Každý nesnáší Dolores Umbridgeovou. 10 mimořádně strašlivých filmových záporaček

Datum vydání 20. 10. 2017Shlédnutí 20 802×Názory k tématu3Sdílení článku245Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V páchání zla na stříbrném plátně se statisticky častěji vyžívají mužští záporáci, co však jejich kolegyně ztrácejí na kvantitě, nahrazují kvalitou. Pokud nám to nevěříte, po pročtení dnešního žebříčku už budete. Blíží se totiž Thor: Ragnarok   a jeho bohyně smrti Hela, takže jsme si přichystali ochutnávku deseti příchutí filmového zla v ženském podání. Dostane se na mimozemské příšery, roboty z budoucnosti a samozřejmě i na nejednu čarodějku.

1) Dolores Umbridgeová

U první z nich rovnou začneme. Bradavická profesorka teoretické obrany proti černé magii je zosobněním promyšlené šikany. Zneužívala svých širokých pravomocí k zastrašování učitelského sboru i studentstva, pokoušela se regulovat veškerou aktivitu na školních pozemcích sériemi přihlouplých vyhlášek a v mezičase hledala způsoby, jak zdiskreditovat ředitele Albuse Brumbála. Za Voldemortovy vlády se pak spikla se smrtijedy a sloužila jejich barbarskému režimu. Velký dík patří herečce Imeldě Staunton  , která se nebála, že ji budou fandové Harryho Pottera nadosmrti nesnášet.

Harry Potter: 7 zajímavostí z Pottermore, které ve filmech ani knihách nenajdete

Nejohavnější čin: Vyhození profesorky Trelawneyové. Když Dolores své kolegyni arogantně přinesla rozhodnutí o propuštění, hnul soucit dokonce i s jindy přísnou Minervou McGonagallovou. Nakonec se musel zjevit i sám Brumbál, aby růžovou stvůru s lidskou tváří odkázal do patřičných mezí.

2) Vetřelčí královna

K vyvraždění téměř celé posádky Nostroma stačil jediný hladový vetřelec, na druhé setkání však už byli lidé lépe připraveni a přinesli si dostatek pokročilých zbraní. Když došla úhony i vetřelčí vejce, rozzuřilo to královnu natoli, že se sama vydala do boje. Dokonce se dokázala skrýt v útrobách lidské lodi a zemřela teprve poté, co ji Ellen Ripley vyhodila do volného prosteru.

Nejohavnější čin: Královna sama ze svého pohledu vlastně nedělala nic špatného, snažila se jen chránit své potomstvo. Nesmíme ale zapomínat, že si vetřelci nepřejí nic jiného, než povraždit všechny ostatní živočichy a naklást do nich svá vražedná vajíčka.

3) Bellatrix Lestrangeová

Zpravidla se snažíme vyhnout zařazování více postav ze stejných sérií, v případě Bellatrix ale musíme toto nepsané pravidlo porušit. Zlovolná následovnice Pána zla totiž představuje trochu jinou příchuť špatnosti než kočičkami obklopená Dolores Umbridgeová. Nemá potřebu skrývat své psychopatické sklony za líbivou fasádu a veselé chichotání. Právě naopak, v utrpení svých nepřátel si libuje naprosto otevřeně. Bylo proto opravdu zvláštní vidět Helenu Bonham Carter   nedávno jako dobráckou kmotřičku v Popelce 73 %.

Nejohavnější čin: Vražda Siriuse Blacka. Nejenom proto, že je členem její vlastní rodiny, ale i proto, že se následně vysmála rozzuřenému Harrymu Potterovi. Zmínit ale musíme taky mučení Hermiony Grangerové, při kterém se naplno ukázalo její opovržení čaroději mudlovského původu.

4) Jadis, královna Narnie

Samozvaná vládkyně kouzelné země má vítr jenom z velkých koček a ze čtyř dětí, či spíše s nimi spojeného proroctví. Jinak neváhá šířit svou nadvládu po širokém okolí a zakazovat Vánoce, komu se jí zamane. Slouží jí zástupy všech možných zrůd a zrůdiček, které ji poslouchají na slovo. Krom toho je Jadis velmi zkušenou šermířkou a samozřejmě má i kouzelnou hůlku, která umí měnit nepřátele na kámen. Ledový pohled jí propůjčila Tilda Swinton  .

Nejohavnější čin: O zlato se bude muset podělit posměšná poprava Aslana a nemilosrdné skoncování s rodinkou malých zvířátek. Obojí se sice nakonec podařilo napravit, Narnianům padlým v bitvě u Beruny už ale život nevrátí ani Lucinčin kouzelný lektvar.

5) sestra Ratchedová

Znáte ty lidi, kteří mají skvěle nastudována všechna pravidla jen proto, aby se v jejich mezích mohli chovat, jak nejhůř je to možné? Mezi takové patří i sestra Ratchedová z filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, který režíroval legendární Miloš Forman  . Herečka Louise Fletcher   získala za výkon ve své záporné roli dokonce Oscara. A není se čemu divit.

Nejohavnější čin: Potrestání lobotomií. Opravdu k tomu musíme něco dodávat?

6) Popelčina macecha

Pohádková záporačka, nevlastní Popelčina matka, nám samozřejmě nemohla v seznamu chybět. Zvlášť pak v nejnovějším jedovatě zeleném podání Cate Blanchett  . V každém vidí jen to nejhorší, zatímco ke svým dvěma vlastním nepříliš oduševnělým dcerám se chová jako k národnímu pokladu. A když už je řeč o národním pokladu, právě k němu by si macecha ráda přilepšila tím, že jednu ze svých povedených ratolestí ožení se samotným princem.

Nejohavnější čin: Macecha nevraždí koťátka ani nepáchá genocidy, dokonce se nevěnuje ani krvavým rituálům. Její druhou přirozeností je místo toho systematická, propracovaná šikana, což je o něco realističtější, byť neméně odpudivá vlastnost.

7) T-X

Terminátoři jsou technicky vzato stroje bez pohlaví, T-X byl ale prvním ve filmu viděným modelem, který dostal ženské tělo (konkrétně to Kristianny Loken  ), a to se snad počítá. Své končetiny dovede přeměnit v nejrůznější typy zbraní od plasmové pušky po plamenomet. Je přizpůsobená nejenom lovu lidí, který je hlavním zaměstnáním terminátorů, ale i ničení odpadlických jednotek, které přeprogramovali příslušníci lidského odboje.

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

Nejohavnější čin: Celý film stráví pokusy o vraždu člověka, přičemž se neohlíží na vedlejší škody na zdraví i majetku. Stejně jako oba její předchůdci, jenom je zkrátka daleko efektivnější.

8) Cersei Lannister

Současná vládkyně Sedmi království, skvěle ztvárněná Lenou Headey  , se k moci nedostala skrze diplomacii a jednání v rukavičkách. Právě naopak. Jakmile zjistila, že lord Eddard tuší něco o jejím nezdravě blízkém vztahu s bratrem, strčila ho do vězení. Krom umlčování názorových oponentů, občasného vraždění, velezrady a pletichaření v poslední době fandí i temným druhům magie, včetně té záhrobní.

10 nejlepších bojových scén Hry o trůny. Bouře mečů nad Západozemím propukla

Nejohavnější čin: Odpálení Baelorova septa. Jistě, Vrabčáci si už pocuchat peří dávno zasloužili. Nezapomeňte však, že to byla Cersei, kdo jim vlastně pomohl k moci. A že královna bez slitování zavraždila i desítky, spíše však stovky nevinných lidí a také manželku svého vlastního syna a krále.

9) Lamia

Nejvyšší ze sesterstva stormholdských čarodějek se ve Hvězdném prachu 84 % vydala na lov mladé Yvaine. S tím, že jí vyřízne srdce z těla, sní ho a získá tak nesmírnou magickou moc. Bez sebemenších výčitek svědomí na své cestě mění lidi ve zvířata a zvířata v lidi, proklíná ty, kdo se jí znelíbili a pokouší se otrávit královské prince. Když se jí poslední zločin nepovedl, Primovi prostě podřízla hrdlo. V roli excelovala Michelle Pfeiffer  .

Nejohavnější čin: Lamia za pomoci vúdú panenky utopila Primova bratra Septima a přinutila jeho mrtvolu bojovat pro ni. Princ si něco takového rozhodně zasloužil, to ale manipulativní čarodějku vůbec neomlouvá.

10) Annie Wilkisová

Druhá zdravotní sestra na našem žebříčku… už jich tu máme skoro tolik, co čarodějek! Annie Wilkisová si se svou psychopatickou předchůdkyní Ratchedovou v ničem nezadá, a dokonce také získala své představitelce Kathy Bates   prestižního Oscara. Film Misery nechce zemřít 83 % byl natočen podle předlohy amerického mistra horroru, populárního spisovatele Stephena Kinga   a točí se okolo

nejohavnějšího činu: Annie uvěznila uprostřed divočiny Paula Sheldona, protože je fanynkou jeho příběhů o dívce Misery. Sheldon ale tuto postavu zrovna literárně zabil, čímž se nevědomky vystavil strašlivé pomstě. Bude muset využít veškerý svůj vypravěčský talent, aby se dostal ze štychu živý a pokud možno vcelku.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Datum vydání 5. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku746
Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

Datum vydání 22. 8. Autor článku Aleš Sdílení článku541
První reakce na třetího Thora dorazily. A podle všeho se to Marvelu už zase povedlo

První reakce na třetího Thora dorazily. A podle všeho se to Marvelu už zase povedlo

Datum vydání 9. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu12Sdílení článku539
Zabili ho vetřelec, terminátor i predátor. Bill Paxton si zahrál ve všech osmdesátkových hitech

Zabili ho vetřelec, terminátor i predátor. Bill Paxton si zahrál ve všech osmdesátkových hitech

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku470

Jaké filmy od Marvelu nás čekají v blízké i vzdálené budoucnosti?

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Ceny vstupenek do amerických kin AMC budou brzy podle umístění sedadla. Dočkáme se v Čechách také různých cen?

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Jiří Lábus - nezapomenutelný Rumburak a legenda z dvojice Kaiser a Lábus

Datum vydání 6. 2. Autor článku Tomáš Sdílení článku665

Putování po jednotlivých dílech hororové série Critters. Můžou ještě masožraví ježci z vesmíru bodovat u současného publika?

Datum vydání 6. 2. Autor článku J.Rose Sdílení článku15
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425