Tři, dva, jedna... Znáte všech 10 nejefektnějších nástupů filmových postav na scénu?

Datum vydání 29. 10. 2017Shlédnutí 15 711×Názory k tématu1Sdílení článku318Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Ze života dobře víme, jak důležitý je první dojem. Pokud ho pokazíte, jen těžko si potom spravujete reputaci. Pokud se vám ale naopak vydaří, můžete si gratulovat. Přesto si myslíme, že máte stále co zlepšovat, pokud nástup na scénu neovládáte přinejmenším stejně dobře jako filmové postavy z dnešního žebříčku. A vsaďte se, že byste do jejich elitního klubu efektních nástupů na scénu chtěli patřit.

10) Temný rytíř: Joker

Psychopatického klauna poprvé potkáváme přímo uprostřed velké bankovní loupeže. Během ní se jeho podržtaškové navzájem postřílejí přesně podle Jokerova plánu a sám arcipadouch bez problému uniká. Stihne tak v pouhých několika minutách nastartovat celý snímek, představit svou hluboce narušenou osobnost i morbidní smysl pro humor a taky potěšit divákovo oko zajímavou akční scénou.

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Čestná zmínka: Bane. Christopher Nolan   své umění představovat nové postavy úsporně a působivě nezapomněl ani ve třetím díle své série o Batmanovi, Temný rytíř povstal 86 %. Bane tam unese letadlo a hned v jedné z prvních vět informuje diváka, že nezáleží na jeho identitě, ale na jeho plánu, což se pozornému divákovi vrátí v závěru snímku. Zavraždí také postavu Aidana Gillena  , což se Hře o trůny nepovedlo málem ani po celých sedmi sériích.

9) Matrix: Trinity

Ještě předtím, než se Neo vzbudil, aby se honil za králíky, polykal červené pilulky a pozoroval glitch pobíhající kočky, uvedla nás do děje Matrixu 90 % jeho budoucí láska Trinity. Pro tu si přišli policisté vedení agenty. Zatímco muže zákona naše hrdinka porazila snadno, s programy si musela dát napínavý závod k nejbližší telefonní budce. Vznikla efektní akční scéna, které navnadila diváka a umožnila mu lépe přečkat jinak poměrně zdlouhavý vysvětlovací úvod.

8) Blade: Blade

Ta z fantasy horroru Blade 75 % by ale mohla. Náš nesmrtelný hrdina v ní nakráčí do tanečního klubu, kde se skupina upírů zrovna chystá vysosat nic netušícího člověka. Blade tomu učiní přítrž, když všechny nemrtvé povraždí noži, mečem a brokovnicí. Celá scéna si dává záležet na tom, aby vynikla krvežíznivá povaha upírů, ale i jejich takřka panický strach z jejich osamělého přirozeného nepřítele.

7) X-Men 2: Nightcrawler

Druhý díl mutantské série zůstává pro mnohé fanoušky dodnes nepřekonán. Zásluhu na tom nese jistě i dodnes působivý útok Nightcrawlera na amerického prezidenta. Hrdina se prohání po chodbách Bílého domu, smete každého, kdo se mu postaví do cesty a přitom se neustále teleportuje z místa na místo. Na stejně působivou akční scénu musela série čekat až do Quicksilverovy premiéry v Budoucí minulosti 82 % o desetiletí později.

Čestná zmínka: Magneto. Když se jeden z nejmocnějších mutantů na světě vydá na lov nacistů, divák tuší, že může čekat pořádně dusné okamžiky. Erik Lehnsherr zachová klidnou hlavu i uprostřed hadího hnízda, představí se svým bývalým katanům jako Frankensteinovo monstrum pátrající po svém stvořiteli a pak je všechny bez mrknutí oka povraždí.

6) Pán prstenů: Gandalf

Mocný čaroděj sice nepřežil souboj s Balrogem, přesto se však mohl vrátit zpět do Středozemě, tentokrát navíc v upgradované verzi. Vymetl proto z vousů prašivinu, zahodil špičatý klobouk a vypral si omšelou róbu, načež začal doslova zářit. Jeho přátelé ze Společenstva jej v prvním okamžiku ani nepoznali a pokusili se ho napadnout. Gandalf nicméně snadno odrazil šíp i sekeru a dokonce nechal Aragornův meč vypadnout z válečníkových prstů.

Filmožroutský průvodce Středozemí. Svět Pána prstenů neznáte tak dobře, jak si myslíte

Čestná zmínka: Černokněžný král. Přes všechny Gandalfovy schopnosti mohl nakonec čaroděj podlehnout nejmocnějšímu z nazgûlů, jak ukazuje scéna z prodloužené verze Návratu krále 90 %. V ní nechá Sauronův nejstrašlivější služebník zaplanout svůj černý meč, roztříští Gandalfovu hůl a chystá se Bílého čaroděje konečně zničit, když náhle dorazí Rohirové a změní situaci na bojišti.

5) Jurský park: Tyranosaurus Rex

Král dinosaurů si zaslouží patřičně velkolepý nástup. Proto ho uvedlo nejprve jenom jemné vlnění vodní hladiny, následované vyděšenými pohledy lidí uvězněných v parku. Obří masožravec se ale už záhy ukázal v celé svojí zubaté kráse. Vzhledem k tehdejší relativní novosti pokročilých digitálních efektů navíc udělal v tehdejších kinech daleko větší poprask, než dnes na vašich obrazovkách.

4) Terminátor: Terminátor

Na žádném žebříčku tohoto typu samozřejmě nesmí chybět alespoň jedna postava Arnolda Schwarzeneggera  . My jsme vybrali Terminátora, který se zjevuje uprostřed zářící, elektrickými projektily sršící sféry, načež obírá překvapené kolemjdoucí o jejich oblečení. Ve druhém díle série 91 % o sebe dokonce nechá típnout doutník a následně si jako bonus vezme ještě našlapanou motorku.

3) Vetřelec: Vetřelec

Chvíle, kdy druhé stádium vetřelce poprvé vyrazilo z lidského hrudníku, je nezapomenutelná. Když na ni poprvé došlo v kinech, diváci dokonce omdlévali. Za zmínku ale stojí také představení nestvůrné královny v následujícím filmu. Mysleli jste si, že nebezpečnější bastard než původní vetřelec už v temných hlubinách vesmíru nemůže existovat? Tady máte jednoho třikrát většího.

Vetřelec: Zajímavosti okolo sci-fi klasiky, o nichž jste neměli ponětí

2) Star Wars: Darth Vader

Mocný sithský lord vešel za svými vojáky na palubu lodi za zvuků Williamsovy   geniální hudby a v okamžiku dobyl srdce diváků. Přeživší stormtroopeři se okamžitě postavili do pozoru a naznačili nám, že se na scéně objevil někdo skutečně důležitý. Na hrdou tradici navíc Vader znovu navázal loni v zimě, kdy předvedl ještě efektnější nástup ve spinoffu Rogue One: Star Wars Story 79 %.

1) Piráti z Karibiku: Jack Sparrow

Pro koho jiného bychom mohli rezervovat první místo, když ne pro kapitána Jacka Sparrowa? Legendární pirát předvede nějaký ztřeštěný kousek v každém svém filmu. Jednou se plaví na lodi nesené kraby, podruhé vesluje uhnilou hnátou a jindy si hraje na soudce Smithe. My máme ale stejně nejvíc v oblibě jeho úplně první zjevení, kdy doráží do Port Royal na potápějícím se člunu. Hned na další příčce se ale zákonitě musí umístit Jackova nejnovější eskapáda s přespáváním v trezoru.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Datum vydání 14. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu10Sdílení článku788
Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu25Sdílení článku785

Druhá sezóna oblíbeného seriálu House of the Dragon (Rok draka) bude kratší. Kdy vyjde další díl prequelu Game of Thrones (Hra o trůny)?

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Sacha Baron Cohen známý Boratem by měl hrát démonického Mefista. Podle nových fám se chystá MCU speciál pro Disney+

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Netflix odhalil obsazení legendárního šampiona F1 pro připravovanou minisérii. Kdo si zahraje Ayrtona Sennu?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku2

Robert Downey Jr. společně se scénáristou Star Wars pracuje na remaku Hitchcockova Vertiga.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku63
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445