Chtějí vás zabít. Potvory ze Star Wars, které byste vážně potkat nechtěli

1. 11. 3 993×76 světlý/tmavý vzhled

Podmořské monstrum, které by si velryby dávalo ke svačině. Slimák, který sežere všechno, na co přijde. Vražedné chobotničky, vysavači mozků, nestvůrní plazi a jedovaté stonožky. Vesmír Star Wars je zkrátka plný roztomilých, veselých bytostí, které se budou v kině líbit vašim ratolestem! Ty nejvíc smrtící jsme sesbírali do dnešního žebříčku.

1) Bor Gullett

O tajemném čtenáři myslí z Rogue One 79 % toho pořád ještě příliš mnoho nevíme. Je však nadán značnou inteligencí a jeho oběti mohou velmi snadno přijít o rozum, takže bychom žádnému z našich čtenářů případné setkání nedoporučovali. Viděli jste, jak podezřívavým se stal vlivem neustálého využívání Bor Gulleta povstalec Saw Gerrera – tohle monstrum z vás dokáže udělat blábolící trosku.

2) Exogorth

Stvoření známější pod svým neoficiálním jménem vesmírný slimák žilo v asteroidovém pásu poblíž Hothu, když jím zrovna prolétal nechvalně proslulý pašerák Han Solo se svými přáteli. Jde o bytost na bázi křemíku, která proto dokáže přežít i ve volném vesmíru, kde se živí minerály a slunečním zářením.Dorůstá i délky okolo devíti set metrů a potom si klidně troufne slupnout i prolétající vesmírnou loď.

Star Wars: Klonové války. 10 nejlepších příběhů, kvůli kterým byste seriál neměli minout

Exogorthové jsou tak velcí, že v jejich útrobách existují celé ekosystémy. Rozmnožují se dělením a dospělosti dosahují, když narostou do délky asi deseti metrů.

3) Rancor

Rancor patří mezi nejnebezpečnější masožravce v celé galaxii, neboť je obrovský, velmi silný a poměrně inteligentní. Tento děsivý plaz se dělí do několika poddruhů, jeho kůže odolá paprskům z blasteru a mohutné čelisti drobné lidské tělo snadno překousnou vejpůl. Rancor váží více než půldruhé tuny a měří okolo pěti metrů, původně pak pochází z planety Dathomir.

4) Mozkový červ

Věděli jste, že ve světě Star Wars existují nemrtví? Nejenom ale ti, které k nové existenci pozvedla Temná strana Síly, ale i ti, kteří jsou jednoduše pod vlivem mozkového červa, parazitického organismu z planety Geonosis. Toto zvířátko dokáže rozhýbat i zpola rozloženou mrtvolu, čímž se řadí k nejděsivějším tvorům předaleké galaxie. Co je nejhorší, docela rychle se množí a slouží geonosiánské královně, takže neublíží nepřátelům Republiky.

5) Zillo

Plazí druh z planety Malastare byl místními obyvateli dávno považován za vyhynulý. Pak ale Republika shodila na planetu bombu a vysvobodila posledního živočicha z podzemí. Zillo patřil mezi největší a jednoznačně nejnebezpečnější tvory galaxie. Měřil okolo sta metrů, vážil těžko uvěřitelných 60 000 tun a jeho tuhá kůže přestála bombardování, palbu z blasterů a odolala dokonce i čepeli světelného meče! Museli byste do ní střelit samotnou Hvězdou smrti, abyste ji sežehli!

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

Co víc, Zillo je podle všeho o hodně chytřejší, než průměrný tvor ve světě Star Wars a dost možná má i nějakou úroveň vlastního vědomí.

6) Rathtar

To se vůbec nedá říct o suchozemské chobotnici, která v sedmé epizodě 77 % pronásledovala naše hrdiny koridory krátce po setkání s Hanem Solem. Rathrar je výběžkem stejné evoluční větve, z níž pochází i sarlacc, o němž ještě v tomto článku později bude řeč. Podobně jako vesmírní červi se rathtarové množí dělením, takže představují značné nebezpečí pro ekosystém i v malém množství.

Pomocí chapadel se rathtarové umí srolovat do kuličky a poté se velmi rychle pohybují. Bez započtení chapadel měří asi sto sedmdesát centimetrů a váží skoro sedm metráků.

7) Sando

Naboo je hezká, mírumilovná planeta, nemyslíte? Tak se zamyslete znovu. Všechna ta jezera a oceány spojuje síť podvodních tunelů a v jejich hlubinách se skrývají monstra, před nimiž by rathtarové i rancoři raději zalezli strachy pod postel. Jejich králem je sando, dvousetmetrový predátor, kterého si můžete pamatovat ze Skryté hrozby. A navzdory názoru mistra Qui–Gona Jinna to není ryba.

Sando má totiž končetiny až podezřele podobné těm, jimiž se chlubí pozemští masožravci, takže kdysi dost pravděpodobně žil na suchu. V oněch dobách muselo být Naboo planetou jako vystřiženou z nějakého horroru, neboť tento monumentální dravec by spolkl i plejtváka obrovského jako malinu. Největší živočich, kterého kdy lidstvo poznalo totiž dorůstá jen délky okolo třiceti metrů a i jeho váha je jen titěrným zlomkem Sandových 54 000 tun. To je pro vaši představu více než dvojnásobek hmotnosti Titanicu i s Jackem, Rose a jejich dveřmi.

8) Sarlacc

Rekordmanem je i chapadlovitý sarlacc, příbuzný rathtara. Do dospělosti totiž dorůstá zhruba 30 000 let, což je zhruba doba, která uplynula od uplácání Věstonické venuše, plus mínus nějaké to milénium. Kdyby se tedy sarlacc zrodil v době, kdy prvního člověka napadlo zkusit pokácet strom primitivní pilou, teprve teď by si začal hrabat svoji jámu.

Ať vás provází Síla! 5 zajímavostí o Světlé a Temné straně ve vesmíru Star Wars

Své oběti zabíjí bolestivými, ochromujícími nervovými jedy a sadou zubů ostrých jako břitva. V jeho tlamě skončil i slavný námezdní lovec Bobba Fett, jehož tělesná schránka následně putovala do mnoha sarlaccových žaludků.

9) Acklay

Acklay je vlastně taková PG-13 verze legendární vetřelčí královny. Má dlouhou, zubatou hlavu, nebezpečné končetiny a velmi rychle se pohybuje. Své nešťastné oběti nejdřív přišpendlí k zemi a poté zahubí svou tlamou. Acklay měří více než tři metry na výšku, dokáže přežít i pod vodou a jeho třem očím neujde sebemenší pohyb. Potřebujete snad ještě další důvody, abyste se ho patříčně báli?

10) Kouhun

Kouhoun je vedle mozkových červů nejdrobnějším tvorem na tomto žebříčku, to ale nic nevypovídá o jeho zákeřnosti. Pochází z pralesních světů, dorůstá délky třicíti centimetrů a jeho smrtelně nebezpečný jed je obzvlášť účinný proti humanoidům – a pokud si čtete tento článek, pravděpodobně mezi ně patříte. Pokud ne, zdravíme tímto umělou inteligenci a prosíme ji, aby vyhlazení lidstva alespoň prozatím odložila, abychom ještě stihli vydat i článek o nejzajímavějších droidech. Předem moc díky!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor