Kniha džunglí, Kráska a zvíře. Kolik dalších Disneyho animáků dostane novou hranou verzi?

Datum vydání 26. 10. 2017Shlédnutí 6 288×Sdílení článku183Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Není tomu tak dlouho, co se kinem proháněl Mauglí a ještě předtím nám režisér Thora 74 % Kenneth Branagh   naservíroval novou verzi klasické Popelky 73 %. Disney ale začal populární příběhy přetáčet do hrané podoby ještě dřív, konkrétně první Alenkou v říši divů 71 % Tima Burtona   a Zlobou, královnou černé magie 73 %. Nejnovějším příspěvkem se zatím stala Kráska a zvíře 74 %, ale v plánu je mnohem, mnohem víc filmů.

1) Mulan

Už příští rok bychom se měli dočkat hrané verze animovaného snímku Mulan 84 %, který zpracovává starou čínskou legendu. Pojednávat bude o nepříliš vdavekchtivé dívce – ta se převleče za muže, aby se mohla nechat naverbovat do armády a chránit tak obyvatele Říše středu před krvelačnými hunskými nájezdníky z plání.

2) Malá mořská víla

I pohádka slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena už se své animované verze dočkala 79 %. Vidět její hranou verzi bude jistě unikátní zážitek – už kvůli obtížím, které s sebou nevyhnutelně přináší natáčení pod mořskou hladinou. Lze předpokládat, že se scénář přidrží spíš šťastného konce Disneyho předchozí adaptace než původního Andersenova rozuzlení, které má v duchu všech jeho děl spíše hořkou příchuť. Film byl oznámen už v roce 2016, kdy byl však ještě ve velmi rané fázi příprav.

3) Sněhurka a sedm trpaslíků

O hrané zpracování příběhu o krásné, ale zlé královně a její ještě krásnější nevlastní dceři se pokusili už před několika lety v Universal Pictures snímkem Sněhurka a lovec 65 %, který si dokonce vysloužil i volné pokračování. Zatímco zmíněná verze překypovala magií a akčními scénami a skončila obléháním hradu, Disney se nejspíš prvkům válečné fantasy vyhne a pokusí se o rodinnější formát. Sněhurka byla oficiálně oznámena zhruba před rokem.

Každý nesnáší Dolores Umbridgeovou. 10 mimořádně strašlivých filmových záporaček

4) Lví král

Devadesátiminutový animovaný film z prostředí africké savany se ve své době stal kasovním trhákem a dočkal se i nadšených kritických ohlasů, takže k němu vyšla ještě dvě dodatečná pokračování, a dokonce i televizní seriály. Není proto divu, že se blíží i jeho hrané převyprávění, kterého se dočkáme v létě 2019.

Po úspěchu počítačem vytvořených zvířat v loňské Knize džunglí 80 % je jasné, že potřebnou technologii už tvůrci mají k dispozici a zkušenosti z natáčení Mauglího příběhu zúročí i Jon Favreau  , který se údajně posadí do režisérského křesla. Mufasu by měl znovu nadabovat James Earl Jones  .

5) Meč v kameni

Příběh mladého krále Artuše, který se pod moudrým dohledem čaroděje Merlina učí vladařským ctnostem, si budou pamatovat spíše jen ti starší mezi námi – v kinech se objevil už před více než padesáti lety. Sága o rytířích Kulatého stolu a jejich vznešeném panovníkovi nicméně samozřejmě pozornost filmařů přitahuje neustále, jak dokazuje letošní premiéra Legendy o meči 75 %. Informace o hrané verzi klasického animáku 72 % prosákla před dvěma lety, od té doby jsme se ale naneštěstí nic moc nového nedozvěděli.

6) Aladin

Starobylá arabská pohádka se svého času proslavila hlavně charismatickou postavou džina v lampě. Chudý chlapec z tržiště, krásná princezna a možná i prohnaný sultánův rádce Džafar – ti všichni se vrátí pod taktovkou zkušeného Guye Ritchieho  , který má na svědomí třeba dva americké filmy o Sherlockovi s Robertem Downeym   v titulní roli. Již zmíněného džina by si měl zahrát populární Will Smith   a film uvidíme podle všeho už v roce 2019.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

7) Petr Pan

Nestárnoucí chlapec se vedle samozřejmé animované verze dočkal už i hraných filmů. Poprvé jej přivedlo k životu studio Universal v akční fantasy z roku 2003 64 %, o dvanáct let později se Petr postavil ještě po boku svého pozdějšího protivníka, Jamese Hooka, hrozivému pirátu Černovousovi 54 %. Ani jeden snímek ale nezaznamenal komerční úspěch, takže nezbývá než doufat, že se Disneymu podaří Panovu kletbu prolomit. Zatím není zcela jisté, kdy se dočkáme premiéry.

8) Zvonilka

Vlastního filmu se ale podle všeho dočká i Petrova kamarádka, víla Zvonilka. Oznámen byl loni koncem dubna. Hlavní hrdinku by údajně měla ztvárnit herečka Reese Witherspoon  . O moc více toho ale zatím nevíme.

9) Medvídek Pú

Žlutého plyšáka ze Stokorcového lesa jste možná v tomto seznamu nečekali. Nový film navíc přijde s poněkud nezvyklým námětem, protože má sledovat cestu dospělého Kryštůfka Robina za jeho kamarády z dětství. Ztvární ho Ewan McGregor  , který se proslavil hlavně rolí Obi-Wana Kenobiho v prequelech Star Wars.

10) Kniha džunglí 2

Po značném úspěchu již několikrát zmíněné hrané knihy džunglí se samozřejmě vyrojily spekulace o možném pokračování, které Disney nakonec potvrdil. Režie se opět chopí Jon Favreau, z něhož se pomalu stává dvorní režisér studia, vrátit by se ale měl i představitel hlavní role Neel Sethi  .

Easter eggs: 10 detailů chytře poschovávaných v populárních filmech

V mezičase ale chystanému snímku vyroste pořádná konkurence, protože vlastní hranou adaptaci oznámilo i studio Warner Bros. a obsadilo taková jména, jako jsou Andy Serkis  , Benedict Cumberbatch  , Christian Bale   nebo Cate Blanchett  .

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Datum vydání 9. 12. Autor článku Anet Sdílení článku668
Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

Datum vydání 8. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu11Sdílení článku462
Nejočekávanější filmy příštího roku: Avengers, Hellboy i Terminátor

Nejočekávanější filmy příštího roku: Avengers, Hellboy i Terminátor

Datum vydání 8. 11. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku311
Neprávem zavržení. 7 filmů, které si opravdu zaslouží druhou šanci

Neprávem zavržení. 7 filmů, které si opravdu zaslouží druhou šanci

Datum vydání 10. 1. Autor článku Aleš Názory k tématu45Sdílení článku311

Pamela Anderson tvrdí, že Sylvester Stallone jí nabídl byt a Porsche, když se stane jeho milenkou

Datum vydání Dnes Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Pojďme si formou krátké analýzy připomenout kultovní Vřískot od režiséra Wese Cravena. Horor, který se satiricky otírá o žánrová klišé.

Datum vydání Dnes Autor článku J.Rose Sdílení článku1

Šestá série Cobra Kai bude poslední, tak seriál podle slavného filmu Karate Kid dospěl ke svému konci. Trailer!

Datum vydání Včera Autor článku Vojtěch Sdílení článku72

Kdokoli zachrání Grogu, navždy to změní Star Wars. Nastane zásadní zlom v epickém příběhu?

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku52
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425