Festival nezajímavosti. Připomeneme 10 fantasy snímků, na které jste už dávno zapomněli

Datum vydání 7. 10. 2017Shlédnutí 24 872×Názory k tématu15Sdílení článku388Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Od obřího úspěchu trilogie Pán prstenů začaly fantasy filmy růst jako houby po dešti. Smutnou pravdou však zůstává, že se valná většina z nich svému slavnému předchůdci kvalitativně ani trochu neblíží. Vlastně bychom se klidně vsadili, že už jste na některé z nich dávno zapomněli. Proto jsme pro vás sestavili žebříček naprosto zaměnitelných, nudných fantasy snímků, které už opravdu nepotřebujete vidět znova. Pamatujte, že nejde ani zdaleka o kompletní seznam, protože by si místo na něm zasloužilo ještě přinejmenším dvacet dalších titulů.

1) Jack a obři 66 %

Kdosi vylezl po obří fazoli někam do nebe, kde zkusil ukrást zlaté vejce. Jiný kdosi tam najde korunu, skrze kterou může ovládat tamní gigantické obyvatele… pak je tam obr se dvěma hlavami, který… no, na konci je každopádně nějaké obléhání. Hořící stromy vrhané přes hradby a tak. Točil to Bryan Singer  , ale nepovedlo se mu to tolik, jako třeba X-Men: Budoucí minulost 82 %. Spíš víc jako Apocalypse 70 %. Nebo jako Superman se vrací 61 %.

Od Pomsty poražených ke Šmakově dračí poušti. Prokletí nepovedených filmových dvojek

2) 47 róninů 64 %

Hodného lorda zabije zlý lord a jeho zelená čarodějka. Sluha Keanu Reeves   se proto musí postavit všem generickým fantasy nebezpečenstvím historického Japonska, aby shromáždil sedmačtyřicet bývalých samurajů hodného lorda, ze kterých se stali potulní róninové. Cestou se naučí pohybovat tak rychle, že za ním bude zůstávat rozmazaná stopa. Díky tomu nakonec zvítězí a získá právo spáchat sebevraždu.

3) Hněv titánů 57 %

Pokračování nemastného neslaného Souboje 55 % chtělo být děsně cool. Proto nabralo na palubu boha, který umí létat díky své magické zbrani (něco jako Thor ve slevě) a taky nudnější, starořeckou verzi Jacka Sparrowa. Příběh si film vypůjčil z intra počítačové hry Age of Mythology, protože proč ne. Jeho tvůrcům se nějak podařilo zmrvit snímek, kde se bok po boku objeví Qui-Gon Jinn, Voldemort a Davy Jones. To už je umění.

4) Čarodějův učeň 61 %

Hodný čaroděj musí chránit Manhattan před zlým čarodějem, tak si na pomoc naverbuje učedníka. Toho ale samozřejmě více než samotný výcvik zajímá vztah s Teresou Palmer  . Pak mu hodný čaroděj Cage   ukáže Teslovu cívku, kterou schovává ve sklepě, a to učedníka konečně přesvědčí, aby sebral všechnu sílu a porazil doktora Octopuse  . Nebo bychom alespoň po těch letech přísahali, že to tak nějak bylo.

Nejhorší CGI: Naklonované ksichty, plastový spár nebo divný kocour

5) Drákula: Neznámá legenda 62 %

Kníže Vlad spokojeně vládne své zemičce, pak ale přijede sultán z Osmanské říše a chce po něm tisíc chlapců do své armády, navíc včetně hrdinova vlastního syna. To naštve Vlada natolik, že se stane superhrdinou… tedy, ehm, že navštíví Tywina Lannistera   a nechá se od něj nakazit vampirismem. Ten mu dodá nadlidské schopnosti, které mu umožní umlátit nepřátelskou armádu netopýry.

6) Probuzení tmy 36 %

Třináctiletý kluk musí zachránit svět před temnotou, která v opačném případě spapá Sochu Svobody. Poslem zla je jakýsi přízračný jezdec a kluka před ním musejí chránit jeho kolegové, nesmrtelní ochránci práva a spravedlnosti. Zachránit symbol Spojených států před hladovým kouřovým mrakem navíc může jenom šest magických kamenů, které kdosi poschovával hluboko v minulosti. V hlavní roli se objevil Alexander Ludwig  , který měl naštěstí později při výběru rolí lepší ruku a už hezkých pár let nás baví jako Bjorn v seriálu Vikingové 87 %.

7) Zlatý kompas 57 %

Máte na palubě Daniela Craiga  , Nicole Kidman  , Evu Green  , Iana McKellena  , Christophera Leeho  , Freddieho Highmora   a Iana McShana  . Tak co by se mohlo stát? Zlatý kompas vsadil na jistotu, výrazně obrousil hrany své předlohy a skončil jako naháněčka v zimních kulisách s polárním medvědem a závěrečnou bitvou s Rusy. Úplně pryč je daleko působivější knižní finále, vykuchaný scénář snímek okamžitě pohřbil. Naštěstí se v současné době chystá zbrusu nová seriálová adaptace, která snad renomé série Jeho temné esence v očích diváků vylepší.

8) Abraham Lincoln: Lovec upírů 49 %

Věděli jste, proč začala americká občanská válka? Inu, na Jihu žily celé klany upírů, které otroky vlastnily ani ne tak na práci, jako spíš coby chodící spižírny. Abraham Lincoln to samozřejmě věděl. Ve svém boji proti otrokářskému systému se neštítil vzít občas spravedlnost do vlastních rukou a krev sající monstra popravovat dřevorubeckou sekerou. Některé brakové filmy umí být aspoň vtipné, Lovec ale nedokázal ani to.

9) Poslední lovec čarodějnic 56 %

Podobně je na tom i jeho kolega, který ale nepronásleduje upíry, nýbrž čarodějnice. Tedy, některé. Riddick Groot   se svému řemeslu věnoval po celý svůj nesmrtelný život, poslední dekády s nedocenitelnou asistencí faráře Alfreda Pennywortha  . Jeho novým pomocníkem se ale stane Frodo Pytlík  . Společně s Ygritte   se budou muset postavit znovuzrozené královně čarodějek, kterou Riddick už kdysi zabil a schytal za to svou kletbu.

A jak to tedy bylo? Terminátoři, X-Meni i Transformers pokaždé zapřou, co nám minule řekli

10) Percy Jackson: Moře nestvůr 53 %

Úvodní příběh 57 % polokrevného Poseidonova syna Percyho možná diváky do kolen nedostal, alespoň se na něj ale dalo bez újmy na zdraví koukat. To už se tak úplně nedá říct o pokračování, které se údajně soustředí na hledání Zlatého rouna v Bermundském trojúhelníku a snahu o zastavení titána Krona. Píšeme údajně i přesto, že jsme snímek viděli, protože se nám tak nějak úplně vykouřil z hlav…

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
John Wick: Kapitola 4 bude velmi dlouhý film a představí nové postavy. Trailer vám napoví!

John Wick: Kapitola 4 bude velmi dlouhý film a představí nové postavy. Trailer vám napoví!

Datum vydání 15. 2. Autor článku Josef Sdílení článku716
Třetí díl Lovců pokladů vstupuje do předprodukce. Scénárista je na palubě

Třetí díl Lovců pokladů vstupuje do předprodukce. Scénárista je na palubě

Datum vydání 18. 1. Autor článku Daniel Sdílení článku673
Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Datum vydání 17. 1. Autor článku Aleš Sdílení článku633
Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

Datum vydání 9. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku606

MCU Thor ignoroval příběh z původních komiksů. V tomto díle MCU superhrdinové a jejich komiksové předlohy si prozradíme pár zajímavostí o bohu hromu.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Futurama se po jedenácti letech vrací! 8. série už je za rohem.

Datum vydání 28. 5. Autor článku Žaneta Sdílení článku397

Lilly a Lana Wachowski - režisérky legendární trilogie Matrix i filmu Atlas mraků zůstávají tak trochu tajemné

Datum vydání 28. 5. Autor článku Lukáš Sdílení článku56

Avatar: Vypiplaná filmová série, která si vyžádala roky pečlivých příprav. Jaké to byly a jak probíhaly?

Datum vydání 27. 5. Autor článku Lukáš Sdílení článku53
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449