O osmých Star Wars víme vše, co musíte znát. Kdo se vrací, kdo přibyde i kde se příběh odehrává

30. 9. 2017 5 198×43 světlý/tmavý vzhled

Chcete vědět co nejvíc o nadcházející osmé epizodě Star Wars: Poslední z Jediů  , i kdyby to mělo znamenat možné spoilery? Pak jste tady správně. Pokud se naopak vyzrazení podstatných informací o ději a postavách bojíte, ještě naposledy zvažte, zda pokračovat ve čtení. Nebudeme se totiž vůbec držet zpátky!

Kdo ze starých známých se vrátí?

Krom velkých hráčů typu Luka, Leii, Rey nebo Finna uvidíme znovu i několik vedlejších postav. Cestu z drtiče odpadu si našla chromovaná kapitánka Phasma, kterou jsme zahlédli už v první ukázce z nových Star Wars a údajně dostane letos mnohem větší roli. Další prostor si vybojoval též tyranský vůdce Prvního řádu, zjizvený Snoke, i když se nedozvíme, kým je a odkud pochází. Opět se ukáže také generál Hux s tváří Domhnalla Gleesona  .

Je čas, aby Jediové skončili. Teaser na osmé Star Wars věstí temné časy v předaleké galaxii

Na druhé straně barikády to bude podobné. Carrie Fisher   stihla ještě před smrtí natočit všechny své scény a podle všeho jich má víc, než v sedmém díle. Herečka Lupita Nyong'o   pak potvrdila návrat své malé žluté mimozemšťanky Maz Kanaty, která předloni provázela Rey na jejích prvních krůčcích směrem k Síle. Kolik prostoru ale tato moudrá bytost dostane, zůstává nejasné.

Co víme o příběhu?

Upřímně? Vlastně nic moc. Lucasfilm detaily vždycky úzkostlivě tají, takže se asi to nejpodstatnější dozvíme až v kinosále. Z kartiček a hraček můžeme odhadovat, že První řád napadne Luka a Rey na planetě Ach-To, k bitvě s kráčejícími tanky z traileru by mělo dojít někde okolo půlky filmu a na samotném konci Millenium Falcon někam uteče a dočkáme se sjednocení našich hrdinů.

Potvrzeno zato máme, že se dozvíme pravdu o původu Rey, která zůstala nejasná na konci sedmé epizody. Začít bychom měli přesně tam, kde jsme minule skončili – totiž u Rey natahující ruku s mečem k Lukovi na ostrově uprostřed moře. Víme také, co slavný Jedi na planetě Ach-To vlastně hledá. Vydal se sem pátrat po posledním chrámu svého řádu.

Daisy Ridley   také Luka popsala jako nerudnou postavu, která zpočátku nechce mít s její Rey nic společného.

Jaké nové postavy potkáme?

Herečka Laura Dern   si zahraje důležitou představitelku Odboje, viceadmirálku Holdo s fialovorůžovými vlasy. Benicio Del Toro  , Sběratel z filmového vesmíru Marvelu, zase dostal nepojmenovanou roli záhadného týpka, jehož role v celém konfliktu bude nejspíš dost nejasná a možná i značně proměnlivá.

Víme také, že se na planetě Ach-To vyskytují chlupatí porgové, jacísi kříženci ptáka a křečka, které už pamětníci ewoků a gunganů často nenávidí předem. Po jejich boku se pak ukážou i takzvaní caretakers, ryby připomínající obojživelníci, kteří se podle promo materiálů oblékají do hábitů řeholnic. Dočkali jsme se i obrázků pretoriánské gardy nejvyššího vůdce Snoka, která červenými zbrojemi připomíná Palpatinovy císařské strážce, liší se ale designem a výzbrojí.

Tajemná zákoutí Star Wars. 5 planet, o nichž víte míň, než si myslíte!

Nejdůležitější nově představenou postavou bude ale Rose herečky Kelly Marie Tran  . Ta hraje údržbářku Odboje, která se dostane po Finnově boku přímo do středu dění.

Na jakých nových světech se bude děj odehrávat?

Ta bílá planeta, kterou si jistě pamatujete z traileru, se jmenuje Crait. Pod vrstvou bílé soli se na ní nachází jasně červená zemina. Vzhledem k odlehlosti Craitu se zde kdysi nacházela jedna ze základen Povstalců a Leia Organa si potom vzpomněla na její existenci, když hledala pevnosti pro nově zformovaný Odboj. Planeta Crait je také bohatá na minerály.

Takřka prázdný svět Cantonica bude zase domovem jediného velkého města Canto Bight, kde se nachází casino pro smetánku předaleké galaxie. Režisér Rian Johnson   prohlásil, že mu jako vzor sloužilo slavné Monte Carlo a chtěl skrze lokaci do Star Wars propašovat trošičku atmosféry populárního Jamese Bonda.

A co nové tanky či vesmírné lodě?

Dočkáme se obojího. Kráčející AT-AT z páté epizody 89 % originální trilogie si bezpochyby pamatujete. Stejně jako měl ale První řád mocnější základnu, než byla Hvězda smrti, disponuje i lepší verzí těchto pochodujících pevností. AT-M6 disponuje stabilitou, odolností i palebnou silou, o nichž se císařským inženýrům ani nesnilo.

Podobně megalomanská je i vlajková loď Prvního řádu, Snokova Supremacy (česky Nadvláda nebo Svrchovanost). Běžné hvězdné destruktory Galaktického impéria by vedle ní vypadaly spíš jako hejno dýňových mušek – je totiž jen zhruba o polovinu kratší než Hvězda smrti. Kylo Ren zase dostane stylovou stíhačku TIE silencer s vidlicovitými křídly.

 

A post shared by Esquire HK Official (@esquirehk) on

Na straně Odboje zase uvidíme ski speeder, který svým stabilizačním trámem v první ukázce rozrýval povrch Craitu. Posledním strojem, který nám ještě stojí za zmínku, je nový droid BB-9E, jakési zlé dvojče oranžovobílého miláčka publika BB-8. Někteří spekulují, že půjde o osobního pomocníka Kylo Rena.

Kdo za to může a kdy se dočkáme?

Osmou epizodu režíruje Rian Johnson, který též napsal scénář – pokud se vám tedy bude či naopak nebude líbit příběh nových Star Wars, víte, kdo za to může. Hudbu pak složil asi nejslavnější žijící skladatel soundtracků John Williams   známý z předchozích filmů série, padesátkrát nominovaný na Oscara. Prestižního plešouna zatím vyhrál hned v pěti případech, připočíst si může i čtyři Zlaté glóby a tolik dalších ocenění, že by s nimi mohl dláždit silnice.

Star Wars: Předtím, než se Síla probudila. Co předcházelo sedmé epizodě?

Česká premiéra je naplánovaná na 14. prosinec letošního roku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor