Na co příští týden do kina? Hercule Poirot začne ve čtvrtek vyšetřovat vraždu v Orient expresu

4. 11. 740×120 světlý/tmavý vzhled

Jak už napovídá nadpis, příští týden bude nejspíš patřit slavnému belgickému detektivovi. Hvězdně obsazený film bude mít ale bezesporu jistou konkurenci v kriminálním dramatu Suburbicon: Temné předměstí  , který režíroval George Clooney  . Do kin se také podívá animák Maxinožka 65 %.

Vraťme se ale ještě na chvíli k Vraždě v Orient expresu  . Film chce samozřejmě nalákat zejména fanoušky knih spisovatelky Agathy Christie  , sází ale i na herecké výkony. Uvidíme v něm celou plejádu slavných tváří, z nichž vypíchneme aspoň Johnnyho Deppa  , Willema Dafoa  , Judi Dench  , Rey z nových Star Wars Daisy Ridley   anebo Michelle Pfeiffer  .

Vraždu natočil Kenneth Branagh  , známý jako skalní příznivec díla Williama Shakespeara a tvůrce stojící za tak rozmanitými snímky, jako jsou Thor 74 %, Jack Ryan: V utajení 57 % a Popelka 73 %. Ukáže se také v ústřední roli Hercula Poirota.

Podobně zajímaví lidé se ale točí i okolo Suburbiconu: v hlavní roli uvidíme Matta Damona  a, objeví se však i stále obsazovanější Oscar Isaac   a také Julianne Moore  , kterou jsme naposledy viděli v nedávné dvojce Kingsmana 78 %.

Filmožrout: Jaký je nový Kingsman: Zlatý kruh? Diváky dvojka pořád baví, prý ale postrádá jiskru

Musíme vás ale trošku varovat, že si Suburbicon v zahraničí nestojí úplně dobře. Rotten Tomatoes ukazují mizerných 25 % a divácké skóre je dokonce ještě o jeden bod nižší.

O něco lépe se ale podle všeho povedl francouzsko-belgický animák Maxinožka o teenagerovi, který zjistí, že je synem yettiho / bigfoota / lesního muže (překlad se různí podle toho, jaké označení je v zemi uvedení nejrozšířenější). Na sousedním Slovensku film viděli už před dvěma měsíci a podle ČSFD to bude průměr – podobně se pak tváří i reakce ze zahraničí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Zobrazit diskuzi  (1 komentář)  
⟰ Dej možnost kamarádům reagovat na tvůj komentář