Pádlující Gendry, Sherlockova smrt a Elrondova rada. Jak na nás filmaři pomrkávají

7. 10. 2017 8 211×122 světlý/tmavý vzhled

Říká se, že pokud nějaký vtip musíte vysvětlovat, už není vtipný. V případě filmových žertíků a náznaků určených pro velmi úzké publikum skalních fanoušků to ale mnohdy bývá nutné a tak nám snad dnes odpustíte, když vás provedeme všemi těmi pomrknutími, které populární snímky či seriály obratně skryly. A věřte nám, že občas budete nevěřícně kroutit hlavou.

1) Pádlující Gendry

Baratheonský bastard Gendry měl výraznou roli ve druhé a třetí sezóně seriálu Hra o trůny 92 %, načež v podstatě zmizel ze scény. Ser Davos ho posadil do lodičky a my už jsme o něm neslyšeli ani zmínku. Fanoušci proto po čase začali dělat na sociálních sítích všemožné humory, počítali, jak dlouho už chudák Gendry pádluje a spekulovali, kolik svalové hmoty hrdina díky svému výkonu nabere.

Úplně první epizodu Hry o trůny jste nikdy neviděli. Mrkněte, jak měl pilot původně vypadat!

Scénáristé David Benioff   a D. B. Weiss   si toho samozřejmě povšimli a když letos vrátili Gendryho zpátky na scénu, neodolali pokušení mrknout na fanoušky. Ser Davos se proto starému známému skutečně přizná, že si myslel, že pořád ještě pádluje. Jsme sice ještě trochu smutní, že už skončilo čtyřleté období mořeplaveckého humoru, tohle nám ale krapet spravilo náladu.

2) Guns N’ Roses

Tenhle vizuální vtípek pochopili jenom ti z filmových fanoušků, kteří se alespoň trošku vyznají v rockové hudbě. Pro ty ostatní ho tudíž vysvětlíme. Když ve druhém Terminátorovi 91 % model T-800 (Arnie) přichází ochránit Johna Connara před vylepšeným T-1000, schová si brokovnici do krabice plné růží. V klíčovém okamžiku pak zbraň vyloví z improvizovaného obalu a začne střílet.

Jedna slavná hardrocková skupina se přitom jmenuje Guns N’ Roses, tedy doslova pušky a růže. To samozřejmě není ani trochu náhoda, neboť právě od těchto hudebníků pochází úvodní píseň pro film, You Could Be Mine. Tomu se říká plodná spolupráce!

3) Toad Maul

První X-Meny 82 % máme rádi všichni, ale přiznejme si to – žabák Toad opravdu není důstojným protivníkem pro mutanty s laserovým zrakem, kovovými drápy či schopností přivolávat blesky. I přesto se zpočátku držel na nohou a kombinací mimořádné mrštnosti, slizovitých chrchlů a nebezpečně rychlého jazyka vnesl do řad svých nepřátel chaos. Dočasně oslepil Jean Grey, potom dohnal Storm a skopl ji do výtahové šachty.

Pak zmerčil, že její dveře drží otevřené kovová tyč. Líně si ji tedy vhodil do rukou a zatočil s ní jako nějaký nindža – nebo jako Darth Maul, sithský bojovník z první epizody Star Wars 79 %. A to není žádná náhoda, protože herec a kaskadér Ray Park   ztvárnil i tuto slavnou postavu. Ha, toho jste si zaručeně nevšimli!

4) Donald Blake

Měli jsme tu Star Wars, hard rock a pádlování, teď ale přišel čas na komiks. Pamatujete ještě na prvního Thora 74 %? Vědkyně Jane Foster tam Thorovi na Zemi zapůjčila oblečení svého bývalého přítele jménem Donald Blake a bohu hromu s přáteli následně zfalšovala i identifikační kartičku. Kdože je ale tenhle Donald Blake, můžete se zeptat?

Zápletka Thora (možná) odhalena novou filmovou teorií! Kde se skrývá poslední Kámen nekonečna?

V komiksech šlo o studenta medicíny, do jehož těla Odin za trest poslal svého syna, aby se naučil troše pokory. Filmový Marvel už samozřejmě dávno patří do oblasti mainstreamové zábavy, komiksové fanoušky ale stejně potěší, když si na ně tvůrci čas od času vzpomenou. Bez nich by koneckonců celý ten obří svět nikdy nemohl vzniknout.

5) Sherlockova smrt

Velká hra začala a vypadalo to, že je náš oblíbený detektiv stále o pár kroků pozadu. Nakonec ho Moriarty vylákal na střechu a vysvětlil Sherlockovi jeho nanejvýš vážnou situaci. Buďto se hrdina vrhne z budovy vstříc jisté smrti, nebo připravení vrazi popraví paní Hudsonovou a Johna Watsona. Moriarty objasnil tato pravidla, vystřelil si mozek z hlavy… a Sherlock skočil.

Přesto dokázal přežít. Nějak. A fanoušci zběsile spekulovali, jak to jen šlo, o všemožných chytrých způsobech, jak to hrdina vlastně provedl. Pak se na obrazovky dostala první epizoda navazující třetí série 86 % a ztropila si z nich pořádnou legraci. Odprezentovala nám totiž hned několik konkurenčních nepravděpodobných scénářů, z nichž přinejmenším některé jistě inspirovaly různé divoké fanfikce. Jak jinak chcete vysvětlit vzájemný polibek obou úhlavních nepřátel?

6) Elrondova rada

Marťan 82 % nás naučil, jak správně pěstovat brambory na Marsu a dokázal, že správný nerd bez problémů přežije i v červené vesmírné poušti s limitovaným vybavením a ještě limitovanějším hudebním vkusem. Možná už jste ale zapomněli, že měl také docela důležitou pozemskou linku. Během ní došlo k tajné poradě, která dostala kódové jméno Elrond.

Každý samozřejmě ví, že toto jméno pochází ze světa Středozemě a patří mocnému půlelfovi, který svolal setkání v Roklince. Pracovnici NASA to však vysvětluje postava ztvárněná Seanem Beanem  . Stejný herec přitom navštívil skutečnou Elrondovu radu ve filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu  90 %, kde si zahrál postavu gondorského válečníka Boromira.

7) Smrt Gwen

Amazing Spider-Man 2 62 % se nepovedl, musíme ale uznale pokývat hlavou nad tím, že měl alespoň odvahu poprvé zabít na filmovém plátně přítelkyni Petera Parkera, Gwen Stacy. Do scény jejího tragického odchodu dokonce zakomponoval tak nenápadné pomrknutí na komiksové fanoušky, že si ho nejspíš nevšimli ani ti nejpozornější z vás. Tady ho máte!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Když Peter zastaví pád Gwen kousíček nad zemí, hodiny na věží ukážou čas 1:21. Sto dvacáté první číslo komiksového Amazing Spider-Mana přitom vůbec poprvé přineslo smrt této Parkerovy dlouholeté lásky. Je to nenápadná stopa, která před vašimi zraky jenom rychle problikne, ale zkoumavým očím některých skalních příznivců komiksové zábavy stejně neunikla. Za nás tedy klobouk dolů!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: