Dvojklikem na celou obrazovku
Líbí? Dej echo ostatním:

Star Wars: Temná strana se připomíná v novém traileru, Luke si konečně vzal ten meč

10. 10. 2 230×88 světlý/tmavý vzhled

První pořádný trailer na Posledního z Jediů   je tady a obsahuje celou řadu působivých scén, které jsme dosud neviděli. Některé z nich ale zjevně mohou obsahovat i příběhové spoilery, takže režisér Rian Johnson   varoval fanoušky, aby si jej nepouštěli, pokud nechtějí před premiérou o filmu nic zásadního vědět. Snad proto ani nemusíme upozorňovat, že to samé platí o zbytku tohoto článku.

Trailer začíná monologem nejvyššího vůdce Snoka o tom, jak v Kylo Renovi (nebo možná v Rey) ucítil syrovou Sílu, doprovázenou ještě něčím skutečně zvláštním. Do toho prostřihávají záběry vojáků Prvního řádu a také jejich kráčejících tanků AT-M6, o nichž jsme se nedávno zmínili v podrobném článku.

O osmých Star Wars víme vše, co musíte znát. Kdo se vrací, kdo přibyde i kde se příběh odehrává

Následují záběry planety Ach-to, kde si Luke po dvou letech konečně přebírá svůj světelný meč a Rey trousí neurčité, docela záhadné věty o své minulosti. Něco – možná Sílu – uvnitř sebe vždy cítila. A Luke vypadá zděšený jejím potenciálem. Prý podobný viděl jen jednou předtím a tehdy ho nevyděsil, teď už se ale bojí.

Aby bylo jasné, o čem poslední Jedi mluví, dočkáme se krátkého záběru na zničenou Lukovu akademii a Kylo Rena, který rozdrtí svou masku o zeď se slovy: „Nechej minulost zemřít. Zabij ji, pokud musíš. Je to jediná cesta, skrze kterou naplníš svůj osud.“

Vidíme také ustaraný obličej Leii, což naznačuje, že Ren myslí svá slova naprosto konkrétně a po Hanovi se chystá zavraždit i svou matku. Nevíme také, komu všechno to z minulého odstavce říká, ale tipovali bychom Rey, z důvodů, které rozebereme v závěru.

Následují povinné záběry vesmírných přestřelek. Jedna se nejspíš odehrává v nitru planety Crait, ta druhá pak přímo v kosmickém prostoru. Poprvé vidíme naživo porga, jak vyděšeně kvičí v Chewbaccově kokpitu.

Star Wars: Předtím, než se Síla probudila. Co předcházelo sedmé epizodě?

Připomíná se také pilot Poe Dameron: „Jsme jiskra, která sežehne První řád!“ Následuje záběr na Finna, který se připravuje k souboji s kapitánkou Phasmou – a zjevně hodlá použít stejnou zbraň, kterou na něj vytáhl jeho kolega v minulé epizodě. Následně se v záběru mihne droid BB-8 a jakési zvíře připomínající rysa, který strávil moc času v chladničce.

„Tohle nikdy nepůjde tak, jak si myslíš,“ varuje Luke v závěru. Finna kamsi vedou vojáci, možná upadl do zajetí. „Naplň svůj osud!“ křičí Snoke na Rey a drží ji pomocí Síly ve vzduchu, zatímco zpovzdálí přihlíží jeho pretoriánská garda.

Nejzajímavější scénu si ale samozřejmě tvůrci nechali až úplně nakonec. Rey se totiž potkává s Renem a tentokrát u toho oba nemávají světelnými meči. „Potřebuji někoho,“ říká naše hrdinka, „kdo by mi v tomhle všem ukázal cestu.

Světelné meče: Všechno, co jste chtěli vědět o legendárních zbraních ze Star Wars

A Ren nabídne pomocnou ruku.

Krátké zamyšlení závěrem: i když u mnoha prohlášení z traileru nevíme, zda se vztahují k Rey nebo k Renovi, hrdinka bude zaručeně pokoušena Temnou stranou, dost možná v důsledku toho, že by měla zjistit pravdu o svém původu. Co když jí Snoke dokáže navrátit ztracené vzpomínky?

Kylo Ren také zjevně skončil se svou pubertální fází wannabe Darth Vader, protože na většině záběrů nenosí masku. Ponechal si nicméně přinejmenším svůj ikonický meč se záštitou. Tipovali bychom také, že jeho slova o zabíjení minulosti opět směřují k Rey, která se konečně dozví pravdu o svém původu. Jaké temné tajemství skrývá?

Dozvíme se to už 14. prosince.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor