Harry Potter: 10 slavných čarodějů, kteří vládnou největší mocí

Datum vydání 17. 10. 2017Shlédnutí 80 046×Názory k tématu47Sdílení článku470Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Kdo ze všech těch desítek čarodějů, kteří se objevili ve filmech o Harrym Potterovi, vlastně vládne největší mocí? Názory se různí a nejspíš nikdy nevznikne žebříček, na němž by se shodli všichni fanoušci úspěšné série. Kdyby se to ale přeci jen jednou povedlo, troufáme si tvrdit, že by seznam obsahoval valnou většinu z následujících desíti jmen.

Bonus) Dobby

Na první pohled vypadá jako neškodný domácí skřítek, ale právě v tom je zádrhel. Vzhledem ke svému původu se může přemisťovat, kamkoli se mu zachce, což využil, aby osvobodil svého přítele Harryho Pottera ze zajetí. Co víc, sesílá kouzla lusknutím prstů bez použití hůlky! Dokázal navíc zastavit svého bývalého pána Luciuse Malfoye, který se pokusil Harrymu ublížit.

10) Hermiona Granger

Chlapec, který přežil, může být hlavním hrdinou celého příběhu, jeho nejlepší kamarádka Hermiona je ale skoro ve všech magických disciplínách lepší. Jednoduchá kouzla zvládla ještě předtím, než se vůbec poprvé vydala do Bradavic a ve škole sbírala samé skvělé známky. Střetla se s několika smrtijedy včetně obávané Bellatrix Lestrange a přežila, aby o tom mohla vyprávět.

9) Sirius Black

Talentovaný zvěromág se dokázal do velkého černého psa vtělit už v pouhých patnácti letech, což vůbec není obvyklé. Nezapomeňte také, že jako první čaroděj vůbec vlastními silami prchl z Azkabanu, střeženého nebezpečnými mozkomory. Střetl se hned se dvěma mocnými smrtijedy, s Antoninem Dolohovem a svou sestřenicí Bellatrix. Druhý zmíněný souboj pro něho ale znamenal tragickou smrt.

Chyby ve filmu. Kšiltovku si mezi skotské horaly neberte, gumové meče v bitvě taky nepomůžou

8) Kingsley Pastorek

Zkušený bystrozor se těšil takové důvěře, že dostal delikátní úkol ochraňovat mudlovského předsedu vlády před magickými nebezpečenstvími. Přežil krátké střetnutí se samotným lordem Voldemortem, dokázal přivolat mluvícího patrona, byl dlouholetým členem Fénixova řádu a po závěrečné bitvě o Bradavice se stal dokonce ministrem kouzel, což by samozřejmě žádný průměrný čaroděj nikdy nezvládl.

7) Alastor Moody

I Pošuk Moody byl bystrozor, a to ne ledajaký. Podstatnou část svého života strávil jednou z nejnebezpečnějších činností, jaké si dokážete představit. Alastor lovil smrtijedy a dosáhl v tom údajně takových úspěchů, že naplnil až polovinu cel uvnitř Azkabanu! Přišel přitom o několik částí těla, žádný řadový temný čaroděj ho ale nemohl zastavit. Moodyho kariéru nakonec zakončil až samotný lord Voldemort.

6) Bellatrix Lestrange

Zabila Siriuse Blacka a vlastní neteř Nymfadoru Tonks, levou zadní porazila čtyři lapky zároveň a neutíkala před nikým, vyjma mocného Albuse Brumbála. Byla nejvěrnější Voldemortovou služebnicí se zálibou v sadistickém mučení svých obětí. Ovládala ta nejhrozivější zaklínadla černé magie a jenom se smála Harryho rozzuřeným pokusům o kletby během bitvy v budově Ministerstva kouzel.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

5) Minerva McGonagall

Přísnou, ale spravedlivou čarodějku možná začíná pomalu dohánět její věk, rozhodně však ještě nepatří do starého železa. Svým velkoplošným kouzlem probudila k životu bradavické sochy, aby se připojily k boji proti vetřelcům. Čelila několika smrtijedům, svému kolegovi Snapovi a krátce i lordu Voldemortovi. Učí Přeměňování, jeden z nejnáročnějších předmětů, který kdysi přednášel i Brumbál. Stejně jako on se navíc později stala ředitelkou Bradavic. Dovede se také měnit v kočku. Těžko hledat schopnější čarodějku v celém světě Harryho Pottera.

4) Severus Snape

Podle našeho soudu ji však stejně překonává její kolega Snape, učitel výroby lektvarů. Skvěle ovládal obranu proti černé magii, jakož ale i černou magii samotnou. Vedle Voldemorta je v knihách jediným čarodějem, který umí létat bez pomoci nějaké kouzelné pomůcky, vymyslel celou řadu kleteb a vylepšil mnoho receptů, čímž nevědomky pomohl Harrymu Potterovi v šestém díle.

3) Gellert Grindelwald

Bylo řečeno, že by se Grindelwald umístil na prvním místě žebříčku nejmocnějších temných čarodějů v dějinách, kdyby se o generaci později neobjevil Voldemort. Grindelwald je něco jako Hitler magického světa. Svého času rozpoutal obří válku a dokonce získal bezovou hůlku, čímž se jeho moc ještě zvýšila. Byl by možná i zvítězil, kdyby se nestřetl se svým bývalým přítelem Brumbálem. Ten v duelu temného čaroděje porazil a zavřel ho do jeho vlastní věznice Nurmengard.

Harry Potter: 7 zajímavostí z Pottermore, které ve filmech ani knihách nenajdete

Grindelwald se také objevil ve Fantastických zvířatech 73 %, kde jsme jej viděli čelit hned tuctu bystrozorů najednou!

2) Lord Voldemort

Nejenže Pán zla samozřejmě mistrně ovládl všechny strašlivé kletby, dokonce se nebál stvořit viteály. Vymyslel také kouzlo znamení zla a naučil Snapa létat bez pomoci kouzelných předmětů. Čelil Minervě McGonagall, Kingsleymu Pastorkovi a Horáciovi Křiklanovi… zároveň. A zvítězil. Proklel také místo učitele obrany proti černé magii, čímž nám dopřál překvapení ve formě zbrusu nové osoby každý školní rok.

1) Albus Brumbál

Přes veškeré Voldemortovy schopnosti ale musíme první příčku přenechat jeho nejobávanějšímu nepříteli Brumbálovi. Ten nejenže svého bývalého žáka zahnal na útěk, dokonce přitom dokázal ochránit i bezmocně přihlížejícího Harryho Pottera. A to jeho schopnosti údajně od legendárního duelu s Gellertem Grindelwaldem spíše upadly! Uměl se také zneviditelnit bez příslušného pláště, přemístit bez nutnosti cokoli říct nebo udělat a vůbec je to pořádně drsný stařík, se kterým si nikdo v kouzelném světě nemůže zahrávat.

Komentáře od uživatelů  ❭

Vojtěch Jakob Růžička   2023-03-11 13:01:12

Nejlepší čaroděj v kouzelnickém světě Harryho Pottera je Severus Snape!!!! Je to jeden z největších čarodějů všech dob. Za mně ještě lepší než samotný Albus Brumbál!!!!

Gerhard Bujak   2023-02-27 03:28:09

A co vyvolený ? Harry Potter - ten se neumístil...

Morihei Haba   2023-02-25 17:32:12

Žebříček je hezky sestavený, ale chybí historické postavy jako zakladatelé Bradavic, Merlin atd. a také bych chtěl podotknout, že věta v pátém bodě, že Minerva McGonagalová čelila Snapovi není tak úplně pravda, jelikož se Snape jen bránil a nechtěl profesorce nijak ublížit. Přesto je to opravdu docela dobrý seznam.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023