10 filmových smrtí Seana Beana. Jak nejkrutěji zahynul chodící spoiler?

4. 10. 2017 44 808×29268 světlý/tmavý vzhled

Herce Seana Beana   občas filmoví fandové přezdívají chodící spoiler. Skoro v každém snímku či seriálu totiž umírá, zpravidla značně násilným způsobem. Které všechny způsoby ukončení života si už během své kariéry nanečisto vyzkoušel, se dozvíte v dnešním žebříčku – snažili jsme se vybírat ty zvlášť brutální nebo jiným způsobem zajímavé. Samozřejmě se to neobejde bez spoilerů!

10) Hra o trůny 92 %: popraven stětím

Začneme jednou z nejslavnějších smrtí, tou ze seriálu Hra o trůny. Bean tam ztvárnil spravedlivého a poctivého lorda Eddarda Starka, který se ve zmijím hnízdě Králova přístaviště zapletl do klubka intrik a zrady. Udělal několik ošklivých chyb, takže skončil ve vězení a sadistický mladý král Joffrey Baratheon ho následně nechal popravit před Baelorovým septem. Zemřel vlastním mečem, ale protože jej vedla zkušená ruka sera Ilyna Payna, byla to smrt takřka bezbolestná.

Takhle to nebylo! Jak se liší Hra o trůny od knih?

9) Společenstvo Prstenu 90 %: zastřelen

To správcův syn Boromir, bojovník z Gondoru, měl trochu méně štěstí. Zapomněl si štít opřený o strom, zrovna když musel bránit dva hobity přes nestvůrnými skuruty a jejich velitel Lurtz do hrdiny nasázel hned tři černé šípy. Přesto Boromir umíral ještě slušnou chvíli, která postačila k tomu, aby prozradil svému příteli Aragornovi, co se vlastně stalo. Vzhledem k heroickému charakteru smrti jde dodnes o hercův nejoblíbenější filmový skon.

8) Pastvina 69 %: sražen krávami z útesu

Nemusíte být mocným lordem nebo zkušeným válečníkem, abyste předčasně odešli z tohoto světa. Irské drama ukazuje Seana Beana v roli docela obyčejného civilisty, který má jenom nějaké menší neshody s otcem ohledně své budoucnosti. Šílený tatík ale přižene stádo krav a ty našeho hrdinu srazí z útesu. Pokud bychom sestavovali žebříček nejtragikomičtějších smrtí, tahle by brala zlato.

7) Caravaggio 73 %: podřezán

A další drama! Tentokrát historicky životopisné, mapující život barokního malíře Caravaggia. Sean Bean se v něm coby Ranuccio zaplete do milostného trojúhelníku. Odměnou mu je proříznuté hrdlo, které vykrvácí relativně rychle. Přesto se odvažujeme hádat, že nejde zrovna o ten způsob odchodu z tohoto světa, který by většina z nás preferovala.

6) Vysoká hra patriotů 77 %: napíchnut na kotvu

Máme pro vás jednu radu. Nikdy se nestavte do cesty Harrisonu Fordovi  . Ten chlap loví replikanty, vystřelil první na Greeda a nechal nácka rozsekat vrtulí. Seana Beana v roli Seana Millera to nijak nerozhodilo. Klidně si dal s Jackem Ryanem pěstní souboj, který ale samozřejmě dopadl tak, jak dopadnout musel. Ford nabodl svého protivníka na kotvu.

Blade Runner 2049: Éra hladomoru i replikantů. Projděte si historii slavného sci-fi světa!

5) War Requiem 74 %: střelen do ruky a probodán bajonetem

Válečné drama z Velké Británie obsadilo Beana jako německého vojáka. V boji na blízko se sice snaží bránit, puška s bajonetem má ale delší dosah. Nepřítel Beana nabodne na zbraň jako na vidle, složí ho na zem a začne ho rychlými bodnutími dorážet. Umírat s probodanými vnitřnostmi není nic pěkného, takže doufáme, že si s tím dal záležet.

4) Far North 56 %: dobrovolně umrzl

Když se raněný voják Loki dostává na arktickou tundru, najde tam lásku. Následně je ale podveden a když zjistí tragickou pravdu, vydá se nahý do volné přírody, kde samozřejmě brzy umrzá. Když se dostatečně podchladíte, žádnou další bolest už necítíte, ale těch několik prvních minut muselo být pro sebevraha se zlomeným srdcem hodně, hodně nepříjemných.

3) Jindřich VIII. 76 %: pověšen nad bránu

S králi to Sean Bean prostě neumí. Joffrey ho popravil, Jindřich VIII. také. Nutno navíc podotknout, že svému vladaři předtím vyhrožoval, podobně jako varoval ve Hře o trůny Cersei Lannister. Ten chlap se prostě neumí poučit – nejdřív je potřeba jednat, mluvit se může potom. Král Jindra nakonec nechal svého nehodného služebníka viset nad bránou na řetězech, pravděpodobně v očekávání nepěkné smrti hladem, žízní a vysílením.

2) Neříkej ani slovo 69 %: pohřbený zaživa

Krást drahokamy není hezké. Krást drahokamy a podrážet parťáky je ještě hnusnější. Patrick Koster skončí v lochu a jakmile vyleze ven, vydává se za pomstou. Protože ho ale hraje Sean Bean, samozřejmě se mu to nakonec nepovede. Jeho oběti ho za pomoci diamantů nalákají do pasti, a následně nebohého padoucha zasypou zeminou, čímž ho udusí. Nezáviděníhodný osud, co?

Nejstupidnější filmové zbraně. Je libo batarang, nebo motorovku?

1) Černá smrt 67 %: roztrhání na kusy

Patrick Koster ale i přesto dopadl líp, než rytíř Ulric. Z názvu asi tušíte, že se film odehrává v době, kdy v Anglii řádí mor. A ano, Sean Bean se jím nakazí – ale nepodlehne mu, i když i to by byla dost ošklivá smrt. Místo toho je přivázán za končetiny ke dvěma koním a rozerván na kusy. Brutální! A právě proto si poprava dobrého rytíře Ulrica zaslouží dnešní zlatou medaili!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (29 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: