Film o Jokerovi se nebude odehrávat ve vesmíru Ligy spravedlnosti. DC odhalí novou značku

2. 10. 2017 6 029×74 světlý/tmavý vzhled

V posledních dnech dorazilo ze strany tvůrců filmového univerza DC několik zdánlivě protichůdných informací, které zmátly mnohé fanoušky. Naštěstí se už mezitím leccos ozřejmilo. Víme proto například, že snímek o Jokerovi nebude součástí stejného vesmíru, jako třeba Wonder Woman 71 % nebo Liga spravedlnosti  .

DC pro své boční projekty údajně představí úplně novou značku. Jejího odhalení se prý dočkáme už v dohledné době. V praxi to znamená, že bude vedle DCEU existovat ještě další svět (nebo světy), takže si roli Jokera v sólovém snímku již nezopakuje Jared Leto  .

Aby to bylo ještě víc matoucí, Leto si šíleného klauna klidně může znovu zahrát v libovolném snímku, který vyjde v rámci současné kontinuity (například ve dvojce Sebevražedného oddílu 65 %).

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

Díky tomu dávají smysl i starší spekulace, že si Ben Affleck   nezahraje v sólovém Batmanovi   nebo že nás čeká adaptace komiksu Red Son, v němž Superman místo v Kansasu vyrostl v Sovětském svazu. Oba tyto projekty jsou totiž pod boční značkou, která nebude navazovat na dosud vydané filmy, bez problémů možné.

Představitelé DC se nicméně vyjádřili tak nešťastně, že si mnozí fandové mysleli, že součástí DCEU nebude ani nadcházející Aquaman  . Geoff Johns   je naštěstí záhy ubezpečil, že se vládce Atlantidy standardní sólovky dočká, došlo jen k nedorozumění.

Na závěr si to tedy ještě všechno pro jistotu shrňme: v budoucnu bude existovat hlavní vesmír DC (fanoušky zpravidla nazývaný DCEU), jehož součástí budou snímky jako Muž z oceli 72 %, Sebevražedný oddíl, Liga spravedlnosti nebo třeba Aquaman.

Trailer na Ligu spravedlnosti. Steppenwolf hrozí zničením Země a Alfred vzpomíná na Tučňáka

Pak ale bude existovat druhá značka, pod kterou se schovají projekty, které se současným vesmírem z různých důvodů nechtějí mít nic společného – a příkladem bude právě třeba nadcházející snímek o Jokerovi, kterého proto nebude hrát jeho představitel z hlavní značky, Jared Leto. Je to už jasnější?

Situace bude zkrátka podobná, jako je v současnosti okolo DC seriálů. Ty mají například vlastního Flashe, ale i třeba Supermana.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: