Čtvrté Letopisy Narnie dorazí nejspíš v roce 2019, budou posledním filmem Joa Johnstona

6. 11. 5 613×1482 světlý/tmavý vzhled

Uběhlo jen pár dní od oznámení nového seriálu ze světa Pána prstenů a už tu máme další novinky pro fanoušky žánru fantasy. Už delší dobu víme, že se blíží čtvrtý díl Letopisů Narnie, Stříbrná židle, podle stejnojmenné knihy spisovatele C. S. Lewise  . Teď se ale ukázalo, že půjde pravděpodobně o poslední film režiséra Joa Johnstona  .

Natáčet se začne zhruba za rok, v zimě 2018. Proč? Kvůli letnímu počasí. Ačkoli to zní divně, vysvětlení je jednoduché – Letopisy Narnie se už tradičně natáčejí na Novém Zélandu na jižní polokouli, kde to mají s ročními obdobími obráceně. Prý pak bude ještě zhruba rok trvat postprodukce (hlavně vizuální efekty), takže premiéra nejspíš připadne na závěr roku 2019.

Na tom není nic překvapivého, protože už dva ze tří předcházejících snímků přišly do světových kin před Vánoci.

Režisér Joe Johnston také prozradil, že bude Stříbrná židle jeho posledním filmem, v minulosti přitom natočil třeba třetí Jurský park 62 %, první díl Captaina Americy 67 % nebo dobrodružné drama Ohnivý oceán 68 %.

Každý nesnáší Dolores Umbridgeovou. 10 mimořádně strašlivých filmových záporaček

A co můžeme od nové Narnie očekávat? Podle všeho zásadní změny, možná natolik zásadní, že bychom ani neměli psát o čtvrtém díle. Johnston prý nechce, aby nový film vypadal jako ty ostatní, dokonce prý ani nechce činit na původní sérii žádné reference.

Stříbrná židle je podle něj prý nejtemnější knihou Letopisů Narnie, což může naznačovat směr, jímž se bude Johnstonův projekt ubírat.

Popravdě jsme hodně zvědaví, jak mu to vyjde – jedním z hlavních hrdinů Stříbrné židle je totiž Eustác, kterého představila už Plavba Jitřního poutníka 56 % a bude muset tedy být přeobsazen.

Možné je ale všechno, protože se projekt přesunul pod úplně jiné studio. Předchozí narnijské filmy totiž vznikaly pod taktovkou Walden Media, kteří se pro první dva snímky spojili s Disneym a pro ten poslední s 20th Century Fox. Práva se ale v mezičase vrátila dědicům autora knih C. S. Lewise, kteří se na spolupráci dohodli s Mark Gordon Company a gigantem Sony Pictures.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (14 komentářů)