Pokračování Blade Runnera 2049 autoři během natáčení neplánovali, chtěli jen stvořit skvělý příběh

11. 10. 2017 2 013×1 světlý/tmavý vzhled

Jeden ze dvou scénáristů nového Blade Runnera 2049 84 % Michael Green   vysvětlil, že primárním cílem tvůrců bylo natočit kvalitní film a nijak nepřemýšleli nad tím, že by na něj chtěli dál navázat a vybudovat případně celé univerzum. Green také objasnil, proč se podle jeho názoru zatím nikomu nepodařilo napodobit úspěch Marvelu se vzájemně propojenými filmy.

Lekce, kterou bychom si od Marvelu měli vzít, je tato: nezačínejte budováním univerza. Začněte vyprávěním příběhu, který stojí za to.

Podle Greenova názoru je kontraproduktivní nadřadit prvky propojeného vesmíru samotným kvalitám konkrétního snímku. Chápeme, kam tím směřuje – třeba taková Mumie 55 % se očividně hodně snažila připravit diváka na budoucí filmy z Dark Universe a dopadlo to docela solidním propadákem.

Co se Blade Runnera týče, v blízké budoucnosti se na další výlet do jeho světa rozhodně těšit nemůžeme, i když by mnoho dějových linek z filmu bezpochyby pokračování utáhlo. Odvážíme se ale doufat, že se snad dočkáme dřív, než za dalších pětatřicet let.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: