Nejbohatší superhrdinové. Víte, kdo se obléká do zlata a kdo vládne vlastní zemi?

5. 11. 2017 12 224×3142 světlý/tmavý vzhled

Dokonce i když máte nadlidské schopnosti a pomáháte zachraňovat svět, neznamená to, že si stejně dobře poradíte i s penězi. Někteří superhrdinové (ale i superpadouši) jsou skoro permanentně na mizině – vzpomeňme si třeba na našeho oblíbeného Spider-Mana ze sousedství, který musí své fotky prodávat nerudnému, lakotnému Jonahu Jamesonovi. Dnes se ale budeme naopak věnovat těm, kteří se o své zajištění bát opravdu nemusí. Zmíníme pouze ty, kteří se v nedávné době objevili ve filmu.

7) Doctor Doom

Úhlavní nepřítel Fantastické čtyřky má hluboké znalosti robotiky, vládne vlastní zemi jménem Latveria (přestože rozhodně ne ve světě nedávného snímku) a stvořil také celou řadu nejrůznějších vynálezů. K dalšímu majetku si také klidně může dopomoci využitím magie, kterou mistrovsky ovládá. S penězi tenhle chlapík rozhodně problémy nemívá.

6) Ozymandias

Adrian Veidt ze světa Watchmen mnoho peněz zdědil po svých bohatých rodičích, všechny je ale věnoval charitě. Jakmile ale skončil svou kariéru kostýmovaného hrdiny, začal peníze opět vydělávat – a šlo mu to skvěle. Založil úspěšnou korporaci Veidt Enterprises a začal prodávat produkty založené na své superhrdinské značce, takže brzy nashromáždil vlastní značné bohatství. To bylo takové, že Veidtovi umožnilo financování zbrusu nových technologií na jeho krvavé cestě za světovým mírem.

Marvel: Povíme, komu patří jednotliví superhrdinové a jak poznáte snímky z propojeného MCU

5) Charles Xavier

Že Profesor X nepochází z chudých poměrů jste si mohli všimnout třeba i ve filmové První třídě 85 %, kde se ujal malé mutantky Raven. Své dědictví investoval do slavné školy, ale třeba i do obřího přístroje Cerebro. Když dokážete číst myšlenky jiných lidí a klidně je i donutit, aby něco udělali, snadno byste mohli přijít i k daleko většímu bohatství. Charles Xavier to ale samozřejmě nemá zapotřebí.

4) Lex Luthor

Luthorova společnost LexCorp ovládá takové jmění, že si mohla bez mrknutí oka dovolit financovat prezidentskou kariéru svého šéfa. V žebříčku časopisu Forbes to Luthor několikrát dotáhl mezi nejbohatšími fiktivními charaktery do první desítky, a to v tuhé konkurenci strýčka Skrblíka, Santa Clause, Willyho Wonky nebo Jaye Gatsbyho. Jeho firma se zabývá supermoderními technologiemi, které Luthorovi umožňují postavit se jeho nemesis, Supermanovi. Kryptonit holt neroste na stromech.

3) Iron Man

Tony Stark je v podstatě synonymem komiksového miliardáře, takže vás asi nepřekvapí, že se musel dostat do první trojky. Po otci Howardovi zdědil zbraňové impérium a dokázal ho v průběhu let ještě rozšířit. V průběhu času vlastnil celou řadu lukrativních nemovitostí, od Avengers Tower v centru New Yorku po luxusní sídlo v Malibu.

Tři, dva, jedna... Znáte všech 10 nejefektnější nástupů filmových postav na scénu?

Jeho pohádkové bohatství si lépe představíte, když si uvědomíte, že zlato lije i do svých kovových obleků. V průběhu času stvořil snad už k padesáti různým modelům (a to jen ve filmové verzi), upgrade pak poskytl i svým superhrdinským kolegům. Stvořil také vlastní umělou inteligenci.

2) Batman

Netopýr ze světa DC sice zpravidla bohatstvím nehýří tolik, jako Tony, jeho Wayne Enterprises ale podle některých fanouškovských dohadů svým obratem překonají Stark Industries. Faktem je, že Bruce prachy má a nutně potřebuje. Pod rodovým sídlem totiž schovává celou jeskyni narvanou moderní technologií, kterou si tam Batman ulil právě z vlastní firmy.

Asi si dovedete představit, kolik musí stát batmobil nebo jeho speciální létající variace. Nejnovější odolné materiály zase Wayne potřebuje na kostým, z něčeho musí dávat dohromady své originální gadgety a když chce zapadnout mezi civilní obyvatelstvo, má v Nolanově   trilogii připravené Lamborghini Murciélago. To znamená španělsky netopýr, kdybyste nevěděli. Batman je prostě strašně nenapádný!

Při všech těch výlohách ale ještě hrdina najde dost financí na to, aby pravidelně přispíval na dobročinné účely.

1) Black Panther

Jednoho vládce suverénního státu už v seznamu máme, teď přichází ten druhý. T’Challa kraluje fiktivní africké Wakandě, jedinému zdroji neocenitelného vibrania na naší planetě. Za gram materiálu na Captainovo frisbee vypláznete podle komiksu přes 200 000 korun, a to jsme si ještě neověřovali stáří této informace a změny s přihlédnutím k inflaci.

Easter eggs: 10 detailů chytře poschovávaných v populárních filmech

Black Panther je zkrátka tak moc za vodou, že vedle něho vypadají Bruce Wayne s Tonym Starkem málem jako odraní žebráci. Z jeho země jsme viděli jen obří panterovu sochu, než tedy nedávno dorazily první ukázky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Avengers Endgame: Hrdinové vzdali ve vystřižené scéně hold Tonymu Starkovi

29. 7. Aleš 1661

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 1578

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 19371

Avatar 2: Kate Winslet se ukázala na fotce z natáčení, tvůrci kvůli filmu postavili obří nádrž

14. 5. Aleš 292

To nejzajímavější z tohoto týdne: