Opožděná pokračování. 10 filmů, které musely čekat na pokračování někdy i čtvrt století!

28. 9. 2017 14 188×1135 světlý/tmavý vzhled

Fanoušky zpravidla potěší, když se úspěšný snímek po čase dočká pokračování. Vznik velkorozpočtových snímků je ale drahý, náročný a často mu předchází složitá vyjednávání s herci, producenty či režiséry, takže se přípravy zkrátka občas pořádně protáhnou. Vybrali jsme pro vás deset filmů, na které čekali diváci po celém světě opravdu hodně dlouho.

1) Indiana Jones a Království křišťálové lebky 72 %

Harrison Ford   si klobouk svérázného učitele-archeologa znovu oblékl po dlouhých devatenácti letech. Během té doby už naneštěstí došli ve filmovém světě všichni nacisté, ochotně je však zastoupili soudruzi ze Sovětského svazu. Prošedivělý Indy se s nimi porval jedna radost a předvedl nové skvělé kousky včetně přežití atomového výbuchu, snímek ale táhl k průměru mizerný scénář, nadměrné užívání CGI a nevyrovnané herecké výkony.

Kde se v Indyho sérii objevili R2-D2 a C-3PO? Easter eggs: 10 detailů chytře poschovávaných v populárních filmech

Sérii proto čekala další dlouhá prodleva a slavný hrdina s bičem se na plátnech kin nejspíš znovu objeví až zase po dvanácti letech v roce 2020  .

2) Tron: Legacy 72 %

První Tron 73 % svého času komerčně příliš neuspěl, následně se ale okolo něj začal vytvářet kult. Přesto trvalo osmadvacet let, než jsme se mohli znovu vydat hluboko do nitra počítačů a dřívější představitel hlavní role Jeff Bridges   neunikl digitálnímu omlazení. Nový film se dočkal spíše průměrné odezvy mezi kritikou i běžnými diváky, takže si na brzké případné pokračování nejspíš budeme muset opět nechat zajít chuť.

3) Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba 79 %

První díl ságy o Darthu Vaderovi a jeho rodině spatřil světlo světa šestnáct dlouhých let po tom posledním. Na agregátorech Rotten Tomatoes i Metacritic je úvodní epizoda do dnešních dnů nejhůře hodnoceným příspěvkem do světa Star Wars, pomineme-li animovaný celovečerák Klonové války 60 %. Následující dvě pokračování sice sérii krapet napravila reputaci, Lucasovi   a jeho týmu ale většina fanoušků zahrnutí Jar-Jara a midichloridanů stejně nikdy neodpustí.

Tajemná zákoutí Star Wars. 5 planet, o nichž víte míň, než si myslíte!

Po třetí Pomstě Sithů 87 % jsme všichni svorně čekali ještě jedno další desetiletí na předloňský snímek Síla se probouzí 77 %.

4) Den nezávislosti: Nový útok 53 %

Téměř dvojnásobek tohoto času ale museli vydržet všichni fandové katastrofického filmu s mimozemšťany v rolích záporáků. Zlí ufouni se vrátili až loni a přinesli si s sebou spoustu mohutných laserů, s nimiž opět srovnali se zemí několik kulturních památek. Destrukce světů se ale během celé té doby dostala na plátna vícekrát, než bychom byli schopni spočítat a Den nezávislosti nedokázal vykřesat ty emoce, které proslavily jeho předchůdce 74 %. Recenzent britského deníku The Telegraph shrnul výsledek s typickým ostrovním humorem.

Známky inteligentního života nenalezeny.

5) Blade Runner 2049  

Již zmíněného Harrisona Forda ale neproslavila jen jediná role. Letos se po pětatřiceti letech vrátí i jako bývalý blade runner do pokračování stejnojmenného filmu 78 %, kde si zahraje po boku Jareda Leta   a Ryana Goslinga  . O snímku vás v současnosti průběžně informujeme a sepsali jsme i článek o událostech, které se odehrály ve světě Blade Runnera mezi původním filmem a tím letošním.

6) Superman se vrací 61 %

Čtvrtý Superman, který vyšel v originále s podtitulem The Quest for Peace 33 %, je dodnes považován za příklad mimořádně špatného superhrdinského filmu. Muž zítřka se z ponížení oklepával skoro devatenáct let, než jej poslal znovu do vzduchu tvůrce úspěšných X-Menů, Bryan Singer  . Ani jeho jméno ale nezajistilo snímku, nazvanému příhodně Superman se vrací, kýžený úspěch a série byla záhy restartována Zackem Snyderem  .

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

Muž z oceli 72 % zároveň uvedl do kin zbrusu nové DC Expanded UniverseBatmanem, Ligou spravedlnosti i Sebevražedným oddílem.

7) T2 Trainspotting 75 %

Drama o narkomanech s komediálními prvky 87 % dostalo vlastní sequel za podobně dlouhou dobu – dvacet let. Letos na jaře se do kin dostal druhý Trainspotting, který se dočkal spíše pozitivních recenzí a docela hezky si vedl i komerčně. Přesto už je nyní jasné, že na úspěch kultovní jedničky nenavázal.

8) Šílený Max: Zběsilá cesta 80 %

To George Miller   dokázal svého Šíleného Maxe vrátit na stříbrné plátno ve velkém stylu. Zběsilá cesta se stala prvním příspěvkem do série po bezmála třicíti letech a rozhodně nebude posledním. Akční dobrodružství, odehrávající se v postapokalyptické australské divočině nadchlo fanoušky po celém světě ohromujícím vizuálním zpracováním, hektickou hudbou i minimalistickým scénářem.

9) Bambi 2 62 %

Nekorunovaným králem dlouho odkládaných pokračování je ale bezpochyby druhý díl animované pohádky Bambi 83 % z roku 1942. Ten přišel do kin a na DVD po dlouhých šedesáti třech letech, kdy už se stihly narodit a vyrůst tři další generace diváků původního filmu. Nesetkal se proto s žádným výraznějším úspěchem a další pokračování populárního příběhu zase nejspíš hned tak nevyjde.

10) Úžasňákovi 2  

Když už mluvíme o animácích od Disneyho, neměli bychom zapomenout na jeden z vůbec nejpopulárnějších, rodinnou superhrdinskou akční komedii Úžasňákovi 77 %. Už příští rok by se měl vrátit původní režisér i scénárista Brad Bird  , svou roli si v dabingu zopakuje populární Samuel L. Jackson   a o soundtrack se postará Michael Giacchino  . Film se dočká uvedení ve velkém formátu IMAX a od prvního dílu ho bude dělit slušných třináct let.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 817

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 11544

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 3540

Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

28. 6. Aleš 6412

Star Wars: Trailer ukázal, že v Klonových válkách se nejspíš objeví jedna postava z Povstalců

Dnes Daniel 7

Zaklínač: Uvidíme v druhé sérii Dijkstru, hlavu Redanské rozvědky? Kdo by ho mohl hrát?

Dnes Daniel 47

Denis Villeneuve by rád natočil dalšího Blade Runnera. Chtěl by ho ale udělal trochu jinak

Dnes Daniel 22

Hunger Games čeká prequel, který odhalí, jak se Snow stal padouchem. Uvidíme ho i jako film?

Dnes Daniel 27

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 131195

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331