Série Star Wars už nikdy nebude stejná. Nová trilogie Riana Johnsona rozšíří předalekou galaxii

10. 11. 6 312×737 světlý/tmavý vzhled

Nastal čas šokujících oznámení, jak se zdá. Nejdřív prosáklo na povrch, že se nejspíš dočkáme seriálu ze světa Pána prstenů, teď zase novinky přinesl konkurenční vesmír Star Wars. Lucasfilm totiž oznámil, že chystá novou trilogii z předaleké galaxie, která – a teď si držte klobouky – nebude mít nic společného se ságou rodu Skywalkerů!

Pokud se zrovna neřadíte k nejzapálenějším fanouškům světelných mečů, hyperprostoru a bitevních droidů, možná vám nepřijde, že se jedná o nějak zásadní prohlášení. Opak je nicméně pravdou, jak se vám na následujících řádcích pokusíme vysvětlit.

Všech sedm dosud vydaných epizod se točilo okolo Anakina Skywalkera / Dartha Vadera a jeho potomstva, včetně té nejnovější. Původ Rey zatím ještě neznáme, ale Ben Solo je Vaderův vnuk a v příběhu hrála významnou roli i dřívější princezna, nyní generálka Leia. Nadcházející Poslední z Jediů   zase přinese více prostoru pro protagonistu originální trilogie, jejího bratra Luka.

V menší, ale stále ještě výrazné míře se ale Skywalkeři objevili i v seriálech Klonové války 76 %, Povstalci 67 % a v samostatném filmu Rogue One 79 %. Mnohdy jen jako vedlejší postavy, ale byli tam.

Co víc, nová trilogie údajně představí zcela nové postavy z kouta galaxie, který ještě žádný Star Wars příběh neprozkoumal!

Stěží si lze byť jen představit, co všechno to může znamenat. Tvůrci se totiž nemusejí posouvat jen v prostoru, ale i v čase – dočkáme se třeba příběhů z časů před pádem Republiky, které jsou nyní součástí Legend a fanoušci je prozkoumali zatím jen skrze knihy nebo videohry? Vymyslí Rian Johnson  , který bude na trilogii dohlížet, úplně nové světy s novými pravidly?

Možnosti jsou zkrátka nedozírné a nové filmy budou divokou kartou v rukávu Lucasfilmu, která může znamenat novou krev pro celý vesmír Star Wars, ale v případě nedostatku citlivosti k původním příběhům klidně i naprostou katastrofu. Jedno je ale jisté: předaleká galaxie se v nejbližších letech zásadně změní, navždy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (7 komentářů)