Který film si vyžádal nejvíce obětí? 10 nejnebezpečnějších snímků všech dob

26. 9. 2017 10 271×196 světlý/tmavý vzhled

Občas se neštěstí stane během natáčení, někdy k němu dojde až během projekcí v kinech. Jindy dokonce štáb i velké hvězdy vyváznou ve zdraví, ale dech se nám tají, jenom když si představíme, čím si museli projít. Dojde na šplhání po mrakodrapech, ukousnutí skalpu i nefalšovanou potopu.

1) The Man Who Killed Don Quixote  

Vysněný projekt Terryho Gilliama  , člena legendárních Monty Pythonů, trápily problémy už od začátku. Představitel Dona Quijota trpěl bolestmi, kvůli nimž nemohl ani nasednout na svého koně Rosinantu, nad placem přelétávaly tryskové stíhačky a štáb zasáhla i krutá bouře.

Gilliam nakonec dočasně ztratil práva k natáčení ve prospěch pojišťovny, teprve o několik let později je získal zpět a po mnoha peripetiích začal natáčet až v roce 2017 na jaře. V červnu pak bylo hotovo a od té doby je snímek v postprodukci.

O katastrofickém původním projektu vznikl úspěšný dokument Ztracen v La Mancha 83 % a v červenci konečně dorazí i dlouho očekávaný film  .

Vetřelec: Zajímavosti okolo sci-fi klasiky, o nichž jste neměli ponětí

2) The Viking  

Dobrodružný snímek z počátku 30. let minulého století do dnešních časů drží smutný primát v počtu obětí natáčení. Režisér se s lodí Viking a několika členy štábu vydal zachytit na kameru ledové kry poblíž Labradoru v Severní Americe. Na palubě měli i nálože vhodné k odlamování kusů ledu, které během filmování explodovaly a zabily sedmadvacet lidí, včetně samotného režiséra. Někteří přeživší byli vyloveni záchrannými čluny, jiní přešli po ledu na Horse Islands u pobřeží Newfoundlandu.

3) Vymítač ďábla 82 %

Horrorový snímek z distribuce Warner Bros. měl působit co nejautentičtěji, takže jeho režisér William Friedkin   všemožně stresoval herce a nebál se použít ani násilí. Představitelka hlavní dětské role se během natáčení ošklivě zranila a ani když se film konečně dostal do kin, nebyl všemu konec. Někteří lidé během promítání omdlévali, jiným zaměstnanci pro jistotu předem vydávali pytlíky na zvracení.

4) Řev 70 %

Dobrodružný thriller z roku 1981 se odehrává v soukromé zoo. Při natáčení tvůrci použili přes 150 velkých, hodně nebezpečných kočkovitých šelem včetně leopardů, tygrů a panterů. Přestože nějakým zázrakem při natáčení nikdo nezemřel, došlo na přelámané kosti, pokousání, případy gangrény, a dokonce i na skalpování kameramana agresivním lvem. Zranění si údajně vyžádalo 120 stehů. Celkový počet zraněných členů štábu přesáhl 70.

5) Umučení Krista 72 %

Mimořádně krvavá adaptace posledních hodin života Ježíše Krista, natočená Austalanem Melem Gibsonem  , vyvolala ve své době značné kontroverze. Klíčová scéna ukřižování rozrušila divačku Peggy Law natolik, že dostala přímo v kinosále infarkt, který nepřežila. Představitel hlavní role Jim Caviezel   si navíc prožil vlastní muka: během natáčení trpěl podchlazením, vykloubil si rameno, chytil plicní infekci, a dokonce byl i zasažen bleskem, když měl přednést na kameru slavné Horské kázání.

6) Mission: Impossible 73 %

Akční série už existuje více než dvacet let, během kterých ztvárnil hlavní roli vždy slavný herec Tom Cruise  . Ten rád točí všechny kaskadérské kousky bez náhradníků, takže si vyzkoušel už lození po skalách, automobilovou i motocyklovou honičku, šplhání po mrakodrapu Burj Khalifa (které prováděl během osmi dní!) a nejnověji i vzlet dopravního letadla, kterého se držel zvnějšku. Cruise zkrátka zcela postrádá pud sebezáchovy.

7) REVENANT: Zmrtvýchvstání 80 %

V ničem si s ním koneckonců nezadá ani jeho kolega Leonardo DiCaprio  , který se při natáčení Revenanta vycachtal v ledové vodě, vlezl si do mrtvého zvířete, a dokonce se zakousl i do syrového bizona. Štáb navíc natáčel v odlehlých místech a obtížnost celého projektu dokonce vedla k odchodu některých jeho členů. Snímek nakonec mezi diváky i kritiky uspěl a představiteli hlavního hrdiny konečně přinesl dlouho očekávaného Oscara.

8) Klub rváčů 88 %

Po premiéře kontroverzního thrilleru Davida Finchera   údajně v Americe skutečně vzniklo několik klubů rváčů. Na internetu se objevila videa soubojů, několik lidí bylo zatčeno a došlo i k několika zraněním. Vůbec nejhorší incident se objevil v Brazílii, kde začal zhruba hodinu po začátku promítání střílet čtyřiadvacetiletý muž. Zraněno bylo šest lidí, z toho dva vážně.

9) Archa Noemova 61 %

Biblický příběh se ve filmu Archa Noemova z roku 1928 prolíná s dějovou linkou, odehrávající se v předvečer první světové války. Snímek se samozřejmě nemohl obejít bez ikonické scény samotné potopy světa. Tvůrce nenapadlo nic lepšího než vylít na plac přes dva miliony litrů vody, v nichž se následně utopili tři lidé. Tragédie si navíc vyžádala i mnoho zraněných, noha jednoho komparzisty musela být dokonce amputována.

10) Temný rytíř 90 %

Christopher Nolan   má odvahu – ve druhém díle své adaptace Batmanových příběhů přetočil ve vzduchu nákladní auto v centru Chicaga. Díky zkušenému kaskadérovi náročný trik nakonec dobře dopadl. Ke skutečné tragédii ale došlo po uvedení třetího dílu, Temný rytíř povstal 86 %, do světových kin v roce 2012.

Během nočního promítání v Auroře v americkém státě Colorado začal do diváků střílet z několika palných zbraní maskovaný muž. Zemřelo dvanáct lidí a 58 dalších bylo zraněno. Policie útočníka dopadla a ten byl následně odsouzen k trestu smrti, později změněném na doživotí. Událost vzbudila velkou vlnu solidarity a autora soundtracku Hanse Zimmera   zasáhla natolik, že vytvořil smutnou skladbu Aurora. Finance, které utržil jejím prodejem, pak věnoval právě fondu shromažďujícímu prostředky pro příbuzné obětí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: