Dřevo, azbest nebo zápalky. 7 naprosto trapných slabin superhrdinů

22. 11. 2017 13 268×40101 světlý/tmavý vzhled

Ve světě komiksu platí nepsané pravidlo: každý dostatečně mocný hrdina musí mít nějakou snadno využitelnou slabinu, jinak by čtenáře rychle přešla chuť pročítat jeho příběhy. I každý filmový fanoušek určitě dobře zná Achillovy paty svých oblíbených postav, například Supermanovu zranitelnost kryptonitem. Jiné slabiny superhrdinů ale zůstaly výhradně na stránkách barevných sešitů – a mnohdy je to dobře.

1) Green Lantern – dřevo

Může být vcelku těžké brát vážně někoho, kdo čerpá svou moc z galaktické baterie ve tvaru lucerničky. Zvlášť, když Hal Jordan alias Green Lantern nedokáže použít žádnou ze svých mimořádných schopností proti čemukoliv žlutému. Tedy alespoň zpočátku, jako nováček. Když se Halovi nakonec podaří přijmout svůj strach, reprezentovaný právě žlutou barvou, tato mimořádně podivná slabina zmizí.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Úplně prvním Green Lanternem byl ale ještě kdysi ve čtyřicátých letech Alan Scott. Ten neměl se žlutou sebemenší problém, všechna jeho síla ale selhala, když přišlo do hry dřevo. Zelená energie prstenu a lucerničky hrdinu ochránila před kovovými projektily, ale ne před obyčejným obuškem. Pokud jste tedy chtěli v první polovině dvacátého století sejmout jednoho z nejslavnějších superhrdinů DC, stačil vám luk a pár klacíků seříznutých do špičky.

2) Banshee – bolest v krku

S mutantem, který útočí ničivým křikem, jsme se mohli setkat už ve snímku X-Men: První třída 85 %. Každý ale ví, že neustálé řvaní vás dříve či později oloupí o hlas a přesně tohle se stalo i nešťastnému superhrdinovi. Zatímco se ale hrdlo běžného člověka zpravidla dříve či později vzpamatuje, Banshee přišel v komiksu o své schopnosti permanentně a záhy po ztrátě svého vražedného hlasu odešel do výslužby.

3) Human Torch – azbest

Chcete-li porazit Johnnyho Stroma, hořícího člena Fantastické čtyřky, postačí vám azbestová síť. Před ohněm vás ochrání štít, maska a oděv ze stejného materiálu. Přesně takto se do lidské pochodně pustil záporák nenápaditě pojmenovaný Asbestos Man. Protože byl ale vystaven působení karcinogenního azbestu až příliš dlouho, dostal rakovinu a záhy zemřel, pravděpodobně na její následky. Máme se smát, nebo plakat?

4) Venom – zápalky

Když se Spider-Man Sama Raimiho   postavil ve svém třetím filmu 62 % spojeným silám Sandmana a Venoma, zbavil se druhého z jmenovaných protivníků za pomoci hlasitých zvuků. Mimozemský symbiont je ale krom nich alergický i na oheň. V komiksu k jeho tvrdé porážce stačil úplně obyčejný zapalovač, ale sirky by zafungovaly úplně stejně dobře. Jakmile totiž Venom jenom koutkem oka spatří plamínek, může se přetrhnout, aby zmizel z těla svého hostitele.

Spider-Man Jamese Camerona: Mělo se v něm sprostě nadávat a Octopusem mohl být Schwarzenegger

5) Thor – závislost na Mjolniru

Minuta. Tak dlouho vydrží komiksový Thor bez svého ikonického kladiva než se z něj opět stále obyčejný smrtelník Donald Blake. Naštěstí nehrozí, že tuhle hloupou slabinu využije někdo v MCU, protože tam hrdina pochází z Ásgardu a nemá žádnou lidskou identitu. Může si proto Mjolnir v klidu pověsit na věšák, jako to udělal v Temném světě 73 %. I přesto měl ke své zbrani silný vztah, než mu ji Hela zničila v nedávném Ragnaroku 86 %.

6) Thanos – podvědomá potřeba prohrát

Šílený titán si svůj přídomek jistě zaslouží, neboť se i přes nespornou genialitu nedokáže při realizaci svých temných plánů vyhnout zásadním chybám. Hluboko uvnitř totiž chce svůj boj prohrát, protože ví, že si vítězství nezaslouží. Co je ještě překvapivější, podobně neschopný se jeví i v mnoha filmech Marvelu, kde svěřil Lokimu svou armádu i Kámen mysli, jen aby o obojí přišel a dokonce dopustil, aby Ronan Žalobce zavraždil jeho poskoka.

Pak ale přišla Infinity War 89 % a teď by si Thanose z nekompetentnosti už asi nikdo obvinit nedovolil.

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

7) Wonder Woman – řetěz

Pokud nějaký muž sváže Wonder Woman její náramky, Amazonka přijde o veškerou svou nadlidskou sílu a stane se z ní obyčejná lidská žena. Údajně proto, že tak káže zákon bohyně lásky Afrodity. Ta si pravděpodobně celou tuhle slabinu vycucala z prstu jen proto, že měl jeden z autorů původního komiksu prý tak trochu zálibu ve svazování. Máme ale takové tušení, že na plátnech kin už nic podobného neuvidíme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (40 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: