Šest Čechů zatkli v Kazachstánu v boratovských plavkách. Reagují zahraniční média i Borat samotný

21. 11. 2 465×2101 světlý/tmavý vzhled

Začalo to jako lehce provokativní žertík: šest turistů z naší republiky vyjelo na výlet do Kazachstánu, kde se rozhodli vyfotit v plavkách filmového hrdiny Borata. Toho si ve stejnojmenném filmu zahrál Sacha Baron Cohen  , který postavu fiktivního kazašského reportéra i vymyslel.

Borat ve stejnojmenném falešném dokumentu 72 % vystupuje jako misogynní rasista, který svou zemi líčí překvapeným Američanům jako zaostalý kout světa, v němž jsou ženská práva jen špatným vtipem a nenávist k židům je součástí slušného vychování. Není proto divu, že mnozí Kazaši nemají film zrovna v lásce a zakázali dokonce kdysi jeho promítání.

Když se tedy naši krajané převlékli do typických zelených plavek, čekalo je zatčení a pokuta – ano, i po jedenácti letech od premiéry! Zpráva obletěla svět a našla si cestu třeba i do BBC, Guardianu, časopisu Time nebo do Hollywood Reporteru. A všiml si jí i Sacha Baron Cohen, který to kdysi dávno s Boratem spískal.

 

Přes Facebook proto Čechům nabídl, že pokutu zaplatí, pokud mu pošlou důkazní foto a kontaktní údaje.

Kde se točí filmy? Známe 10 nejúžasnějších lokalit ze všech koutů naší planety!

Není to poprvé, co Borat vyvolal mezinárodní pozornost. V roce 2012 během soutěže International Shooting Grand Prix v Kuvajtu organizátoři omylem pustili vítězce Marii Dmitrienko při předávání medailí falešnou hymnu, která hraje během Boratových závěrečných titulků.

Ta je přitom ve špatné angličtině a zpívá se v ní mimo jiné, že je Kazachstán nejdůležitějším exportérem draslíku, má druhé nejčistotnější prostitutky v regionu a hned její první sloka opěvuje filtrační systém tinsheinského plaveckého bazénu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)