Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

25. 10. 2017 15 784×1171 světlý/tmavý vzhled

Těžko dnes už zakopnout o herce, který si ještě nezahrál v superhrdinském filmu. V žánru se točí ohromné peníze, takže si režiséři kdysi opovrhovaných akčních snímků o lidech v legračních trikotech mohou vybírat z elity celého Hollywoodu. Není tedy divu, že někteří herci ztvárnili hned několik zvláštními schopnostmi nadaných bytostí v řadě. Představíme si deset z nich.

1) Will Smith  

Willa Smithe si asi budete pamatovat nejlíp jako charismatického Deadshota, tahouna padoušského týmu Sebevražedný oddíl 65 %. Není to ale poprvé, co si střihl nedbalého, potenciálně nebezpečného drsňáka s dobrým srdcem. Už v roce 2008 se totiž na plátnech objevil jako Hancock 66 % – létající, takřka nezničitelný hrdina, který se chce při občasném boji za spravedlnost s padouchy především skvěle pobavit.

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

2) Ben Affleck  

Už dvakrát jste ho mohli vidět coby netopýřího muže a ve stejné roli se vrátí i příští měsíc jako zakládající člen Ligy spravedlnosti  . Ben Affleck  by byl ale určitě rád, kdybyste zapomněli, že už kdysi jistého temného ochránce zasahujícího v ulicích města ztvárnil. Tehdy ještě pod taktovkou konkurenčního Marvelu totiž bojoval s králem zločinu Kingpinem jako slepý Daredevil.

3) Chris Evans  

Před nedobře přijatou Fantastickou čtyřkou z roku 2015 43 % tu byla o něco méně nedobře přijatá Fantastická čtyřka z roku 2005 56 %, která dokonce získala i jedno pokračování. Chris Evans v ní ztvárnil mírně namyšleného floutka Johnnyho Storma, z něhož se stal hořící superhrdina Human Torch. O pár let později už jako Steve Rogers zamrzl po bitvě s nacisty na několik desetiletí v ledu a byl vzkříšen jako Captain America, šéf týmu Avengers.

Co všechno víme o novém filmu Thor: Ragnarok? Ukáže se Valkyrie a z Odina bude bezdomovec!

4) Ryan Reynolds  

Ani Ryanu Reynoldsovi zpočátku vůbec nepřálo štěstí. Nejdřív si zahrál fanoušky svorně nenáviděnou verzi Deadpoola se zašitými ústy, laserovým zrakem a čepelemi vysouvanými z rukou, potom vzal hlavní roli v bezpochyby nejvysmívanějším DC filmu, nepovedeném Green Lanternovi  58 %. Přesto si udržel zdravý optimismus a svoji superhrdinskou kariéru vzkřísil Deadpoolovou sólovkou 81 % v restartovaném vesmíru X-Men. V mžiku se tak zařadil mezi vůbec nejpopulárnější komiksové postavy mezi filmovými diváky.

5) Samuel L. Jackson  

Ředitele S.H.I.E.L.D.u s páskou přes oko Nicka Furyho asi nemusíme vůbec představovat. Poprvé se objevil hned v úvodním snímku Marvel Cinematic Universe, totiž v prvním Iron Manovi 81 % a od té doby je stálou součástí série. Svého času ale Samuel L. Jackson poskytl hlas Mražounovi, kamarádovi taťky rodiny Úžasňákových 83 %. Není to možná typická superhrdinská role, ale určitě se počítá.

6) Aaron Taylor-Johnson  

Quicksilver disponuje nadlidskou rychlostí, a i v příběhu Avengers 73 % se vlastně jenom tak mihnul. Zachránil však Hawkeye před bídnou smrtí, když se hrdinové vydali zabít Ultrona. Svého času ale začínal skromně bez jakýchkoli schopností jako statečný Nářez, Kick-Ass 80 %. Zajímavostí je, že se ve filmu jako jeho kamarád objevil Evan Peters  , který si později také zahrál Quicksilvera, jenže v konkurenčním univerzu X-Men.

7) Nicolas Cage  

Kick-Ass ale přinesl komiksovou roli i Nicolasi Cagovi. Ten ztvárnil Big Daddyho, který ve filmu záměrně připomíná tvrďáckého Batmana. Ještě předtím ale naskočil v roce 2007 na motorku jako Ghost Rider 51 % a pronásledoval po nocích démony, zatímco se mu tvář měnila v planoucí lebku.

Filmožrout: Jaký je nový Kingsman: Zlatý kruh? Diváky dvojka pořád baví, prý ale postrádá jiskru

8) Channing Tatum  

Nebudete nám to věřit, ale Channing Tatum si zahrál Supermana. Respektive ho nadaboval, a to pro úspěšný LEGO příběh 75 %. V příštích letech se navíc ukáže ve vesmíru X-Men v roli Gambita – jak totiž ukázali Deadpool s Loganem, po sólovkách od Foxů je slušná poptávka. Hrál také supervojáka Duka v akční blbině G. I. Joe 62 %, ale to mu můžeme uznat jen stěží.

9) Halle Berry  

Americkou herečku si jistě všichni pamatujete jako Storm z týmu X-Men, naposledy se v roli koneckonců objevila stále ještě relativně nedávno v Budoucí minulosti 82 %. Halle Berry ale hrála i kočičí ženu Catwoman 3 % a za svůj výkon dostala anticenu Zlatá malina. Zjevně jí ale nechybí smysl pro humor, protože se na předávání dostavila osobně. Už tři roky předtím koneckonců dostala Oscara, tak proč by se měla nechat rozhodit?

10) Michael Keaton  

Tady trochu podvádíme. Michael Keaton se letos nevydal bránit spravedlnost, nýbrž jako supí padouch Vulture proháněl nového Spider-Mana 76 %. Za zápornou postavu můžeme ale považovat koneckonců třeba i Smithova Deadshota nebo starší verzi Reynoldsova Deadpoola, tak proč to Keatonovi neprominout? Zvlášť, když si tento talentovaný herec v mládí zahrál hrdinu nejhrdinovatějšího, ochránce Gothamu Batmana.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71003

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Co bylo na disku v Matrixu a proč je Snape princem dvojí krve? 7 otázek z filmů, které mají odpovědi

Dnes Aleš

Star Wars: Liam Neeson prozradil, zda si někdy měl zopakovat roli. Na nové filmy už nekouká

Včera Aleš 111

Vrátí se Joker, kterého jste už asi nečekali. Jareda Leta uvidíme ve Snyder Cutu

Včera Aleš 150

Šílený Max, Transformers, Blade Runner: Drobné detaily, díky kterým jsme se do filmů hloub ponořili

Včera Aleš 16

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17750

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5346

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606