Nový Spawn už nebude znovu vyprávět origin ústředního antihrdiny. Dostane také tvrdý rating

17. 10. 2017 6 482×125 světlý/tmavý vzhled

Připravovaný komiksový snímek Spawn   rozhodně nebude jenom další variací na superhrdiny typu Avengers z MCU. Přinese totiž do žánru prvky horroru a podle dosavadních informací hodlá svou brutalitou překonat starší dospělé komiksovky typu Deadpoola a Logana, takže si vyslouží tvrdý rating R.

Autoři filmu se prý úplně vyhnou převyprávění počátků své postavy, jak to ostatně poslední dobou bývá zvykem. V dávných časech Spider-Mana jsme si ještě užívali hrdinovo seznamování se s novými schopnostmi, od té doby jsme se už ale podobných filmů docela přesytili. Marvel i DC v současné době představují nové postavy jak na běžícím pásů, často aniž by se obtěžovali s vysvětlováním.

Filmy podle komiksů nejsou jen pro děti. Vybrali jsme 10 obzvlášť temných

Režisér Todd McFarlane přirovnal vynechání Spawnových počátků k filmu Čelisti 84 %, kde se objevil mimořádně mohutný žralok.

A řekli mi v tom filmu někdy, proč je ten žralok tak zatraceně velký? Ne! Záleželo mi na tom? Ne! Stačilo mi, že byl obří a žil poblíž lidí.

Připomínáme, že antihrdinův origin zpracoval už starší snímek Spawn 56 % z roku 1997.

Za zmínku stojí i to, že bude Spawn stát jen zlomek obvyklých rozpočtů superhrdinských filmů. Plánuje rozpočet desíti milionů dolarů. Pro srovnání, letošní Spider-Man: Homecoming 76 % stál 175 milionů a Wonder Woman 71 % konkurenčního DC zhruba 150 milionů.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor