Slavní lidé v Teorii velkého třesku. 10 známých tváří, které se v populárním seriálu dočkaly camea

20. 10. 2017 18 931×18130 světlý/tmavý vzhled

Jistě se mezi námi najde mnoho fanoušků současné populární kultury, kteří by byli schopní vyjmenovat hrdiny seriálu Teorie velkého třesku 89 % i kdybyste je probudili ve čtyři ráno. Nejenom pro ně je ale určený dnešní článek – kromě Howarda, Sheldona, Leonarda, Raje a Penny a dalších členů party se totiž v dosavadních 11 sériích objevila i celá řada slavných osobností nejen ze světa filmu.

10) Carrie Fisher  

Hned na vrchní příčce našeho žebříčku musíme zmínit již zesnulou herečku Carrie Fisher, představitelku princezny Leii z předaleké galaxie Star Wars. Její kolega James Earl Jones   jí chodil v Teorii velkého třesku zvonit na zvonek a následně uličnicky utekl. Udělal dobře, protože si na něj herečka vzala baseballovou pálku. Takže je vám asi jasné, kdo bude na seznamu další.

9) James Earl Jones

Pokud Jonesovo jméno nepoznáváte, asi nepatříte mezi fanoušky sithského lorda Dartha Vadera. Tomu totiž Jones už mnohokrát propůjčil svůj hlas, mimo jiné i loni ve snímku Rogue One 79 %. Sheldon si s tímto svým idolem téměř okamžitě padne do oka a spolu se později vydají právě i k domu Carrie Fisher.

Jak filmy mění svět. Přiznal se kvůli nim vrah a v Mississippi zrušili otroctví

8) Elon Musk  

Spřízněnou duši mezi slavnými najde i Howard Wolowitz. Když během Dne díkuvzdání umývá nádobí v rámci charitativní akce, setká se se slavným šéfem společnosti SpaceX a Tesly, Elonem Muskem. Wolowitz tohoto vizionáře už roky obdivuje, takže neváhá zneužít příležitosti a naznačí, že by mu vůbec nevadilo být prvním člověkem na Marsu.

7) Christopher Lloyd  

V seriálu se objevil i populární herec Christopher Lloyd, i když tentokrát neztvárnil sám sebe, ale postavu Theodora. Ten se dostane doprostřed konfliktu mezi Leonardem a Sheldonem a dá jim několik překvapivě použitelných rad. Jen nás zaráží, že si nikdo z celé partičky nepovšiml, že postarší muž vypadá úplně jako doktor Emmett Brown z Návratu do budoucnosti 88 %.

6) Leonard Nimoy  

Představitel Spocka ze Star Treku byl odjakživa jedním z největších Sheldonových vzorů, v seriálu se ale nikdy přímo neobjevil. Sheldon nicméně dostal jednou od Penny k Vánocům ubrousek s Nimoyovým podpisem a také si ve snu popovídal s figurkou Spocka, kterou Nimoy osobně nadaboval. V dalších epizodách už se ale Leonard Nimoy naneštěstí neukáže, neboť v roce 2015 zemřel.

5) Adam West  

Letos pak zesnul jeden z představitelů superhrdiny Batmana, Adam West – a i on se v seriálu ukázal. Toho přátelé pozvali na oslavu Sheldonových narozenin, neboť hrdina jako malý kluk vždycky marně čekal, že Temný rytíř dorazí. Při cestě autem West s postavami Teorie rozebírá jednotlivé představitele své role a kritizuje jejich nedostatky.

Pádlující Gendry, Sherlockova smrt a Elrondova rada. Jak na nás filmaři pomrkávají

4) Steve Wozniak  

Jeden ze zakladatelů Applu je Sheldonovým patnáctým nejoblíbenějším technologickým vizionářem a náš hrdina proto samozřejmě musí poslat svého Shelbota, aby se s Wozniakem seznámil. Shodnou se  ve svých názorech na roláky Steva Jobse a Wozniak Sheldonovi nabídne, že mu podepíše starý počítač Apple.

3) Neil deGrasse Tyson  

Naopak astrofyzika a popularizátora vědy Neila deGrasse Tysona doktor Cooper ani trochu nemusí. Může za to role, kterou Tyson hrál ve vyřazení Pluta ze seznamu planet. Sheldon totiž měl rád Pluto a proto nemá rád Neila deGrasse Tysona. A to je docela škoda, protože samotného Neila jako jednoho z mála lidí zjevně neodrazuje Sheldonovo chování.

2) Buzz Aldrin  

Druhý člověk na Měsíci Buzz Aldrin si ze sebe a své slavné mise dělá veřejně legraci často a povedla se mu i scénka v Teorii velkého třesku. Když Raje začne obtěžovat Howardovo neustálé připomínání výletu na Mezinárodní kosmickou stanici, pošle kamarádovi video, v němž Aldrin během Halloweenu rozdává dětem tyčinky Milky Way a Mars, vysvětluje, že je astronaut a ptá se, co ony dokázaly.

Chyby ve filmu. Kšiltovku si mezi skotské horaly neberte, gumové meče v bitvě taky nepomůžou

1) Stephen Hawking  

Jeden z nejslavnějších vědců současnosti Stephen Hawking má za sebou už několik epizod Teorie velkého třesku. V jednom případě opravil chybu v Sheldonově práci a naposledy se ukázal prostřednictvím Skypu, aby popřál doktoru Cooperovi všechno nejlepší k narozeninám a zazpíval mu svým počítačem generovaným hlasem i písničku Happy Birthday.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (18 komentářů)  

„Všude tam, kam dopadá slunce, je naše království.“ První teaser Lvího krále je plný nostalgie

23. 11. Aleš 228

Než přišel Pán prstenů. 8 fantasy filmů, které jsou starší než Jacksonova slavná trilogie

15. 5. Aleš 199

Nejočekávanější filmy příštího roku: Avengers, Hellboy i Terminátor

8. 11. Aleš 1169

V Teorii velkého třesku uvidíme další slavnou tvář: Na Sheldonovu svatbu dorazí Mark Hamill

17. 4. Aleš 155

Scénář deváté epizody Star Wars je hotový. Natáčet se začne už v červenci

22. 2. Aleš 130

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: