Opožděná pokračování. 10 filmů, které musely čekat na pokračování někdy i čtvrt století!

28. 9. 2017 15 994×1113 světlý/tmavý vzhled

Fanoušky zpravidla potěší, když se úspěšný snímek po čase dočká pokračování. Vznik velkorozpočtových snímků je ale drahý, náročný a často mu předchází složitá vyjednávání s herci, producenty či režiséry, takže se přípravy zkrátka občas pořádně protáhnou. Vybrali jsme pro vás deset filmů, na které čekali diváci po celém světě opravdu hodně dlouho.

1) Indiana Jones a Království křišťálové lebky 72 %

Harrison Ford   si klobouk svérázného učitele-archeologa znovu oblékl po dlouhých devatenácti letech. Během té doby už naneštěstí došli ve filmovém světě všichni nacisté, ochotně je však zastoupili soudruzi ze Sovětského svazu. Prošedivělý Indy se s nimi porval jedna radost a předvedl nové skvělé kousky včetně přežití atomového výbuchu, snímek ale táhl k průměru mizerný scénář, nadměrné užívání CGI a nevyrovnané herecké výkony.

Kde se v Indyho sérii objevili R2-D2 a C-3PO? Easter eggs: 10 detailů chytře poschovávaných v populárních filmech

Sérii proto čekala další dlouhá prodleva a slavný hrdina s bičem se na plátnech kin nejspíš znovu objeví až zase po dvanácti letech v roce 2020  .

2) Tron: Legacy 72 %

První Tron 73 % svého času komerčně příliš neuspěl, následně se ale okolo něj začal vytvářet kult. Přesto trvalo osmadvacet let, než jsme se mohli znovu vydat hluboko do nitra počítačů a dřívější představitel hlavní role Jeff Bridges   neunikl digitálnímu omlazení. Nový film se dočkal spíše průměrné odezvy mezi kritikou i běžnými diváky, takže si na brzké případné pokračování nejspíš budeme muset opět nechat zajít chuť.

3) Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba 79 %

První díl ságy o Darthu Vaderovi a jeho rodině spatřil světlo světa šestnáct dlouhých let po tom posledním. Na agregátorech Rotten Tomatoes i Metacritic je úvodní epizoda do dnešních dnů nejhůře hodnoceným příspěvkem do světa Star Wars, pomineme-li animovaný celovečerák Klonové války 60 %. Následující dvě pokračování sice sérii krapet napravila reputaci, Lucasovi   a jeho týmu ale většina fanoušků zahrnutí Jar-Jara a midichloridanů stejně nikdy neodpustí.

Tajemná zákoutí Star Wars. 5 planet, o nichž víte míň, než si myslíte!

Po třetí Pomstě Sithů 87 % jsme všichni svorně čekali ještě jedno další desetiletí na předloňský snímek Síla se probouzí 77 %.

4) Den nezávislosti: Nový útok 53 %

Téměř dvojnásobek tohoto času ale museli vydržet všichni fandové katastrofického filmu s mimozemšťany v rolích záporáků. Zlí ufouni se vrátili až loni a přinesli si s sebou spoustu mohutných laserů, s nimiž opět srovnali se zemí několik kulturních památek. Destrukce světů se ale během celé té doby dostala na plátna vícekrát, než bychom byli schopni spočítat a Den nezávislosti nedokázal vykřesat ty emoce, které proslavily jeho předchůdce 74 %. Recenzent britského deníku The Telegraph shrnul výsledek s typickým ostrovním humorem.

Známky inteligentního života nenalezeny.

5) Blade Runner 2049  

Již zmíněného Harrisona Forda ale neproslavila jen jediná role. Letos se po pětatřiceti letech vrátí i jako bývalý blade runner do pokračování stejnojmenného filmu 78 %, kde si zahraje po boku Jareda Leta   a Ryana Goslinga  . O snímku vás v současnosti průběžně informujeme a sepsali jsme i článek o událostech, které se odehrály ve světě Blade Runnera mezi původním filmem a tím letošním.

6) Superman se vrací 61 %

Čtvrtý Superman, který vyšel v originále s podtitulem The Quest for Peace 33 %, je dodnes považován za příklad mimořádně špatného superhrdinského filmu. Muž zítřka se z ponížení oklepával skoro devatenáct let, než jej poslal znovu do vzduchu tvůrce úspěšných X-Menů, Bryan Singer  . Ani jeho jméno ale nezajistilo snímku, nazvanému příhodně Superman se vrací, kýžený úspěch a série byla záhy restartována Zackem Snyderem  .

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

Muž z oceli 72 % zároveň uvedl do kin zbrusu nové DC Expanded UniverseBatmanem, Ligou spravedlnosti i Sebevražedným oddílem.

7) T2 Trainspotting 75 %

Drama o narkomanech s komediálními prvky 87 % dostalo vlastní sequel za podobně dlouhou dobu – dvacet let. Letos na jaře se do kin dostal druhý Trainspotting, který se dočkal spíše pozitivních recenzí a docela hezky si vedl i komerčně. Přesto už je nyní jasné, že na úspěch kultovní jedničky nenavázal.

8) Šílený Max: Zběsilá cesta 80 %

To George Miller   dokázal svého Šíleného Maxe vrátit na stříbrné plátno ve velkém stylu. Zběsilá cesta se stala prvním příspěvkem do série po bezmála třicíti letech a rozhodně nebude posledním. Akční dobrodružství, odehrávající se v postapokalyptické australské divočině nadchlo fanoušky po celém světě ohromujícím vizuálním zpracováním, hektickou hudbou i minimalistickým scénářem.

9) Bambi 2 62 %

Nekorunovaným králem dlouho odkládaných pokračování je ale bezpochyby druhý díl animované pohádky Bambi 83 % z roku 1942. Ten přišel do kin a na DVD po dlouhých šedesáti třech letech, kdy už se stihly narodit a vyrůst tři další generace diváků původního filmu. Nesetkal se proto s žádným výraznějším úspěchem a další pokračování populárního příběhu zase nejspíš hned tak nevyjde.

10) Úžasňákovi 2  

Když už mluvíme o animácích od Disneyho, neměli bychom zapomenout na jeden z vůbec nejpopulárnějších, rodinnou superhrdinskou akční komedii Úžasňákovi 77 %. Už příští rok by se měl vrátit původní režisér i scénárista Brad Bird  , svou roli si v dabingu zopakuje populární Samuel L. Jackson   a o soundtrack se postará Michael Giacchino  . Film se dočká uvedení ve velkém formátu IMAX a od prvního dílu ho bude dělit slušných třináct let.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: