Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

1. 10. 2017 30 700×196 světlý/tmavý vzhled

Říká se, že ďábel je v detailech. Můžete natočit sebelepší film – pokud vás ale zradí nějaký nežádoucí člen štábu v pozadí nebo třeba nerealisticky působící počítačový efekt, iluze se zbortí jako domek z karet. Tím víc potěší, když někteří tvůrci myslí právě i na takřka nepostřehnutelné součásti svého díla a schovají do nich něco nečekaného, chytrého nebo třeba vtipného.

1) Lebka Dartha Vadera

Příběh Star Wars vrcholí ve chvíli, kdy Luke odmítne zavraždit svého otce Dartha Vadera a císař na něj použije své sithské schopnosti metání blesků. Vader nedokáže synovu mučení jen tak nečinně přihlížet, popadne svého bývalého mistra a shodí jej do hlubin šachty uvnitř Hvězdy smrti. Ještě předtím jej však také zasáhnou výboje, šlehající ze Sidiousových rukou. Ty na okamžik prozáří tělo pod černou zbrojí a ve zlomku sekundy můžeme zahlédnout Vaderovu lebku, prosvítající skrz masku.

Tajemná zákoutí Star Wars. 5 planet, o nichž víte míň, než si myslíte!

2) Boromirovy kožené nátepníky

Syn gondorského správce Denethora Boromir hrdinně padl v závěru Společenstva 90 % při obraně hobitů Smíška a Pipina. Aby hraničář Aragorn uctil památku svého přítele, vzal si jeho kožené nátepníky a ty potom nosil napříč oběma pokračováními. Boromir je na sobě nemá dokonce ani ve Faramirově vizi z druhého dílu, což naznačuje, že mladší bratr ve snu opravdu svého sourozence viděl.

3) Davy Jones si přidržuje klobouk

Jack Sparrow není jedinou postavou z Pirátů z Karibiku, která má sentimentální vztah ke svému klobouku. Jeho protivník Davy Jones jeho slabost zcela sdílí a když se jeho loď Bludný Holanďan potápí pod hladinu oceánu, přidržuje si třírohou pokrývku hlavy chapadélky, která mu vyrůstají z hlavy.

4) Mauiho hák a přeměny

Animovaný hrdina Maui z animáku Odvážná Vaiana 80 % si dovede s pomocí svého háku přivlastnit podobu jakéhokoli zvířete. To jej potom některými svými rysy stále připomíná, a navíc má někde na těle jasně viditelný obrys kouzelného háku. Když se Maui například promění ve vlasatého jestřába, můžete jej vidět vyvedený v tmavém peří na jeho křídle.

5) Stromy v Návratu do budoucnosti

Marty McFly při jedné ze svých eskapád v minulosti nedopatřením zničil jednu z mladých borovic, vysazených na dvorku. Když se pak vrátil zpátky do budoucnosti, zjistil, že tím přejmenoval místní obchod U dvou borovic na Osamělou borovici, jak hlásá reklamní cedule poblíž parkoviště, z něhož časem cestující DeLorean odstartoval.

6) Všichni v Marvel univerzu mluví anglicky?

Nepřijde vám trochu hloupé, že se v celém vesmíru Marvelu mluví anglicky? Inu… nemluví. Když Star-Lorda, hlavního hrdinu Strážců Galaxie 81 %, zajmou Nova Corps a zavírají jej do věznice, na displeji si můžeme všimnout, že má v sobě Peter Quill zabudovaný implantát, který mu mimozemskou řeč automaticky překládá.

Co všechno víme o novém filmu Thor: Ragnarok? Ukáže se Valkyrie a z Odina bude bezdomovec!

7) Proč Harryho pálí jizva?

Když se v Kameni mudrců 78 % poprvé Snape podívá na Harryho, mladého čaroděje okamžitě začne pálit jizva na čele. Ve skutečnosti ale reakci nespustil pohled učitele lektvarů, ale oči Voldemortova obličeje krytého turbanem. Ten je otočený přímo k Harrymu, protože se Quirinus Quirrell zrovna bavil právě se Snapem.

8) Zrcátko v Jurském parku

Když Tyranosaurus Rex v úplně prvním Jurském parku 85 % pronásleduje osádku auta, zabere jej kamera na okamžik ve zpětném zrcátku. Do jeho dolní části je vyryta anglická věta Objects in mirror are closer than they appear, která nás informuje, že objekty viditelné v zrcátku jsou blíž, než vypadají.

9) Hlavní hudební motiv Počátku

Píseň, kterou používají postavy z filmu Počátek 89 %, když se chystají vyskočit zpět z hlubokého snění, se jmenuje Non, je ne regrette rien, což příznačně znamená Ničeho nelituji. Co víc, ústřední hudební motiv celého snímku je odvozen z výrazně zpomalené verze této písničky, což má vytrhnout diváka z jeho vlastního spánku.

10) Na’vi střílejí šípy jinak

Anatomie modrých domorodých obyvatel z planety Pandora je v drobných detailech (chybějící obočí, čtyři prsty na končetinách a samozřejmě rozměry) odlišná od té lidské. Proto Na’vi také trochu jiným způsobem střílejí z luku – mají přitom podivně ohnuté zápěstí. Podle všeho nejde o chybu ve filmu, ale skutečně o záměr jeho tvůrců.

Natáčení Avatara 2 začíná. A neuvěříte, kdo by se měl vrátit

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: