Který film si vyžádal nejvíce obětí? 10 nejnebezpečnějších snímků všech dob

Datum vydání 26. 9. 2017Shlédnutí 10 394×Názory k tématu1Sdílení článku138Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Občas se neštěstí stane během natáčení, někdy k němu dojde až během projekcí v kinech. Jindy dokonce štáb i velké hvězdy vyváznou ve zdraví, ale dech se nám tají, jenom když si představíme, čím si museli projít. Dojde na šplhání po mrakodrapech, ukousnutí skalpu i nefalšovanou potopu.

1) The Man Who Killed Don Quixote  

Vysněný projekt Terryho Gilliama  , člena legendárních Monty Pythonů, trápily problémy už od začátku. Představitel Dona Quijota trpěl bolestmi, kvůli nimž nemohl ani nasednout na svého koně Rosinantu, nad placem přelétávaly tryskové stíhačky a štáb zasáhla i krutá bouře.

Gilliam nakonec dočasně ztratil práva k natáčení ve prospěch pojišťovny, teprve o několik let později je získal zpět a po mnoha peripetiích začal natáčet až v roce 2017 na jaře. V červnu pak bylo hotovo a od té doby je snímek v postprodukci.

O katastrofickém původním projektu vznikl úspěšný dokument Ztracen v La Mancha 83 % a v červenci konečně dorazí i dlouho očekávaný film  .

Vetřelec: Zajímavosti okolo sci-fi klasiky, o nichž jste neměli ponětí

2) The Viking  

Dobrodružný snímek z počátku 30. let minulého století do dnešních časů drží smutný primát v počtu obětí natáčení. Režisér se s lodí Viking a několika členy štábu vydal zachytit na kameru ledové kry poblíž Labradoru v Severní Americe. Na palubě měli i nálože vhodné k odlamování kusů ledu, které během filmování explodovaly a zabily sedmadvacet lidí, včetně samotného režiséra. Někteří přeživší byli vyloveni záchrannými čluny, jiní přešli po ledu na Horse Islands u pobřeží Newfoundlandu.

3) Vymítač ďábla 82 %

Horrorový snímek z distribuce Warner Bros. měl působit co nejautentičtěji, takže jeho režisér William Friedkin   všemožně stresoval herce a nebál se použít ani násilí. Představitelka hlavní dětské role se během natáčení ošklivě zranila a ani když se film konečně dostal do kin, nebyl všemu konec. Někteří lidé během promítání omdlévali, jiným zaměstnanci pro jistotu předem vydávali pytlíky na zvracení.

4) Řev 70 %

Dobrodružný thriller z roku 1981 se odehrává v soukromé zoo. Při natáčení tvůrci použili přes 150 velkých, hodně nebezpečných kočkovitých šelem včetně leopardů, tygrů a panterů. Přestože nějakým zázrakem při natáčení nikdo nezemřel, došlo na přelámané kosti, pokousání, případy gangrény, a dokonce i na skalpování kameramana agresivním lvem. Zranění si údajně vyžádalo 120 stehů. Celkový počet zraněných členů štábu přesáhl 70.

5) Umučení Krista 72 %

Mimořádně krvavá adaptace posledních hodin života Ježíše Krista, natočená Austalanem Melem Gibsonem  , vyvolala ve své době značné kontroverze. Klíčová scéna ukřižování rozrušila divačku Peggy Law natolik, že dostala přímo v kinosále infarkt, který nepřežila. Představitel hlavní role Jim Caviezel   si navíc prožil vlastní muka: během natáčení trpěl podchlazením, vykloubil si rameno, chytil plicní infekci, a dokonce byl i zasažen bleskem, když měl přednést na kameru slavné Horské kázání.

6) Mission: Impossible 73 %

Akční série už existuje více než dvacet let, během kterých ztvárnil hlavní roli vždy slavný herec Tom Cruise  . Ten rád točí všechny kaskadérské kousky bez náhradníků, takže si vyzkoušel už lození po skalách, automobilovou i motocyklovou honičku, šplhání po mrakodrapu Burj Khalifa (které prováděl během osmi dní!) a nejnověji i vzlet dopravního letadla, kterého se držel zvnějšku. Cruise zkrátka zcela postrádá pud sebezáchovy.

7) REVENANT: Zmrtvýchvstání 80 %

V ničem si s ním koneckonců nezadá ani jeho kolega Leonardo DiCaprio  , který se při natáčení Revenanta vycachtal v ledové vodě, vlezl si do mrtvého zvířete, a dokonce se zakousl i do syrového bizona. Štáb navíc natáčel v odlehlých místech a obtížnost celého projektu dokonce vedla k odchodu některých jeho členů. Snímek nakonec mezi diváky i kritiky uspěl a představiteli hlavního hrdiny konečně přinesl dlouho očekávaného Oscara.

8) Klub rváčů 88 %

Po premiéře kontroverzního thrilleru Davida Finchera   údajně v Americe skutečně vzniklo několik klubů rváčů. Na internetu se objevila videa soubojů, několik lidí bylo zatčeno a došlo i k několika zraněním. Vůbec nejhorší incident se objevil v Brazílii, kde začal zhruba hodinu po začátku promítání střílet čtyřiadvacetiletý muž. Zraněno bylo šest lidí, z toho dva vážně.

9) Archa Noemova 61 %

Biblický příběh se ve filmu Archa Noemova z roku 1928 prolíná s dějovou linkou, odehrávající se v předvečer první světové války. Snímek se samozřejmě nemohl obejít bez ikonické scény samotné potopy světa. Tvůrce nenapadlo nic lepšího než vylít na plac přes dva miliony litrů vody, v nichž se následně utopili tři lidé. Tragédie si navíc vyžádala i mnoho zraněných, noha jednoho komparzisty musela být dokonce amputována.

10) Temný rytíř 90 %

Christopher Nolan   má odvahu – ve druhém díle své adaptace Batmanových příběhů přetočil ve vzduchu nákladní auto v centru Chicaga. Díky zkušenému kaskadérovi náročný trik nakonec dobře dopadl. Ke skutečné tragédii ale došlo po uvedení třetího dílu, Temný rytíř povstal 86 %, do světových kin v roce 2012.

Během nočního promítání v Auroře v americkém státě Colorado začal do diváků střílet z několika palných zbraní maskovaný muž. Zemřelo dvanáct lidí a 58 dalších bylo zraněno. Policie útočníka dopadla a ten byl následně odsouzen k trestu smrti, později změněném na doživotí. Událost vzbudila velkou vlnu solidarity a autora soundtracku Hanse Zimmera   zasáhla natolik, že vytvořil smutnou skladbu Aurora. Finance, které utržil jejím prodejem, pak věnoval právě fondu shromažďujícímu prostředky pro příbuzné obětí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku842
Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

Datum vydání 20. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku652
Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

Datum vydání 28. 1. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku554
Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

Datum vydání 21. 10. Autor článku Aleš Sdílení článku538
Batman: Dave Bautista by se ukázal jako Bane, kdyby dostal příležitost

Batman: Dave Bautista by se ukázal jako Bane, kdyby dostal příležitost

Datum vydání 13. 6. Autor článku Aleš Sdílení článku445

V nové vánoční komedii Vánoční příběh se sešli špičky českého filmu. Roden, Lábus, Kaiser, Bohdalová a další

Datum vydání Včera Autor článku Hana Sdílení článku1

Víme koho chce Marvel obsadit do hlavní role padoucha v Thunderbolts. Ve výběru jsou dva top herci

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Fanoušci Glee se mohou těšit na nový dokument o hudebním seriálu vysílaném během let 2009-2015.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Herec z Hry na oliheň (Squid Game), Oh Yeong-su, který ztvárnil číslo 001, byl obžalován z nevhodných doteků a sexuálního obtěžování žen

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1611
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku858
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425