Trailery plné spoilerů. Filmové ukázky, které nám zkazily ta největší překvapení

28. 9. 2017 7 165×2102 světlý/tmavý vzhled

Stříhání trailerů je náročná práce. Musíte totiž diváka na film dostatečně nalákat a zároveň mu pokud možno prozradit co nejméně, aby se při sledování následně necítil ošizen o všechno překvapení. Některým ukázkám se tenhle náročný úkol nepodařilo splnit a vyjevily natěšeným fanouškům až příliš mnoho. Přinášíme seznam těch, které neudržely v tajnosti ani zásadní dějové zvraty.

1) Skoro všichni Terminátoři

Začalo to už Cameronovou   legendární dvojkou 91 %. Trailery sice v oné době ještě neměly takový dosah, protože je nikdo samozřejmě ještě nemohl streamovat přes internet, i tak ale muselo nejednoho fandu mrzet, že se předem dozvěděl pravdu o roli Schwarzeneggerova   modelu T-800 v příběhu. Celý první akt příběhu totiž směřuje k odhalení, že se Arnie tentokrát z budoucnosti nevydal zavraždit Johna Connora, ale ochránit ho před svou vylepšenou verzí.

Terminátor Arnie se zase vrací. S Cameronem i režisérem Deadpoola

Škaredým spoilerem nepříjemně překvapil i čtvrtý Salvation 66 %. Ten v ukázce prozradil, že má v sobě hrdina Sama Worthingtona   kovovou kostru, což opět divák v úvodu příběhu vůbec neměl tušit. Ještě zásadnější informaci nám drze naservíroval trailer k dosud poslednímu dílu Genisys 65 %, který ukázal, že se z všemi milovaného vůdce odboje stal jeden z vražedných strojů.

2) Jak vycvičit draka 2 81 %

Pokud jste byli mezi těmi šťastnými, kteří trailer neviděli či zapomněli, můžete si gratulovat. Vyzvonil totiž klíčové odhalení, že matka hlavního hrdiny Škyťáka žije! Co víc, dokonce nabídl hezkých pár záběrů na samotného hlavního padoucha, jeho ďábelský plán a také obří bitvu mezi vikingy a draky v poslední třetině snímku. Člověk by řekl, že pokračování úspěšného animáku nemá takové podbízení se zapotřebí.

3) Ostrov 76 %

Tajemstvím Ostrova je samozřejmě to, že žádný ostrov neexistuje. Lidé, kteří se tam “vydávají”, ve skutečnosti končí na pitevním stole, kde je doktoři rozřežou pro orgány. Obyvatelé ostrova jsou totiž klony slavných a bohatých lidí a slouží jako jejich pojistka pro případ, že by se jim něco nehezkého stalo s vlastním organismem. Dokážete si představit, jakou důležitost mají tyhle informace pro příběh – pravděpodobně proto jste se je v podstatě všechny dozvěděli už z ukázek.

4) Pán prstenů: Dvě věže 88 %

V závěru Společenstva Prstenu 90 % stanul čaroděj Gandalf proti planoucímu balrogovi, odrazil zářící bublinou jeho rudý meč a kouzlem zpřelámal můstek, na kterém oba stáli. Poté spadl do stínu a ostatní postavy strávily docela slušné množství času truchlením a nostalgickým vzpomínáním. Pak dorazil druhý oficiální trailer na Dvě věže, předvedl záblesk světla, Gandalf Bílý se drsně zahleděl do kamery a zamumlal něco o tom, že se vrací, když se karta obrací.

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

Ano, Tolkienova fantasy sága je už mnohde součástí povinné školní literatury, to ale pořád neznamená, že ji četli všichni. Takže je nám líto, ale vyzrazení návratu slavného čaroděje prostě dál považujeme za pořádný spoiler.

5) Trosečník 81 %

Hm, jak byste mohli divákům nejlépe zkazit zážitek ze snímku, kde se osamělý hrdina snaží dostat pryč z opuštěného ostrova? Co jim třeba vyzradit, že se to Tomu Hanksovi   nakonec povede? Proč by se měli více než dvě hodiny třást napětím, když jim to můžeme rovnou prozradit? Třeba proto, že přesně za to filmoví fanoušci u pokladny sálu solí své těžce vydřené peníze! Těžko hledat snímek, který by si v ukázce pustil hubu na špacír víc.

6) Jurský svět 73 %

Proti traileru na nedávnou dinosauří akci se ohradil i sám její režisér Colin Trevorrow  . Víte, jaké ještěří potvory vzbuzovaly v divácích nejvíc napětí? Raptoři. Co tedy udělala osoba, která stříhala trailer? Zbavila vás nejistoty, kterou jste ohledně zubatých potvor cítili, když je ukázala běžící vedle motorky Chrise Pratta  . Nejenže je to podpásovka pro příběh, ještě přijdete o překvapení z neotřelé akční scény.

7) Spider-Man 3 62 %

Nikoho asi moc nepřekvapí, že měl nejhorší z Raimiho   pavoučích snímků i nejhorší trailer. Vyzradil v postatě všechno: změnu Peterova kamaráda Harryho v další verzi Goblina, symbionta, který udělal z našeho hrdiny arogantního emo fracka, celou historii s padouchem Sandmanem a v samotném závěru dokonce i zrození Venoma. Inu, alespoň se můžete seznámit s celým příběhem Spider-Mana 3 bez investice vašeho času a financí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 11202

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141198

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 41041

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 701

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Star Wars: Povíme, jak seriál Klonové války napravil nedostatky prequelové trilogie

Včera Aleš 70

Pokračování Sonica má zelenou. Film je ale zatím jen ve velmi rané fázi příprav

29. 5. Daniel 173

Ruby Rose se vyjádřila ke svému odchodu od role Batwoman. Tvůrci hledají náhradu v LGBTQ komunitě

29. 5. Daniel 151

Mandalorian: Odhalený koncept ukazuje vcelku detailní pohled na Paz Vizlu s jetpackem

29. 5. Daniel 39

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17745

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5339

Avatar 2: Kate Winslet se ukázala na fotce z natáčení, tvůrci kvůli filmu postavili obří nádrž

14. 5. Aleš 292