Záhady, které nedají fanouškům Marvelu spát. 6 nevyřešených otázek superhrdinského vesmíru

27. 10. 2017 15 058×14117 světlý/tmavý vzhled

Považujete se za nerdy a skalní fanoušky komiksového světa MCU? Pak možná víme, o čem dlouho do noci přemýšlíte, když nemůžete usnout. Viděli jste každý superhrdinský film už minimálně třikrát, takže si všimnete i sebemenších detailů. A některé z nich do sebe tak nějak nezapadají. Proto si dnes rozebereme šest velkých záhad filmového univerza a pokusíme se jim přijít na kloub!

1) Vrátí se někdy Red Skull?

Běžní diváci si myslí, že Johann Schmidt zemřel poté, co se dotknul Tesaraktu, podobně jako jistou Carinu anihiloval Kámen síly v prvních Strážcích Galaxie 81 %. Informovaný fanda ale dobře ví, že Red Skulla ve skutečnosti mohl potkat úplně jiný osud. V Tesaraktu je totiž ukrytý Kámen prostoru, který jej pravděpodobně teleportoval někam na druhý konec vesmíru. Vrátí se Schmidt ještě někdy, aby se pomstil Capovi za svou drtivou porážku?

Marvel: Povíme, komu patří jednotliví superhrdinové a jak poznáte snímky z propojeného MCU

Co si myslíme my: Hugo Weaving   je skvělý herec a jeho Red Skull patří mezi těch několik málo dobrých padouchů, které kdy MCU mělo. Šance na návrat proto nejsou nulové, i tak jsme k němu ale spíš skeptičtí. V éře týmu Avengers už je Red Skull moc malá ryba a mocnější hrdinové typu Iron Mana, Thora, Scarlet Witch nebo Doctora Strange by s ním udělali krátký proces.

Sázeli bychom tedy spíš na to, že se dočkáme nových, mocnějších nepřátel. Pokud by se ale Johann Schmidt přeci jen vrátil, bude určitě operovat ze skrytosti skrze organizaci Hydra a rozhodně nepůjde do přímé konfrontace s Avengery, protože by ji rychle prohrál. Přesto mu dáváme šanci, pokud dokáže vymyslet chytrou lest, podobně jako nedávno třeba padouch Občanské války 78 % Zemo.

2) Proč Tony nevypustil dřív své obleky?

Mezi prvním filmem Avengers 83 % a třetím Iron Manem 81 % sestavil Tony Stark tucty obleků, které uskladnil pod svou vilou v Malibu. Když se pak doslechl o Mandarinových výhružkách, pozval teroristu na návštěvu a z nějakého důvodu ho strašně překvapilo, když se záhy objevily vrtulníky a začaly jeho dům kropit raketami. Tony ve svém prototypu nové zbroje nedokázal útok odrazit a skončil v bezvědomí.

Potom trčel půlku snímku kdesi na zasněženém severu Spojených států. Proč? Kdykoli během útoku nebo po něm mohl skrze Jarvise zavolat zbytek svých obleků na pomoc, jako to udělal na konci filmu. Spáchali v MCU opravdu tak kritickou chybu ve scénáři?

Co si myslíme my: Jo, tohle asi fakt nedomysleli. I když Tony zpočátku nechá zbroj chránit Pepper, pořád má spojení s Jarvisem a mohl by mu kdykoli přikázat, aby mu pomohl. Jistě, Tony je v šoku a navíc je arogantní a může si myslet, že si s nepřáteli poradí sám, ale opravdu by zbytečně riskoval život, když má ve sklepě obří posily?

Nemyslíme si však, že mohl něco dělat, když se Mark 42 vybil a Jarvis se se svým pánem rozloučil. I kdyby se totiž Tonymu podařilo aktivovat ostatní obleky v Malibu, ležely nad jejich sklepem trosky celé vily. Ani víc než tři desítky plně nabitých zbrojí by se možná nedokázaly probít ven.

3) Může Vision existovat i bez Kamene mysli?

Na zrod Visiona v Avengers: Age of Ultron 73 % si ještě jistě živě pamatujete. K životu ho probudily Thorovy blesky, vibraniové tělo, Jarvis a Kámen mysli. Potřebuje ale Vision poslední zmíněný artefakt k přežití? Protože pokud ano, nedáváme hrdinovi příliš velké šance, až se naplno rozhoří Infinity War. Thanos si totiž pro svůj šutrák přijde a nebude se zdráhat vyrvat jej Visionovi přímo z čela. Co se stane pak?

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Co si myslíme my: Herec Paul Bettany   u naznačil, že Visionův příběh nemusí ztrátou Kamene mysli skončit a zabití postavy předtím, než naplní svůj potenciál, navíc nedává smysl z hlediska příběhu. Nezapomeňte, že i Ultron vznikl za pomoci kouzelného kamene, ale dokázal fungovat i bez něho.

Na druhou stranu nesmíme zapomenout, že se tvůrci už při jiné příležitosti zbavili Quicksilvera v průběhu pouhého jednoho snímku a mohou něco podobného provést znovu.

4) Co dělá skutečný Mandarin?

V kraťasu Marvel One-shot All Hail the King 76 % jsme se dozvěděli, že krom herce Trevora Slatteryho a jeho šéfa Aldriche Killiana existuje někde v MCU i pravý Mandarin podobný tomu z předlohy. Co ale celou dobu dělá? Zajímá ho Tony Stark, jeho komiksová nemesis? A uvidíme ho v některém z nadcházejích snímků konečně na plátně?

Co si myslíme my: Ať už se Mandarin staví k současným událostem v MCU jakkoli, nemá zatím moc důvod zasahovat. Vlastně si může klidně sednout do křesla a chroupat popcorn, protože má Tony Stark po trojce Iron Mana i bez jeho přispění jeden problém za druhým. Nejdřív stvořil Ultrona, pak pomohl dovést Avengers k Občanské válce a nejnověji ztratil nového rekruta Spider-Mana.

5) Kde je nestvůra z druhého Thora?

Pamatujete si na obří potvory z Jotunheimu, planety ledových obrů? Jednu jsme viděli už v prvním díle Thora 74 %, druhá se pak dostala na Zemi během druhého dílu, když se otevřely portály mezi světy. V potitulkové scéně Temného světa 73 % jsme si pak mohli všimnout, že se netvor pořád ještě nachází v Londýně a pronásleduje ptactvo, aniž by ho přitom někdo vyrušoval. Jak bytost dopadla?

Co si myslíme my: Scéna byla myšlená spíš jako drobný vtípek a nemyslíme si, že by potvora představovala pro náš svět kdovíjaký problém. Kdyby napadla civilisty, mohl by se o ni postarat jeden z Avengers nebo koneckonců i obyčejná armáda. Stíhačky či vrtulníky by netvora nejspíš dokázaly rozstřílet na kusy. To by ale samozřejmě byla velká škoda!

Co by dali světoví biologové, když by mohli mimozemskou bestii zavřít někde do karantény a podrobit ji zevrubnému studiu? Zajímalo by nás tedy, zda byl mimozemský tvor ve jménu vědy jen odchycen a ušetřen, či jestli jej museli superhrdinové v zájmu bezpečnosti utratit.

6) Je bezpečné používat Extremis?

Tony Stark slíbil na konci třetího Iron Mana své lásce Pepper, že najde způsob, jak vyléčit její Extremis. Zjevně se mu to povedlo, protože Potts stále ještě žije a nezahynula v žádné obří explozi. Pokud ale dokáže Iron Man bezpečně využívat Extremis, neměl by to dělat častěji?

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Co si myslíme my: Ano, pro Extremis by se našla spousta využití. Pamatujete si na ty lidi z Doctora Strange 76 %, kteří musejí používat magii, aby překonali své zmrzačení? Tony by je mohl vyléčit. Pamatujete si na War Machina, který ochrnul po tragickém zásahu během Občanské války? Stačila by trocha Extremis a hned by zase běhal. Nestálo by za to vytáhnout tenhle objev z trezoru?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (14 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: