Brad Pitt, Tom Cruise nebo Harrison Ford. Kde pracovali slavní herci před kariérou ve filmu?

17. 11. 2017 11 653×1145 světlý/tmavý vzhled

Zatímco někteří jejich kolegové zaujali třeba už v dětských rolích a herecké profesi se věnují celý svůj život, lidé z následujícího seznamu kdysi chodili do více či méně normálního zaměstnání.

1) Johnny Depp   prodával přes telefon psací pera

Hvězda Pirátů z Karibiku, která se nedávno mihla i v závěru Fantastických zvířat 73 % ze světa Harryho Pottera, začala původně sbírat zkušenosti v telemarketingu. Johnny Depp měl zákazníky lákat na možnou výhru výletu na Tahiti nebo podlahových hodin. Nebyl nicméně příliš úspěšný, protože ho pravidelně přepadal pocit viny a budoucí herec potom kupujícím prozrazoval, že se na Tahiti nepodívají a nabízené hodiny jsou vyrobené z lepenky.

Vsadily na jistotu. Diváky těchto 7 filmů nenadchlo, zato vydělalo ranec

Depp také jednu dobu pracoval na benzínové pumpě, kde ho záhy převeleli mezi mechaniky. V životě přitom k ničemu podobnému ani nepřičichl – a podle toho vypadal i výsledek.

2) George Clooney   se měl stát novinářem

Charismatický herec nejdříve zkusil kariéru v baseballovém týmu, nebyl však přijat. Následně studoval žurnalistiku, jednu dobu prodával boty a pomáhal třeba i na tabákové farmě. Jeho otec Nick byl televizním reportérem, takže si George už odmala zvykl na prostředí natáčení. I to mu pomohlo nastartovat kariéru a Clooney se následně vydal do Hollywoodu, kde si jej brzy všimla slavná jména jako Tarantino   nebo Spielberg  .

3) Christopher Lee   bojoval za Británii

Před dvěma lety zesnulý představitel čaroděje Sarumana, hraběte Dooku či hrozivého Drákuly vstoupil na začátku druhé světové války do britského letectva. Kvůli problémům se zrakovým nervem ale nemohl pilotovat, takže se přihlásil do rozvědky. V popisu práce měl špionáž i sabotážní akce, chytil malárii a vyšplhal na Vesuv tři dny před jeho velkou erupcí, detaily z jeho nasazení však stále ještě podléhají utajení.

Moudra stříbrného plátna: Nechte se inspirovat 10 citáty slavných filmových mentorů

Lee se vyjádřil v tom smyslu, že viděl nepopsatelné hrůzy války. Během natáčení scény smrti Sarumana také kritizoval rady režiséra Petera Jacksona   týkající se toho, jak zní osoba bodnutá dýkou do zad – protože takové případy osobně zažil. Před začátkem své herecké kariéry stihl ještě poválečný lov na nacisty. V pozdějších letech navíc zpíval v opeře a jako fanoušek metalové hudby vydal ve svých osmaosmdesáti první album. To pojmenoval po králi a císaři Karlu Velikém, s nímž byl příbuzný.

4) Harrison Ford   byl tesařem

Budoucí Han Solo a Indiana Jones kdysi na střední komentoval sportovní utkání. Přihlásil se také do dramatického kroužku, aby překonal svůj přirozený ostych. Univerzitu záhy opustil a vyzkoušel poprvé hereckou kariéru, příliš ho ale nenadchla, a tak se pustil do tesařiny. Pracoval také pro skauty, neboť je takřka celý svůj život členem tohoto sdružení. Profesionální hraní si nakonec po čtyřech letech od prvního pokusu vyzkoušel znovu, tentokrát s takřka okamžitým úspěchem.

5) Morgan Freeman   se chtěl stát stíhačem

Než se Freeman objevil ve slavných filmech jako je Temný rytíř 90 % nebo Vykoupení z věznice Shawshank 95 %, roznášel zamlada noviny. Následně se pokusil o kariéru vojenského pilota, se kterou seknul po čtyřech letech, kdy jej armáda ne a ne pustit do kokpitu. Freeman se pak z opraváře radaru změnil na tanečníka, objevil se na divadelních prknech a odtamtud už mu zbýval do Hollywoodu jenom krůček.

6) Hugh Jackman   učil tělocvik

Wolverine se fyzické námahy rozhodně nebojí – i proto, že jeho herecký představitel svého času dohlížel na to, aby měly školou povinné děti v Americe dostatek pohybu. Aby toho nebylo málo, Hugh Jackman později v Curychu narazil na jednoho z těchto svých bývalých žáků, který se stal televizním reportérem. Okamžitě využil příležitosti a zeptal se Rolla Rosse, jak to vypadá z jeho kondicí. K dobru dal také historku o tom, jak jeho bývalý student odmítal skočit do bazénu.

7) Tom Cruise   vstoupil do semináře

Mnozí vědí, že dnes patří hvězda úspěšné série Mission: Impossible a mnoha dalších slavných filmů mezi členy kontroverzní scientologické církve. Zamlada byl ale katolíkem a když se rozhodoval, co bude v životě dělat, přihlásil se nakonec do semináře svatého Františka v Cincinnati. V tamním dramatickém klubu také poprvé přičichl k herectví. Následně se ale zúčastnil krádeže alkoholu, po které mu v semináři doporučili, aby se už nevracel.

8) Sam Wothington   žil v autě

Perseus ze Souboje titánů 55 %, Jake Sully z Avatara 82 % a Marcus ze čtvrtého Terminátora 66 %, kterého jsme loni mohli vidět ve filmu Hacksaw Ridge 83 %, opustil předčasně univerzitu. Proto dostal od otce 400 dolarů a jednosměrnou jízdenku do severozápadní části Austrálie s tím, ať si cestu zpět domů odpracuje. Worthington se stal nakonec zedníkem v Sydney, než se dal znovu na studia.

Avatar: Už nejste v Kansasu. Povíme, jak vznikala kouzelná planeta Pandora a její obyvatelé

Když mu bylo okolo třicítky, peníze se mu rozkutálely a zbylo mu pouhých 2000 dolarů, za které si koupil auto, ve kterém potom bydlel. Z téhle mizérie ho vytáhl až režisér James Cameron   (mimochodem bývalý řidič kamionu) a obsadil Australana do hlavní role velkofilmu Avatar.

9) Brad Pitt   vozil striptérky

Dva týdny předtím, než mohl dokončit vysokoškolskou novinařinu odešel Pitt do Los Angeles, rozhodnutý začít se živit herectvím. To se mu nakonec povedlo, přestože se musel vypořádat s krušnými počátky. Jednu dobu se převlékal do kuřecího kostýmu, jindy doručoval ledničky a vyzkoušel si také dopravu striptérek luxusní limuzínou.

10) Michael Fassbender   naléval drinky a sloužil u oltáře

Stejně jako Tom Cruise, i Michael Fassbender vyrostl v katolickém prostředí a v kostele pomáhal knězi jako ministrant. Zamlada chtěl hrát na kytaru v deathmetalové skupině, v dospělosti vyzkoušel práci barmana. Vykládal také nákladní auta a prováděl průzkum trhu. Jako herec prorazil až relativně pozdě, rychle se však vypracoval a dnes běžně získává důležité role v letních blockbusterech.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 815

Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

20. 3. Aleš 410

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

Pán prstenů po dvaceti letech: Tvůrci slavné trilogie se o víkendu potkali v obřím videohovoru

2. 6. Aleš 308

Disney znovu pracuje na rebootu Pirátů z Karibiku, kdo na něm pracuje tentokrát?

26. 10. Daniel 26274

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: