Romantické filmy. Na těchto 10 se rád podívá i ten, kdo jim jinak zas tolik nefandí

2. 11. 2017 22 035×760 světlý/tmavý vzhled

Filmy postavené na romanci mají často problém udržet své mužské diváky v zaujetí. Protože se ale zpravidla nechtějí připravit o značnou část publika, zasazují často vztah dvou ústředních postav do atraktivních kulis a ozvláštňují klasickou dějovou linku neotřelými, často ryze komediálními motivy. Pojďme si připomenout několik případů, ve kterých to docela dobře fungovalo.

10) Pýcha, předsudek a zombie 51 %

Jo, děláme si trochu srandu. Trochu víc. Jak už název napovídá, neotřelá adaptace klasických knih Jane Austen je naprostá akční ptákovina a jako taková dost možná osloví mužské diváky víc než jejich ženské protějšky. Všechnu romantiku se ale nemrtvým mozkožroutům přeci jen z Pýchy a předsudku vyžrat nepodařilo a na své si tak nejspíš přijdou i otrlejší divačky. Snímek samozřejmě patří do kategorie guilty pleasure a i přes zajímavé herecké obsazení nedisponuje žádnou závratnou kvalitou.

9) Znovu 17 61 %

Kdovíjakým uměním není ani americká komedie Znovu 17. Představuje divákům muže ve středních letech, který se vrací do sedmnáctiletého těla Zacka Efrona  , aby získal zpět přízeň své manželky. Nejdřív si ale musí trochu zamudrovat nad způsoby té dnešní mládeže. Snímek však odlehčuje přítomnost hrdinova kamaráda, skalního fanouška Star Wars, Pána prstenů a dalších moderních fenoménů, který se zamiluje do ředitelky školy – jenom aby zjistil, že poprvé v životě narazil na ženu, která si s ním dokáže popovídat jazykem elfů!

Tři, dva, jedna... Znáte všech 10 nejefektnější nástupů filmových postav na scénu?

8) Milionář z chatrče 83 %

Úplně jinak k divákovi promlouvá dramatický příběh Inda Jamala Malika. Ten se přihlásí do soutěže Chcete být milionářem? a přestože nemá žádné vzdělání, dokáže odpovědět téměř na všechny otázky. Finále soutěže je následně ohroženo a policisté se v mezičase pokouší donutit Malika přiznat, že je jeho úspěch jedním velkým podvodem. S překvapením se však dozvídají, že Jamalovi pomohly ke správným odpovědím jeho neobyčejné životní zkušenosti a také touha znovu najít ztracenou lásku. Mimochodem, víte, že indického moderátora v češtině nadaboval Vladimír Čech  ?

7) Lásky čas 81 %

Matthew Perry cestoval ve výše zmíněném filmu Znovu 17 jenom do mladšího těla, Domhnall Gleeson   ale dokáže zcela regulérně vrátit čas. Když mu to jeho otec během dospívání prozradí, rozhodne se mladík, že si konečně najde holku. S nově objevenou superschopností to přece bude snadné, nebo ne? Inu, ne tak docela. Návrat v čase dokáže vyžehlit všechny potíže ve vztahu, ale zároveň smaže i všechno krásné, co se během toho času stalo. A to zní už skoro jako Terminátor 87 %, co myslíte?

6) Na Hromnice o den více 85 %

Někteří si vracení času užívají, jiní… už méně. Bill Murray   uvízne v americkém maloměstě, kam jezdí každý rok točit mimořádně únavnou reportáž o konec zimy předpovídajícím svišti. Svůj nejneoblíbenější den v roce musí prožívat dokola a dokola. Poté, co důvěrně pozná zvyky takřka všech obyvatel městečka, a dokonce se pokusí i o sebevraždu, zamiluje se nečekaně do nic netušící kolegyně, která ho doposud považovala za ubrblaného narcistického patrona. Dlouhodobé znovuprožívání jediného dne by ale změnilo každého.

5) Princezna nevěsta 78 %

Fantastická pohádka s přesahem do komediálního žánru se celá točí okolo lásky mezi krásnou Pomněnkou a mladým čeledínem Westleym. Nudit se nebudete třeba i díky legračnímu čaroději a veršujícímu obrovi. Jenom se připravte na to, že hláškami narvanému scénáři není vůbec nic svaté, samozřejmě včetně romantických motivů.

Star Wars: Klonové války. 10 nejlepších příběhů, kvůli kterým byste seriál neměli minout

4) Než jsem tě poznala 80 %

Pokud si myslíte, že Emilia Clarke   dovede hrát jenom sebevědomou královnu Daenerys Targaryen, měli byste si pustit loňský film, kde si zahrála nejenom po boku kolegy ze Hry o trůny 92 % Charlese Dance  , ale především se Samem Claflinem   z populární young adult série Hunger Games. Připravte se ale psychicky na to, že existují rány, které ani sebevětší láska nedovede zcela zahojit.

3) Život je krásný 88 %

Legendární italský film, který zachycuje ty nejkrásnější i nejošklivější momenty v životě číšníka Guida za druhé světové války. Ve druhé polovině filmu sice romance znenadání ustoupí temné realitě perzekuce Židů fašistickým režimem, láska se ale nevzdá tak snadno. Guido se musí postarat o svého malého syna na místě, kde bledne jakákoli naděje.

2) Láska nebeská 86 %

Britská romantická komedie si získala statisíce fanoušků po celém světě, kteří si ji rádi připomínají zejména ve vánočním čase. Excelentní výkony takových herců, jako jsou Hugh Grant  , Liam Neeson  , Keira Knightley  , Colin Firth   nebo třeba Alan Rickman   vás donutí film nekriticky milovat. Slavnou scénu s cedulemi znají i ti, kteří samotný film nikdy neviděli. A to ještě nesmíme zapomenout zmínit legendárního rockera Billyho Macka (Bill Nighy  ) a jeho nečekanou hitovku nebo legendárního Rowana „Mr. Beana“ Atkinsona   ve vedlejší roli. Láska nebeská umí být neuvěřitelně optimistická, smutná a třeskutě vtipná zároveň.

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

1) Titanic 85 %

Příběh o lásce Jacka a Rose na palubě největší lodě světa nezískal jedenáct zlatých sošek náhodou. Citově vyděračská hudba Jamese Hornera  , sebevědomá Cameronova   režie nebo i výkony představitelů hlavních rolí… a také Bernarda Hilla  , kterého potřebuje každý snímek, který chce trhnout oscarové rekordy. Důvodů, proč si Titanic oblíbí takřka každý filmový fanoušek je celá řada. No a pokud vám ústřední love story přeci jenom z nějakého důvodu nesedne, můžete si počkat do konce, kdy se skoro všichni cestující utopí a zamilované dialogy nahradí katastrofická akce málem jako od Michaela Baye  . To je ale asi jenom stěží spoiler.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (7 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: