vytvářeny a geneticky upravovány, zařadily se v dospělosti vždy do některé gildy, která odpovídala jejich schopnostem. Šlo o řemeslníky, myslitele (mezi které patřil i Supermanův otec Zor-El), dělníky, prostředníky (úředníci a kryptonské kněžstvo boha Raa) a konečně válečníky (jako třeba generál Zod).

6) Deadshot je profík i s bramborovým dělem

Dávali jste pozor při představovací montáží padoucha Deadshota? Pak jste mohli zjistit, že tento člen Sebevražedného oddílu vládne nejen pistolemi, revolvery, kulomety či útočnými puškami, ale i řadou exotičtějších zbraní. Za zmínku stojí třeba plamenomet, mušketa, granátomet, brokovnice nebo bazuka. Trochu zvláštní ale je, že do Deadshootova arzenálu patří také pistole vystřelující světlice, a dokonce i bramborové dělo.

7) Captain Boomerang zatočil s Flashem

Hned v první zajímavosti jsme zmínili, že australského lupiče dostal do vězení právě bleskurychlý hrdina. Ti dva spolu ale mají mnohem víc nevyřízených účtů.

Při jednom setkání dokonce Captain Boomerang svoji nemesis přivázal ke svému raketovému bumerangu, podcenil ale Flashovy schopnosti. Budoucí člen Ligy spravedlnosti se totiž přeci jen dokázal osvobodit, protivníka čapnul a strčil ho znovu za mříže. Captain Boomerang tam ale coby notorický uprchlík samozřejmě dlouho nevydržel.

8) Kde se vzal posprejovaný oblek?

Na pláně jsme zatím viděli tři Batmanovy obleky. Ten první je klasickým hrdinovým kostýmem, inspirovaným komiksem Návrat temného rytíře, ten druhý se mihnul v Brucově noční můře a konečně třetí dostal do vínku těžké kovové pláty a modře zářící oči. V Lize spravedlnosti nás čeká další oblek, ale… co měl znamenat ten žlutě posprejovaný, který jsme mohli zahlédnout v loňském Batman vs Superman?

Inu, Brucovi nepatří. Ve skutečnosti sloužil jeho sidekickovi Robinovi. Toho ale chytili do pasti Joker a jeho drahá Harley Quinn. Adoptivního Batmanova syna dvojice nejdříve mučila a potom zavraždila. Na místě činu potom nechali oba padouši poničený a posprejovaný oblek, na kterém stojí slova: „Hahaha joke's on you, Batman,“ která v překladu znamenají něco na způsob „Kdo se směje naposed, ten se směje nejlíp,“ akorát s extra dávkou škodolibosti a samozřejmě slovní hříčkou s Jokerovým jménem.

Bruce Wayne si z celého incidentu vzal ponaučení. Oblek vystavil ve svém sídle, aby mu připomínal tragickou událost a do pronásledování zločinců se vrhl s ještě větší vervou – a taky se značnou brutalitou.

9) Vítej na této planetě!

Pamatujete si ještě na úplně poslední scénu Muže z oceli 72 %, ve které titulní hrdina dorazí do svého nového civilního zaměstnání v deníku Daily Planet? Pokud jste ji viděli s českým dabingem, asi vás ničím nenadchla. Lois v ní podává ruku Supermanovi jednoduše se slovy: „Tak tě vítám u nás.“ V překladu se ale z větší části ztratil původní dvojsmysl, protože v anglickém originále replika zní: „Welcome to the Planet.“ Což může samozřejmě znamenat jednak novinovou redakci a jednak celou naši planetu.

10) Flashovy narozeniny

Ezra Miller se narodil ve stejný den, jako jeho postava. Ne ale jenom ve stejný den v roce, ale přímo ve stejných čtyřiadvaceti hodinách, konkrétně někdy v průběhu 30. září 1992. Co se jejich svátků týče, nemohly by být od sebe naopak vzdáleny víc. Zatímco Ezra slaví poblíž svých narozenin v září, Barry Allen (Flashovo civilní jméno) zase začátkem března.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: