Guillermo del Toro se opět noří do vod fantastiky. Tentokrát s romantickou příchutí

20. 10. 2017 1 350×33 světlý/tmavý vzhled

Režisér Guillermo del Toro   má velkou fantazii a své filmy dokáže prodchnout mimořádně silnou atmosférou a citem pro tajemno. Jeho zatím posledním snímkem byl průměrně přijatý Purpurový vrch 65 %, předtím pak režíroval akční sci-fi mlátičku Pacific Rim 63 %. Už za pár měsíců ale do kin půjde novinka The Shape of Water 80 %, ve které se del Toro vrací k tónu svých starších snímků jako Faunův labyrint 81 %.

Pro nedočkavé fanoušky před pár hodinami na Reddit vypustil vůbec první oficiální artwork ke snímku. Pár vyvolených už ale film dokonce i vidělo – promítal se třeba na festivalech v Benátkách nebo Torontu, získal tam i svá první ocenění a pochvalné hlasy kritiků. Podívat se zatím můžete také na trailer.

Příběh se odehrává v šedesátých letech a sleduje němou ženu pracující ve vládní laboratoři, kde je vězněna zvláštní obojživelná bytost člověku podobných proporcí. Zatímco v ní výzkumníci vidí jen kuriozitu, kterou je třeba rozpitvat, hrdinka se s tvorem spřátelí a posléze mezi nimi vznikne i něco víc.

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Ústřední bytost mimochodem ztvárnil známý Doug Jones  , který vdechl život už mnoha del Torovým příšerkám, mimo jiné samotnému faunovi a taky Abu Sapienovi a andělu smrti z Hellboye. Hudbu pak složil zkušený Alexandre Desplat  .

My se tedy na leden příštího roku docela těšíme...

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor