Filmy, které unikly na internet ještě před vydáním. Star Wars, Wolverine i Postradatelní

Datum vydání 22. 9. 2017Shlédnutí 7 998×Názory k tématu11Sdílení článku198Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Každý známější film se s železnou pravidelností objeví v pirátské kopii na internetu hned v den své premiéry, obvykle ve formě kinoripu – fanoušek zkrátka propašuje do kinosálu kameru a po celou dobu promítání natáčí dění na plátně. Některé snímky se ale dostaly na veřejnost i jiným způsobem – typicky je ukradl někdo, kdo na nich přímo pracoval.

1) Železná srdce 76 %

Příběh tankové posádky ze závěru druhé světové války se dostal do hledáčku hackerů ze skupiny Guardians of Peace (doslova Strážci míru). I přes krádež stopáže film nakonec komerčně uspěl, přesto se studio Sony Pictures samozřejmě cítí únikem finančně poškozeno. Není divu: snímek si podle hrubých odhadů stáhl během několika dní milion diváků, přestože samozřejmě zůstává otázkou, kolik z nich by si na něj za obvyklých podmínek skutečně zašlo do kina.

2) Hra o trůny: 5. série 85 %

Před dvěma lety otřásl internetem masivní únik prvních čtyř epizod nejspíš nejočekávanějšího seriálu roku 2015, nové řady Hry o trůny. Skalní fanoušky postavil před obtížné dilema. Mohli se nedívat, podpořit tvůrce a riskovat, že jim jiný příznivec televizního fenoménu vyzvoní některý z šokujících zvratů, jimiž Hra o trůny 92 % proslula. Nebo se mohli vydat cestou piráta, riskovat virový útok nebo mizernou kvalitu obrazu a zvuku při sledování.

Za připomenutí stojí, že první čtyři epizody páté série skutečně nějaký ten zvrat obsahovaly: byl v nich upálen král lidí zpoza zdi Mance, v boji v ulicích zemřel stárnoucí rytíř Barristan Selmy a k církevní moci se v Západozemí dostala skupina fanatických Vrabčáků.

Co víc, v dosud poslední sérii došlo k únikům také. Na internet se předčasně dostala čtvrtá epizoda s bitvou mezi Dothraky, drakem Drogonem a lannisterskými vojáky a také neméně akční šestá s vojskem nemrtvých a harpunováním Viseriona.

3) X-Men Origins: Wolverine 73 %

Historicky první sólovka nejoblíbenějšího mutanta se na internet dostala celý měsíc před kinopremiérou, a to v DVD kvalitě. Únik začala vyšetřovat dokonce i FBI a po čase našla jistého Gilberta Sancheze z Bronxu, který prý film koupil na disku od jistého Korejce a nahrál na web. Pirátskou verzi Wolverina si stáhly miliony lidí i přesto, že obsahovala dosud nehotové vizuální efekty. Ty ale koneckonců vypadají místy naprosto otřesně i v oficiálním vydání.

Psali jsme o nich podrobněji tady.

4) Osm hrozných 81 %

Skupina Hive-CM8 zase na internet s týdenním předstihem nahrála snímek populárního režiséra Quentina Tarantina  , Osm hrozných 81 %. Její členové v následném prohlášení vysvětlili, že chtějí filmy zpřístupnit i těm, kteří na návštěvu kina nemají dostatek finančních prostředků. Tvrdili, že jimi zprostředkovaná DVD kvalita nemůže a nechce konkurovat vysoce kvalitním kopiím, které míří do kin. Proč ale potom Osm hrozných skupina zveřejnila ještě před premiérou, nikdo z jejích členů neuvedl.

Zato se poněkud komicky omluvili, že netušili, že se jejich verze filmu stane tak populární a že nezamýšleli nikomu škodit. Zašli dokonce tak daleko, že naznačili, že by mediální rozruch okolo předčasného zveřejnění snímku mohl ve výsledku paradoxně zajistit Osmi hrozným vyšší sledovanost. Těžko hádat, zda to v Hive-CM8 (dost naivně) mysleli upřímně, nebo zda si z Tarantina a jeho týmu jen prachsprostě stříleli.

5) Expendables: Postradatelní 3 64 %

Když už jsme u toho střílení: na veřejnost předčasně unikl i třetí díl akční série Postradatelní se Sylvestrem Stallonem  , Melem Gibsonem  , Arnoldem Schwarzeneggerem   nebo Harrisonem Fordem  . Stalo se tak tři týdny před kinopremiérou, opět v DVD kvalitě. Podle dostupných informací však snímek tentokrát zveřejnění nepoškodilo tolik, jako poněkud násilné naroubování nenásilného ratingu PG-13, kvůli kterému byli Postradatelní vůbec poprvé dostupní i dětem s doprovodem rodičů.

Studio Lionsgate podalo žaloby na několik stránek s torrenty, ale vzhledem k tomu, že se jejich provozovatelé samozřejmě nenacházejí na území Spojených států amerických, ušlé peníze už zřejmě nikdy zpátky nedostane.

6) Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů 87 %

To nejlepší jsme si ale samozřejmě nechali nakonec. Pirátská verze dlouho očekávaného finále prequelové trilogie Star Wars se na stránky s torrenty dostala jen několik hodin po kinopremiéře. Šlo o pracovní kopii filmu z postprodukce, kterou vypustil jeden ze zaměstnanců. Později ji v Šanghaji pirátsky zveřejnil místní distributor s čínskými titulky – a tady teprve začíná ta pravá legrace.

Aby rozšířil skupinu potenciálních zákazníků, připojil totiž i titulky anglické. Místo toho, aby je ale zkrátka přepsal z odposlechu, nechal je zpětně přeložit z čínštiny. Tímto způsobem vznikl jeden z nejbizarnějších filmových zážitků v historii, neboť se z Rady Jediů stala Presbyteriánská církev, z podtitulu filmu zase Západní plavání naznak. Kancléř Palpatine varuje Anakina a Obi-Wana, že je na ně Dooku příliš velký, generál Grievous vyhrožuje bitevním droidům, že je předhodí psům a Jediové si navzájem přejí, aby je provázela moc přání.

A zoufalý výkřik Neeee! potom, co se Darth Vader dozví o smrti své milované Padmé Amidaly?

Nechtíííít!

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu25Sdílení článku785
Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Datum vydání 5. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku744
Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Datum vydání 14. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu10Sdílení článku744

Hledání představitele nového Bonda je možná u konce

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku1

Disney představilo trailer na pokračování Noci v Muzeu, film Noc v Muzeu: Kahmunrah Znovu Ožívá je animovaný

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku1

Nejúspěšnější manga/anime seriál se dočká filmového zpracování. Obrovská fanouškovská základna se má na co těšit

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Brad Pitt a Margot Robbie v traileru nového filmu Babylon (2022)

Datum vydání 30. 11. Autor článku Tomáš Sdílení článku185
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1611
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku860
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425