První recenze Ligy spravedlnosti jsou tu. A nevyznívají pro film tak úplně příznivě

15. 11. 2 936×1523 světlý/tmavý vzhled

Většina kritiků se shoduje na tom, že je Liga spravedlnosti   lepší film, než loňský Batman vs Superman 63 %, to ale fanoušky asi moc neuklidní. Vypadá to totiž, že se ani nebude opakovat úspěch letošní Wonder Woman 70 % a nový snímek tak skončí někde na půl cesty mezi oběma svými předchůdci. Pokud tedy kritikům věříte.

Na Coming Soon o filmu napsali, že sice není příšerný, ale scénář se zase jednou nepovedl a Batman by opravdu neměl být týmovým vtipálkem. Na Entertainment Weekly zase píšou, že Liga působila tak trochu jako další vycpávka v univerzu, které už je i tak prý vatou napěchované.

Pokud vás to děsí, neházejte ale ještě předčasně flintu do žita. Los Angeles Times mají jiný názor a jejich recenze vyznívá o trochu pozitivněji. Odlišný tón DC filmů vítají v éře Marvelu jako občerstvující  změnu a doufají, že Liga spravedlnosti dokáže konkurovat ostatním superhrdinským filmům letoška.

Liga spravedlnosti: Neznáte některé hrdiny, protože nečtete komiksy? Nebojte, pomůžeme

Úplně opačný názor mají naopak na IndieWire, kde obviňují DC z vykrádání marveláckého stylu. Liga si údajně půjčuje víc než jen jednu stránku ze scénáře Avengers 83 % a bezostyšně kopíruje tón své konkurence. Přesto IndieWire považuje novinku za vydařenější, než předchozí příspěvky do DCEU.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (15 komentářů)