Co všechno víme o novém filmu Thor: Ragnarok? Ukáže se Valkyrie a z Odina bude bezdomovec!

24. 9. 2017 6 771×101 světlý/tmavý vzhled

Nový Thor: Ragnarok   bude pro filmový svět Marvelu (MCU) znamenat hned několik významných prvenství. Jednak se letos vůbec poprvé dočkáme rovnou tří superhrdinských snímků z tohoto univerza namísto tradičního jednoho či dvou. Půjde ale nejspíš také o doposud nejkratší z marveláckých filmů, neboť by měl podle režiséra Taiky Waititiho   trvat jen okolo 100 minut.

Kdo z hrdinů se vrací?

Vedle titulního boha hromu můžeme čekat i jeho starého spolubojovníka z týmu Avengers, svalnatého zelenáče Hulka. Toho jsme naposled viděli v závěru Age of Ultron 73 %, kdy nasedl to tryskového quinjetu a namířil si to neznámo kam. Ani superhrdinové, ani světové vlády během Občanské války 77 % neměli tušení, kde se doktor Bruce Banner nachází, ale my už to nyní víme.

Hulk se nějak dostal do vesmírné gladiátorské arény, kde se svým kámošem změří síly. Pro Thora bude takový souboj zajisté pořádnou výzvou – když se totiž Hulk naposledy utrhl z řetězu, Iron Man ho sotva dokázal zastavit i se svou speciálně vylepšenou zbrojí. Bůh hromu navíc podle traileru nebude mít během střetnutí k dispozici své mocné kladivo, s jehož pomocí létá a přivolává blesky.

Návratu se navíc dočká i jeho nevlastní bratr Loki, který už v MCU napáchal spoustu škod. Nejdřív se pokusil zničit planetu ledových obrů, pak se spojil s Thanosem a vedl invazi mimozemšťanů do New Yorku a naposledy přelstil Thora a v přestrojení za Odina usedl na asgardský trůn. Zdá se, že i přesto oba sourozenci opět spojí síly, jak ukazují dosavadní materiály k filmu.

Když už jsme však zmínili Odina, sluší se zmínit, že nevíme, co se s ním přesně stalo. Někteří fanoušci předpokládali, že ho Loki jednoduše zavraždil – ale zbavit se postavy Anthonyho Hopkinse   mimo záběr nám nezní jako dobrý nápad. Naštěstí jsme se ale v mezičase dozvěděli víc. Zdá se, že Loki nějakou lstí připravil svého adoptivního otce o moc a uvrhl jej na Zemi, kde Všeotec přežívá všelijak – no jen se mrkněte sami.

Myslíte si, že končíme? Ani náhodou! Znovu také uvidíme loňského nováčka, doktora Stephena Strange s tváří Benedicta Cumberbatche  ! S tím se Thor spojil v potitulkové scéně jeho sólovky, právě s cílem naleznout zmizelého vládce Odina.

Z méně důležitých charakterů nás v kině čeká Lady Sif herečky Jaimie Alexander   a také vše-kromě-útočících-lodí-vidoucí bůh Heimdall Idrise Elby  .

Koho naopak neuvidíme?

Nejvýznamnější chybějící postavou bude bezpochyby Jane Foster herečky Natalie Portman  . Ta hrála důležitou roli v obou předchozích Thorových sólo filmech jako hrdinova láska a schopná vědkyně. Děj Ragnaroku se má ale převážně odehrávat na světech odlehlých od Země a proslýchá se i něco o konci Thorova vztahu s Jane, což by mohlo znamenat úplný konec její postavy v MCU.

Nedočkáme se ani dalšího vzdělance, doktora Erika Selviga. Toho jsme zatím viděli nejen v předchozích Thorech, ale také v týmovém snímku Avengers 83 %, kde se dostal pod vliv Lokiho. Nevrátí se ani společná kamarádka Erika a Jane, Darcy Lewis.

Kdo nový se ukáže?

Asi nejvýraznější novou roli bude mít Hela pánprstenovské Galadriel Cate Blanchett  . Bohyně smrti přichází otřást Asgardem v základech a zatím se předvedla opravdu působivě. Sevřením ruky totiž v traileru rozdrtila na kusy magické Thorovo kladivo Mjolnir. Někteří spekulují, že bude Hela samotným zosobněním smrti a jako taková osudovou láskou titána Thanose – v komiksu jsou ale každopádně Smrt a Hela dvě rozdílné postavy.

Zmínku si bezpochyby zaslouží Valkyrie, v severské mytologii bytost sbírající duše padlých válečníků. Ta filmová asi přišla o práci, protože z nějakého důvodu sbírá zápasníky pro arénu, v níž by se měl Thor střetnout s Hulkem. Zahraje si ji Tessa Thompson  , jejíž tvář vám může být povědomá třeba z populárního seriálu Westworld 85 %.

Jejím šéfem je bytost jménem Velmistr (The Grandmaster), kterou ztvární Jeff Goldblum  . Jde o tvora stejného druhu jako Sběratel ze Strážců Galaxie 81 % a vzhledem k tomu, že vlastní ohromnou gladiátorskou arénu, asi to bude docela fanoušek do nadupaných soubojů. Posledním nováčkem pak bude Skurge Karla Urbana  , Éomera z Pána prstenů.

O co v příběhu půjde?

Těšit se můžeme krom již zmíněné dějové linky s gladiátorskou arénou jistě i na nějaké to hledání Odina a nejspíš i nové informace o Thanosovi, který upoutal Thorovu pozornost. Snímek se bude jistě hodně snažit připravit diváka na Infinity War, které se dočkáme již příští rok. Dočkat bychom se měli také potyčky mezi Hulkem a démonickým bohem Surturem.

Čeká se také, že Marvel konečně odhalí poslední z Kamenů nekonečna, Soul Stone. Někteří spekulují, že se celou dobu nachází v Heimdallově hrudním plátu. Existují ale i další teorie, takže až do premiéry nic nebudeme vědět s jistotou.

spoilerMůžeme ale předpokládat, že bude Infinity War na nového Thora těsně navazovat, jak naznačil už uniklý trailer před nějakou dobou a také, že bůh hromu eventuálně získá zpátky své mocné kladivo.

Kdy se dočkáme a kdo za to může?

Ragnarok režíruje Taika Waititi, scénář k němu napsal Christopher Yost   (jeden z autorů předchozího Temného světa 73 %) a v hlavních rolích se objeví Chris Hemsworth  , Mark Ruffalo   a Tom Hiddleston  . V českých kinech se premiéry dočkáme už 26. října letošního roku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: