Stejná postava, nová tvář. Slavné filmy a seriály, které vyměnily důležité herce

9. 10. 2017 20 346×1118 světlý/tmavý vzhled

Občas se stane, že je herec příliš vytížen, požádá o přemrštěný honorář nebo v nejhorším případě zemře. Studio potom musí vymyslet, koho obsadit do jeho role. Podobné potíže se nevyhýbají ani slavným značkám. Vybrali jsme proto pět filmů a jeden seriál, v nichž došlo bez nějakého vysvětlení ke změně herce nějaké pro vývoj příběhu důležité postavy. Vynecháváme ty případy, kdy už byl původní představitel na svůj part příliš mladý či naopak starý.

Marvel Cinematic Universe

Ještě než dostal James Rhodes svůj vlastní kovový oblek, objevil se ještě jen jako pouhý vojenský oficír po boku Tonyho Starka ve vůbec prvním snímku MCU, v Iron Manovi 81 %. Tehdy ho ještě hrál Terrence Howard  . Když se pak ale postava znovu objevila na plátně v pokračování 73 %, dostala novou tvář Dona Cheadla  , který se o War Machina stará dodnes. Důvodem byly prý buďto nadsazená Howardova očekávání, co se týče odměny, nebo jeho neschopnost před kamerou improvizovat.

Zápletka Thora (možná) odhalena novou filmovou teorií! Kde se skrývá poslední Kámen nekonečna?

Hned po Iron Manovi vyšel další sólový superhrdinský snímek, Neuvěřitelný Hulk 63 %. Naštvaného zelenáče tam hrál Edward Norton  , který se ale před natáčením Avengers 83 % rozhodl roli nezopakovat a přenechal ji kolegovi Marku Ruffalovi  .

Temný rytíř

Podobné problémy měla i konkurence v DC, konkrétně režisér Christopher Nolan  . Katie Holmes   natočila jako Brucova láska Rachel úvodní snímek Batman začíná 86 %, z nějakého důvodu se ale nechtěla objevit v navazujícím Temném rytíři 90 %. Uprázdněné místo zaujala Maggie Gylenhaal  , která je Katie Holmes trochu podobná, takže někteří diváci změnu ani nepostřehli.

Hra o trůny

To se rozhodně nedá říct o přeobsazení role Daaria Naharise. Původní charismatický žoldnéř se zálibou v bělovlasých dračích královnách sice taky opustil seriál kvůli jiným projektům, jeho náhradník se mu ale kdovíjak nepodobá. Zatímco se Ed Skrein   honosí dlouhými světlými kadeřemi, Michiel Huisman   je vyměnil za vousiska.

Hra o trůny: Legendární intro skrývá řadu drobných detailů a jeho vznik se řídí jasnými pravidly

Mezi sériemi se zásadně proměnil i zevnějšek Tříoké vrány. Stařík Struana Rodgera   měl původně plnovous a poloplešatou hlavu, Max von Sydow   naopak na bradě mnoho porostu nepěstuje a vlasy má sice krátké, zase ale všude tam, kde mají být.

Matrix

Matrix má oproti konkurenci tu výhodu, že může změnu herečky snadno divákovi vysvětlit. Když tedy Gloria Foster   podlehla komplikacím spojeným s cukrovkou a nahradila ji Mary Alice  , Vědma Neovi vysvětlila, že svou původní digitální schránku obětovala Merovejci.

Harry Potter

Beznosý vládce zla bude už navždy neodmyslitelně spjat s tváří Ralpha Fiennese  , v prvním filmu ale skryt turbanem vyrašil jako nádor na hlavě profesora Quirella a vypadal ještě trošku jinak. Konkrétně jako Richard Bremmer  , samozřejmě upravený solidní dávkou CGI, která k roli patří. Při natáčení Ohnivého poháru 78 %, kde Voldy dostane nové tělo, už ale roli získal Fiennes.

Harry Potter: 7 zajímavostí z Pottermore, které ve filmech ani knihách nenajdete

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na Albuse Brumbála. Ten v prvních dvou filmech radil Harrymu hlasem Richarda Harrise  . Po skonu tohoto herce pátrali tvůrci po náhradě a nakonec nalezli Michaela Gambona  , který pak jako mocný čaroděj strávil dalších šest snímků.

Star Wars

Někteří z vás budou vědět, že Ian McDiarmid   ztvárnil Sheeva Palpatina, známějšího pod jménem Darth Sidious, v originální i prequelové trilogii. Tedy skoro. Jeho postava se poprvé objevila ve snímku Impérium vrací úder 89 %, kam ale současnou podobu císaře trikaři v moderních verzích až zpětně doplnili. Původně se před Vaderem vznášel hologram herečky Elaine Baker  , kterou daboval Clive Revill  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: