Je Rick Deckard z Blade Runnera replikant, nebo ne? Ridley Scott a Harrison Ford už se dohodli

25. 9. 2017 2 932×1 světlý/tmavý vzhled

Fandové původního Blade Runnera 78 % dlouhé roky spekulovali, zda je hlavní hrdina Rick Deckard replikant, nebo obyčejná lidská bytost z masa a kostí. Film mnohé naznačuje, ale otázku nechává záměrně nezodpovězenou.

Autor předlohy Philip K. Dick   vždy považoval postavu za člověka a jeho příběh měl ukázat, jak jej lov androidů pomalu dehumanizuje, zatímco se humanoidní roboti stávají lidštějšími. Jeho pohled sdílí i herec Harrison Ford  , režisér Ridley Scott   ale naopak v jednom rozhovoru prohlásil, že je Deckard replikant.

Ford nyní přišel s tím, že během natáčení Blade Runnera 2049   (kde už ale Scotta na místě režiséra nahradil Denis Villeneuve  ) konečně celý ten oříšek rozlouskli. Fanouškům ale odmítl prozradit, jak zní finální odpověď, prý aby nepřišli o potěšení z debaty. Také jsme se dozvěděli, že je podle něj scénář novinky tím nejlepším, který kdy legendární herec četl.

Projděte si teď v duchu seznam filmů, ve kterých Harrison Ford dosud hrál a uvědomíte si, jak bombastické je to prohlášení.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor