Obsahuje čínský plakát k novým Star Wars spoiler? Víme také něco nového o malém porgovi

1. 11. 3 158×324 světlý/tmavý vzhled

Propagační materiály k novým Star Wars   se necelé dva měsíce před premiérou objevují i v Číně. Jak bývá zvykem, liší se trochu od těch, které vídají diváci v Evropě nebo ve Spojených státech. Předtím, než vám prozradíme, co na čínském plakátu najdete, ještě varujeme před možnými spoilery.

Všimli jste si toho taky? Luke nedrží zelený světelný meč, který používal v šesté epizodě během finálního souboje s Darthem Vaderem – svírá svou původní zbraň, kterou mu na Ach-to donesla Rey a kterou jsme v jeho rukou neviděli od střetnutí v Oblačném městě.

Star Wars: Předtím, než se Síla probudila. Co předcházelo sedmé epizodě?

Znamená to, že Luke v současné době žádnou vlastní zbraň nemá a někdy v průběhu osmé epizody použije právě modrou čepel, která zažila ještě konec Klonových válek? Nebo mu ji strčili do ruky jen tvůrci propagačních materiálů, aby plakát vypadal symetricky? To teprve budeme muset zjistit.

Není to mimochodem poprvé, co nějaký plakát ke Star Wars budí rozruch. Už dříve v jednom fanoušci viděli třeba ikonickou helmu Dartha Vadera.

Rozruch také vzbudilo, když se na plakátech IMAXu Luke objevil jak na Světlé, tak na Temné straně Síly!

Na závěr ještě ke slíbeným porgům, malým ptakohlodavcovitým potvůrkám, které už jsme viděli i v traileru. Konkrétně ten jedinec, který cestuje na palubě Millenium Falcona, údajně sdílí zabarvení s Chewbaccou a z propagačních materiálů to vypadá, že se oba chlupáči spřátelili. My tam zas až takovou podobnost nevidíme, ale těžko soudit z několika sekund nedávné ukázky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)