I takhle to mohlo dopadnout. 10 alternativních konců slavných filmů

Datum vydání 23. 10. 2017Shlédnutí 12 149×Sdílení článku128Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Filmové scénáře občas neuniknou i hodně podstatným změnám a někdy dokonce tvůrci změní svůj pohled na příběh až na poslední chvíli a části snímku se musejí přetáčet. Často jde jenom o úpravy kosmetického rázu, jindy je zásah do původních plánů vysloveně drastický. Vybrali jsme pro vás deset známých filmů, jejichž konec se měl původně od toho současného výrazně lišit.

1) Rambo: První krev 85 %

Když se veterán bojů ve Vietnamu znovu ocitl na válečné stezce, fanoušci knižní předlohy z pera Davida Morrella mu světlou budoucnost nevěštili. Traumatizovaný voják se totiž na jejích stránkách prostřílí všemi, kdo se ho pokusí zastavit, jen aby v samotném závěru spáchal sebevraždu. Když ale dosud nehotový film autoři pustili několika pokusným králíkům, publikum neslo depresivní zakončení těžce. Filmaři nakonec dostali rozum a ponechali vrátka otevřená pokračování, což se jim mnohonásobně vyplatilo.

2) Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů 87 %

Yoda je moudrý, vlídný a přátelský zelený skřítek, myslíte si možná. Scéna vystřižená z Návratu Jediů ale ukazuje, že skrývá i temnější stránku. Na smrtelné posteli totiž Lukovi přizná, že zakázal Obi-Wanovi, aby prozradil svému učedníkovi pravdu o jeho původu. Jediové se náhle ukazují v úplně jiném světle: Lukovi mentoři z něj vychovávali zbraň proti Darthu Vaderovi a doufali, že se mladý adept nikdy nedozví pravdu.

Závěrečný díl původní trilogie měl být vůbec daleko drsnější. Uvažovalo se nad smrtí Landa Calrissiana a dokonce i Hana Sola, Luke také mohl zradit povstalce. Nakonec ale zvítězil optimističtější přístup, optimističtější přístup vedl k Ewokům, Ewokové vedli k Jar-Jarovi, Jar-Jar vedl k utrpení a utrpení vedlo k Temné straně Síly.

3) Rogue One: Star Wars Story 79 %

A ještě jednou se podíváme do předaleké galaxie. Loňský příspěvek do univerza Star Wars neobsahoval množství scén z trailerů, jak si povšimli především skalní fandové. Scénář totiž prošel výraznými změnami v úplně opačném gardu než kdysi šestá epizoda. Režisér totiž počítal s tím, že mu studio Disney nedovolí zahubit všechny hlavní postavy během několika posledních minut. Naštěstí se mýlil a Rogue One se tak stal skutečným Sebevražedným oddílem 65 % loňského roku.

Star Wars: 10 neuvěřitelných fanouškovských teorií, které navždy změnily předalekou galaxii

4) Harry Potter a Relikvie smrti 82 %

Ve dvoudílném závěru série o mladém kouzelníkovi jsme se původně měli dočkat hned dvou nečekaných usmíření. Hned na začátku si měl s Harrym potřást ploutví jeho rozmazlený bratránek Dudley Dursley a omluvit se za všechny patálie, do nichž Pottera během let zatáhl. Scéna měla ztížit hrdinovi jeho loučení se světem mudlů, nakonec ale skončila na podlaze střižny.

Na konci druhého dílu se měl potom za Harryho postavit i jeho odvěký rival, Draco Malfoy. V nouzi nejvyšší měl spolužákovi hodit svou hůlku a pomoci mu tak porazit zlovolného lorda Voldemorta. Scéna byla dokonce i natočena, tvůrci se ale dost možná báli tak výrazně pozměnit důležitou postavu, a nakonec materiál nepoužili.

5) Terminátor 2: Den zúčtování 91 %

James Cameron   se druhým dílem slavného Terminátora pokusil sérii definitivně uzavřít a také se mu to málem povedlo. Za posledními scénami filmu, který můžeme vidět dnes, měl následovat ještě epilog odvyprávěný starou Sárou Connor. V něm jsme se měli dozvědět, jak k nukleární apokalypse nikdy nedošlo a její syn John zplodil dceru a stal se senátorem. Že by se v takovém případě zachránce lidstva ani nikdy nenarodil, nikoho zjevně netankovalo.

6) Titanic 85 %

Ještě hůř ale vypadal alternativní konec dalšího Cameronova kultovního filmu, romantického oscarového Titanicu. V něm stařičkou Rose zpozoruje v noci posádka lodi, jak šplhá na zábradlí. V obavě o její život k ní přiběhnou, jen aby zjistili, že u sebe žena celé ty roky měla náhrdelník s neocenitelným modrým kamenem. Rose následně nechá Billa Paxtona  , aby si šperk krátce podržel a pak šup s ním do vln oceánu!

Přitom všem ještě stihne mladému muži přednést kázání o tom, že je život sám tou jedinou skutečnou hodnotou a ten z přemíry emocí následně dostane hysterický záchvat. Fakt, nekecáme. Tedy ne moc.

Ten se do té role přece nehodí! Skvělí herci, kterým fanoušci nejprve nevěřili

7) Lví král 86 %

Animovaná pohádka od Disneyho měla původně skončit Simbovou porážkou a svržením ze skály. Pád mladého lva však zbrzdily větve stromů, zatímco jeho protivník Scar bídně zahynul v plamenech. Ve studiu Disney však zjevně takový konec považovali za nadměrně drastický a vystačili si se zcela nevinným rozsápáním hlavního padoucha smečku mimořádně hladových hyen.

8) Amazing Spider-Man 2 62 %

Pavoučí muž Andrewa Garfielda   je už definitivně minulostí, předtím, než druhý snímek u diváků i kritiky propadl, ale rozhodně nešetřil ambicemi. V závěru měl původně představit Peterova otce Richarda Parkera, který počínání svého syna již delší dobu zpovzdálí sledoval. V těžké hodině, kdy po smrti Gwen Stacy hrdina pochybuje o smyslu Spider-Mana, přispěchal Richard s klasickou hláškou o zodpovědnosti, která přichází s velkou silou.

9) Smrtonosná past 3  80 %

Bruce Willis   hned v prvním díle zneškodnil nebezpečného padoucha Alana Rickmana  . V super cool vesmíru Smrtonosné pasti je ale Rickmanovým bratrem Jeremy Irons  , který samozřejmě prahne po pomstě. Nebohý Willis musí pod pohrůžkami skákat přesně tak jak jeho nepřítel píská. Zatímco v kinoverzi nakonec přesto Jeremyho Ironse přelstí, alternativní sestřih představuje drsnější finální akt.

Willis selže, je vyhozen od policie a stopuje uprchlého protivníka až do Maďarska. Tam povraždí jeho zbylé komplice, konfrontuje Ironse v zapadlém lokále a donutí ho hrát svou vlastní hru: ruskou ruletu s raketometem. Fakt.

10) Pasažéři 74 %

Nedávná sci-fi s Chrisem Prattem   a Jennifer Lawrence   možná nepatří mezi kdovíjak slavné filmy, ale její scénář byl před změnami považován za mimořádně kvalitní. Zfilmovaná verze vyprávěla příběh dvou cestujících z vesmírné lodi, kteří se předčasně probudili z kryospánku. V Prattově případě za to mohlo poškození plavidla, s nímž se oba pasažéři museli v závěru snímku vypořádat, aby zabránili smrti své i zbylých spících kolegů.

Kritikové versus diváci. 10 filmů se špatnými recenzemi, které publikum milovalo

Původní konec měl ale vypadat zásadně jinak. Počítač v něm totiž selhal natolik, že vystřelil všechny kapsle s lidmi do volného vesmíru. Na palubě zůstali jenom oba hlavní hrdinové a do cílové destinace by pak dorazili teprve jejich potomci. Pratt a Lawrence by se stali jakousi vesmírnou verzí Adama a Evy… přestože stejně jako v biblickém příběhu radši nechceme moc přemýšlet, jak by jejich rodina pokračovala v následujících generacích.

Tak co? Líbily se vám některé alternativní konce víc, než ty, které jsme nakonec skutečně viděli?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Bojovník a celebrita Karlos Terminátor Vémola bude mít film Lvi žerou první: KARLOS. Jako člověk vyvolává emoce. Jaký bude film?

Bojovník a celebrita Karlos Terminátor Vémola bude mít film Lvi žerou první: KARLOS. Jako člověk vyvolává emoce. Jaký bude film?

Datum vydání 23. 8. Autor článku Tomáš Sdílení článku1374
Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

Datum vydání 7. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku1369
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
Alita: Bojový Anděl dostane další filmy, potvrdil James Cameron.

Alita: Bojový Anděl dostane další filmy, potvrdil James Cameron.

Datum vydání 12. 7. Autor článku Josef Sdílení článku1135

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Nejnovějším Expendables (Postradatelní) se žalostně nedaří přilákat diváky do kin

Datum vydání 24. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku16

Stávka scénáristů se snad pomalu chýlí ke konci

Datum vydání 22. 9. Autor článku Josef Sdílení článku12

Nepřehlédnutelně bělovlasý muž s typickým úsměvem na rtech nemohl chybět na slavnostní premiéře celovečerního dokumentárního filmu „Život je sranda“.

Datum vydání 22. 9. Autor článku Hana Sdílení článku55
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581