Liga spravedlnosti: Neznáte některé hrdiny, protože nečtete komiksy? Nebojte, pomůžeme

13. 11. 5 336×628 světlý/tmavý vzhled

Když šli do kin první Avengers 83 %, fanoušci Marvelu už členy superhrdinského týmu dobře znali ze sólových filmů. Postavy, které tento týden utvoří Ligu spravedlnosti  , jsme ale zatím v mnoha případech poznali jenom z krátkých videozáběrů, které Wonder Woman poslala Batmanovi do počítače. Pro ty, kteří komiksy od DC nikdy nečetli (a třeba nesledují ani seriály Arrowverza), proto máme krátké představení těchto opomenutých hrdinů.

Cyborg

Občanským jménem Victor Stone. Na střední škole se k nelibosti svého otce věnoval především fotbalu, pak se ale dostal nezdravě blízko k velké explozi. Těžká zranění hrozila Victora usmrtit, jeho zoufalý otec Silas mu ale vstříkl do žil speciální nanoboty a – jak jsme viděli ve filmu Batman vs Superman 63 % – propojil zbytky jeho těla s podivnou krychlí. Jde o vzácný předmět zvaný Mother Box, mimozemský artefakt značné moci.

Cyborgův původ bude prý jedním z hlavních témat Ligy spravedlnosti. Není divu: v komiksové předloze hrdinovi jeho propojení s krychlí umožnilo vysledovat plány vesmírného záporáka Darkseida, který bude nejspíš v budoucnu úhlavním protivníkem nově zformovaného týmu.

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

Díky kybernetickým vylepšením disponuje Cyborg klasickými schopnostmi správného superhrdiny, totiž vysokou silou, rychlostí a odolností. Nadto má ještě po ruce spousty užitečných senzorů, je schopen letu a dokáže se spojit takřka s jakoukoli existující technologií. Části svého těla také může měnit ve všemožné zbraně či nástroje. Po rodičích podědil vysokou inteligenci.

Filmový Cyborg se bude od toho komiksového lišit přinejmenším v jednom detailu. Podle informací tvůrců ho prý nezranila exploze, ale autonehoda.

Aquaman

Arthur Curry je napůl Atlanťan a napůl člověk. Atlantidě také v době příběhů vládne, neboť je jediným potomkem tamní královny v exilu. Když se vrátil domů, skončil ve vězení. Tam potkal muže jménem Vulko, který ho naučil atlantskému jazyku a na nějakou dobu se stal Aquamanovou pravou rukou, než svého pána nakonec zradil. Vulko by se měl mimochodem objevit v Lize spravedlnosti také, a to v podání Willema Dafoa  .

Fanoušci tasili nůžky. Prozkoumejte alternativní sestřihy slavných filmů!

Unikátní fyziologie Arthura Curryho mu umožňuje přežít v mořských hlubinách, hrdina totiž umí dýchat pod vodou a odolá i vysokému tlaku. Jeho odolnost navíc přesahuje potřeby přežití v oceánu – pistole a pušky Aquamana maximálně škrábnou, účes mu sotva pocuchala i střela z protitankové zbraně a přežije i naprosto drastické změny teplot.

S veškerým mořským životem umí telepaticky komunikovat. Poté, co obdržel trojzubec a požehnání boha Poseidóna, dovede také ovládat počasí, elektřinu, led a také schopnost letu. Původně totiž uměl jenom hodně daleko skákat. Nezapomeňte také, že vládne nějakým 70 % povrchu Země.

Flash

V komiksech začal příběh Barryho Allena alias Flashe nabírat obrátky ve chvíli, kdy se jeho rodiče rozváděli. Když byli sami doma, Barryho matku Noru někdo zavraždil a podezření padlo samozřejmě na otce. Ten se sice bránil, zatčení se však nevyhnul. Náhle prakticky osiřelý Barry se stal forenzním vědcem a věnoval se hledání důkazů otcovy neviny. O to těžší pro něj bylo, když se Henry Allen po letech ke zločinu přiznal.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Barry v hněvu zničil svou laboratoř a během toho schytal ránu bleskem. Brzy se v něm probudily netušené síly, které se Barry rozhodl (jak jinak) použít k boji proti zločinu.

Jeho schopnost rychlého pohybu je nesmírně mocná. Dokázal opravit město, aniž by si někdo všiml, že vůbec vyšel z místnosti. Když se blíží rychlosti světla, vytváří občas červí díry. Bleskovým pohybem také umí nahradit supersílu a dokonce rozdmýchat větrný vír. Manipuluje také s elektřinou, cestuje mezi dimenzemi, a dokonce i napříč časem.

Steppenwolf

Steppenwolf je generálem sil z Darkseidovy domény Apokolips a zároveň hlavní antagonista nadcházejícího snímku. Povede armádu paradémonů, uměle vytvořených umělých bytostí, které jsme mohli vidět už ve filmu Batman v Superman, když měl Bruce Wayne svou znepokojivou vizi. Ve stejném snímku se koneckonců mihl i sám Steppenwolf v podobě vysoké rohaté bytosti s krychlemi, která se přemístila, když ji objevila zásahová jednotka. Scéna je k dispozici v prodlouženém sestřihu.

V komiksech se Steppenwolf docela podobá člověku, jeho fyziologie mu ale samozřejmě umožňuje kousky, o nichž by se pouhému smrtelníku nikdy nezdálo. Krom toho má mimořádné znalosti kontaktního boje a inteligenci dalece přesahující tu lidskou.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (6 komentářů)