Zvítězíš, nebo zemřeš. Postavy, které nás nejspíš opustí v 8. sérii Hry o trůny

12. 10. 6 026×88 světlý/tmavý vzhled

Už zbývá jen jedna jediná sezóna, než se příběh seriálu Hra o trůny 92 % navždy uzavře. Rozhodli jsme se proto nahlédnout do křišťálové koule a zkusit jen tak pro zábavu předpovědět, kdo ještě během války o železné křeslo přijde o krk. Výsledkem je následující seznam postav, které podle nás může klidně čekat brzké, nečekané skonání. Užijte si ho!

1) Cersei a Jaime Lannisterové

Že zemře aktuální držitelka Železného trůnu, je nejspíš většině fanoušků jasné. Ani s přislíbenou žoldnéřskou armádou nemůže doufat, že si udrží svou již tak dost zoufalou pozici, protože skoro jistě přijde o důležitého spojence (viz níže) a už dávno ztratila podporu většiny obyvatelstva. Možná vás ale překvapilo, že jsme jí po bok zařadili i oblíbeného bratra Jaimeho.

Vysvětlíme! Pamatujete si na proroctví, které Cersei ještě jako dívka vyslechla? Její vlastní malý bratr ji zahubí – a Jaime je o pár momentů mladší, než ona. Krom toho už má s popravováním šílených panovníků své zkušenosti a koncem sedmé řady 87 % už očividně vyhasla jeho kdysi naprosto slepá láska. Ano, Jaime zabije Cersei, ale zaplatí za to životem. Jak jsme totiž už v seriálu mohli slyšet, obě dvojčata patří k sobě od chvíle, kdy přišla na svět. Brzy ho bok po boku opustí.

2) Euron a Theon Greyjoyové

A je tu další příbuzenská dvojice! Theon se v poslední epizodě nedávné série rozhodl, že se pokusí osvobodit svou sestru Yaru a zničit Eurona Greyjoye a my si myslíme, že se mu to povede. Proč? Protože to do sebe zase pěkně zapadá. Euronovou silou je strach – král krakatic využil Theonova pudu sebezáchovy, když se oba muži nedávno potkali a tím svého protivníka porazil bez boje.

Takhle to nebylo! Jak se liší Hra o trůny od knih?

Jenomže Theon už nemá žádný pud sebezáchovy a cokoli, co mu může Euron udělat, bude jen stínem hrůz, které kdysi provedl Ramsay Bolton. Strýček proto už brzy zjistí, že jeho synovec klidně obětuje vlastní život, aby ho zabil. Yara bude osvobozena, dostojí svým slibům a pomůže Daenerys a Jonovi v boji s armádou mrtvých na severu.

3) Daenerys nebo Jon

Ne, neděláme si legraci. Spisovatel George R. R. Martin   prozradil scénáristům důležitý příběhový zvrat v samotném závěru své ságy a podle dřívějších slov chce sám uzavřít děj hořkosladce. Zdá se proto jen logické, že zahubí některou z nejdůležitějších postav vůbec. Cože? Vy jste snad čekali duhu, balonky a hopkající jednorožce?

Jedna možnost je, že zemře Jon. R’hlorr jej přivedl ze země mrtvých, aby zplodil dítě s Daenerys, dítě, které nyní královna opět může mít, protože smrtí se platí za život a ona přišla o draka Viseryona. Potom své těhotné lásce zachrání život v boji s Nočním králem, obětuje se a odrazí invazi nemrtvých, čímž zachrání celé Západozemí. My si to ale nemyslíme.

Hra o trůny: Legendární intro skrývá řadu drobných detailů a jeho vznik se řídí jasnými pravidly

Domníváme se, že zemře Daenerys. Proč? Jak jsme viděli už ve vizi na konci druhé série, není jí předurčeno usednout na Železném trůně. Není navíc rozenou vládkyní, ale dobyvatelkou a Noční král bude posledním protivníkem, kterého musí porazit. Jon je navíc nejspíš Azor Ahai a jeho dávný předchůdce stvořil svůj planoucí meč tak, že jím proklál svou milovanou. Ano, Jon bude dost možná muset zabít svou lásku, aby zachránil svět před věčným ledem.

4) Gregor Clegane

Přiznejte se, tohle jméno jste tak nějak čekali. Závěrečná epizoda sedmé série nám jasně sdělila, že se Ohař s Horou dřív nebo později setkají v boji a tentokrát to pro staršího z bratrů nejspíš nedopadne dobře. Oba si prošli peklem a málem skončili na onom světě, oba však ještě stále stojí na nohou. Zatímco ale Hora ztratil svou dřívější identitu, Ohař ji znovu objevil. Je teď silnější, sebevědomější a vytře se svým starším sourozencem podlahu.

4) Varys

…a taky Melisandra. Rudá kněžka totiž pavoukovi předpověděla, že oba najdou svůj konec v Západozemí. Nikdo samozřejmě neříká, že Varys nemůže zemřít až starý a šedivý po mnoha dalších letech služby, ale nezdá se nám to vůbec pravděpodobné. Varysův starý soupeř Malíček je pryč a plešatý eunuch sám se v nejnovější sérii skoro ani neukázal. Jeho postava už nemá čím k příběhu přispět a proto pravděpodobně brzy přestane dýchat.

5) Bronn

Máme ještě pár dalších tipů: něco škaredého se může stát seru Jorahovi, zemřít může klidně i Davos a položit život za některou ze sester Starkových možná bude nakonec muset statečná Brienne. My ale vsadíme na divokou kartu – zemře populární žoldák Bronn, který se tak dlouho veškerému nebezpečenství úspěšně vyhýbal a přeskakoval z jedné strany na druhou.

Úplně první epizodu Hry o trůny jste nikdy neviděli. Mrkněte, jak měl pilot původně vypadat!

Proč si to myslíme? Inu, Bronn na stará kolena vyměkl. Dovolil, aby se mu do práce zapletly emoce a nyní už víme jistojistě, že navázal přátelský vztah s Jaimem a Tyrionem. Kritický okamžik přišel v bitvě s dothrackými hrdlořezy, kdy Bronn nechal ležet pytel se zlatem a místo toho spěchal k obřímu samostřílu. To by kdysi dávno neudělal – a právě přílišné ohledy nakonec přivodí jeho předčasnou smrt. Počkat na ni budeme ale každopádně muset až do závěrečné sezóny!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor