Viděli jsme už i vystřižené scény z původních Star Wars. Odhalíme, co skrývají

3. 11. 3 637×63 světlý/tmavý vzhled

Originální trilogie vznikla už před několika desetiletími, pořád však skrývá mnohá tajemství. Některé nepoužité concept arty z původních filmů například nedávno využili tvůrci nového snímku Rogue One 79 %. Nás ale budou zajímat celé scény, vystřižené z legendární trilogie. Je jich vcelku dost a najdou se mezi nimi některé, jimž možná měli autoři kdysi dopřát místo ve finální verzi.

1) Biggs

Nejvýznamnější změnou úvodní Nové naděje 88 % bylo vyškrtnutí postavy Lukova kamaráda Biggse Darklightera. Ten sice úplně nezmizel, ale stal se víceméně anonymním pilotem, jehož před zničením Hvězdy smrti sestřelí Darth Vader. Není úplně jasné, odkud se oba muži znají, když se vítají před svou nebezpečnou misí. Původně byla Biggsova role daleko větší.

Viděli jsme vystřižené scény z prequelů Star Wars. Povíme, co v nich najdete!

Ve vystřižené scéně je Darklighter imperiálním kadetem, který se chystá zběhnout k Povstalcům. Luke by rád vstoupil do Akademie a pak provedl totéž, ale musí pomáhat strýčkovi odrážet bojovné Tuskeny a starat se o farmu. Oba přátelé se proto musejí rozloučit a po sledu nepředvídatelných událostí se setkávají, teprve když Luke a Han zachrání princeznu Leiu a doručí plány bitevní stanice.

2) Wampa v základně rebelů

Pamatujete si na zrůdu, která napadla Luka na ledové planetě Hoth? Byl to wampa, tamní třímetrový chlupatý masožravec. Mladík se nakonec dokázal osvobodit, když si za pomoci Síly přitáhl rukojeť svého světelného meče a uťal jím nestvůře ruku. Možná ale nevíte, že měli wampové původně hrát v příběhu páté epizody 89 % ještě mnohem větší roli.

Ve vystřižených scénách je najdeme i uvnitř rebelské základny, kde se jeden z nich v nevhodnou chvíli prorazí zdí a bojuje s rebelskými vojáky. Jiní wampové jsou zavřeni za označenými dveřmi. Když Vader a jeho snowtroopeři vniknou do areálu, vychytralý C3PO varovný symbol strhne a bojovníci Impéria jsou velmi překvapení, když následně dveře otevřou.

3) Další scény výcviku

Několik drobných cvičení navíc prováděl Luke ve vystřižených scénách páté epizody. Zkoušel co nejrychleji zareagovat, když Yoda pomocí síly začal levitovat krátkou kovovou tyč. Cvičil také pod mistrovým dohledem další pohyby se světelným mečem, které později použil, když stanul proti mocnému Darthu Vaderovi. Nic moc nového se v nich nedovíme, vždycky je ale zábavné sledovat padawanský trénink.

4) Leia se stará o Luka

Luke Skywalker se z useknutí ruky a následného pádu vzpamatuje dost rychle. Stačí, když poškozenou část jeho těla nahradí umělá a je víceméně vystaráno. Vynechaná scéna nám ukazuje Leiu, jak pomocí zvláštního přístroje pracuje na robotické ruce a přitom se svým bratrem hovoří. Chápeme ovšem, že už tvůrci nechtěli zdržovat závěr snímku a nejspíš proto konverzaci vypustili.

5) Darth Vader telefonuje synovi

Síla dovede překlenout obří vzdálenosti v řádu okamžiků. Vzpomeňme, jak Yoda vycítil smrt Jediů nebo jak Leia v sedmé epizodě poznala, že už se jí Han domů nikdy nevrátí. Darth Vader se v šestém díle původně pokusil využít vesmírnou energii jako telefon a poslat synovi zprávu, v níž Lukovi opakuje svou nabídku na spoluvládu nad celou galaxií.

Opožděná pokračování. 10 filmů, které musely čekat na pokračování někdy i čtvrt století!

Potomek má ale zrovna na práci něco jiného. Dokončuje totiž svůj nový světelný meč a vysílá své droidy R2-D2 a C3PO do sídla Jabby Hutta, kde se všichni společně pokusí zachránit Hana zmrazeného v karbonitu. Rozrušený protokolární droid nezapomene menšímu kolegovi připomenout, že v pevnosti zmizeli už Chewbacca a Lando Calrissian.

6) Pouštní bouře na Tatooine

Když se záchrana přítele nakonec přeci jen povedla, utekli hrdinové na místo, kde zanechali své vesmírné lodě. Han Solo zkoušel, zda už se mu vrátil zrak a viděl jen vířící písek. Leia ho ujistila, že je to normální – zrovna totiž probíhala písečná bouře. Han pozval Luka na palubu Millenium Falconu, ten ale odmítl s tím, že se musí ještě vrátit na Dagobah k Yodovi.

Skywalker následně vlezl do kokpitu své stíhačky X-Wing, po boku Falcona vylétl nad povrch Tatooine a následně se stočil na opačnou stranu, aby naposledy promluvil se svým zeleným mistrem.

7) Jerjerrod

Teprve nedávný Rogue One nám ukázal, že ne všichni rebelové jsou příjemní chlapíci se srdcem na pravém místě. Už v Návratu Jediů 87 % jsme se však mohli dozvědět, že ani Impérium netvoří výhradně sadističtí grázlové. Moff Jerjerrod, který dohlížel na dokončování druhé Hvězdy smrti, se totiž velice zdráhal nařídit ničivý útok na měsíc Endor, kde se nacházeli i jeho muži.

Star Wars: 10 neuvěřitelných fanouškovských teorií, které navždy změnily předalekou galaxii

Také se jako jeden z mála nezalekl, když na něj použil Vader svou škrtící schopnost. Respekt.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor