Bojujte jako filmoví hrdinové. 10 nepravděpodobných zbraní, které možná najdete i doma

22. 11. 3 014×159 světlý/tmavý vzhled

Ne vždy mají filmoví hrdinové po ruce svůj laserový meč, kouzelnou sekeru nebo upilovanou brokovnici. Čas od času je nějaký vynalézavý padouch zastihne nepřipravené a oni musejí bojovat o holý život s tím, co mají zrovna po ruce. Vybrali jsme proto z jejich seznamu nouzové výzbroje ty položky, k nimž se můžete poměrně snadno dostat v běžném obchodě, nebo je možná dokonce máte doma.

1) Sam Křepelka – pánev

Kuchyňské náčiní se těší mezi filmovými postavami neutuchající oblibě. Použil jej i hobití kuchař Společenstva Prstenu 90 % Samvěd Křepelka, když se dostal uprostřed temných síní Morie do šarvátky se skřety. Několika přesně mířenými údery srovnal útočícím netvorům fasádu, a ještě si u toho pochvaloval, jak už se do pravidel ozbrojeného boje začíná dostávat.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

2) Topper Harley – kohout

Žhavé výstřely 2 85 % jsou jednou z nejslavnějších parodií všech dob. Střílely si (doslova a do písmene) z celé plejády populárních filmů, hlavní hrdina byl ale samozřejmě satirickou verzí akčního Ramba. Zapamatovali jsme si ho i proto, že neváhal do svého luku založit místo šípu nebohého opeřence, kterého následně vystřelil přímo do nepřítelova hrudníku.

3) Joker – tužka

Nolanův   arcipadouch Joker má rád výbuchy skoro jako režisér Michael Bay  , když ale nemá po ruce několik tun TNT, spolehne se na jednodušší vybavení. Překvapeným představitelům gothamského prostředí předvedl v Temném rytíři 90 % třeba svůj oblíbený trik se zmizením tužky. Tu zarazil jakési bezejmenné mafiánské gorile skrz oko přímo do mozku… či spíše do prázdného lebečního prostoru. Jenom idiot by totiž vztáhl ruku na psychopatického klauna.

4) Shaun a Ed – gramofonové desky

To, co zpočátku vypadalo jako klasická ranní cesta pro cornetto do místního obchodu, se zvrhlo v zombie apokalypsu – v Soumrak mrtvých 75 %. Shaun a jeho kamarád Ed se ale rozhodli vrátit úder a napadli nemrtvé na svém dvorku. Projektily vrhané z bezpečné vzdálenosti ale nezabíraly – od rozměrnější chodící mrtvoly se odrazil dokonce i toustovač. Pak se ale na scéně objevil vinyl a zombíci to schytali do oka střepem. Ed ale v zápalu bitvy Shaunovi vyházel i některé desky, k nimž měl jeho kamarád sentimentální vztah.

Cornetto trilogie. Když jednotka příliš rychlého nasazení potkává zombíky a mimozemšťany

5) Samson – oslí čelist

Uznávám, že ostatky domácích zvířat asi ve skříni nepřechováváte, oslí lebku ale bez větších problémů seženete na internetu. Tvůrci seriálu Bible 75 % se drželi knižní předlohy a vrazili kopytníkovu čelist do pazourů starověkému superhrdinovi Samsonovi. Ten s ní údajně pobil tisícovku protivníků, autoři mu však kdovíproč neposkytli tolik prostoru a omezili se na několik smrtících úderů doprovázených krvavými cákanci.

6) John McClane – rampouch

Bruce Willis   se do své nejslavnější role poprvé vrátil ve snímku Smrtonosná past 2 83 %, kdy se dostal do boje na život a na smrt s mužem ozbrojeným nožem. Svou taktickou nevýhodu vykompenzoval ulomením opodál rostoucího rampouchu, který následně putoval přímo do záporákova očního důlku.

7) Doris Thatcher – cedule

Nicholas Angel dal na ospalém britském venkově dohromady svou Jednotku příliš rychlého nasazení 79 % a vyhlásil otevřenou válku Sanfordským spiklencům. Přidala se k němu i kolegyně Doris Thatcher, která následovala svého seržanta přímo do nitra supermarketu. Když tam byl tým přepaden, odrovnala policistka jednu protivnici za pomoci cedule, varující před mokrou podlahou.

8) Ip Man – oprašovač

I mistři kung-fu musejí občas oprašovat nábytek. Ip Man 86 % si sice nejdřív v souboji vystačil jen s vlastním tělem, když ale jeho protivník vytáhl meč, rozhodl se sáhnout právě po svém oprašovači. S jeho pomocí arogantního válečníka s lehkostí seřezal, a ještě i nakrmil peřím. Doma ho ale rozhodně napodobovat nezkoušejte.

Nejstupidnější filmové zbraně. Je libo batarang, nebo motorovku?

9) Jason Bourne – kniha

Další z akčních hrdinů, populární agent Jason Bourne, použil namísto štítu rozměrnější svazek z domácí knihovny. Srdce každého milovníka psaného slova sice krvácelo, hrdinova vlastní krevní pumpa však zůstala díky nekonvenční strategii netknutá. A o to šlo koneckonců především, nebo snad ne?

10) Bullseye – sponka

Daredevil 52 % z roku 2003 je obecně považován za jeden z nejhorších superhrdinských filmů vůbec a představitel hlavního hrdiny Ben Affleck   musel čekat až do loňska, aby se v rámci superhrdinského žánru vykoupil. Jeho protivník Bullseye značně přidal snímku na absurditě svým smrtícím vrhnutím kancelářské sponky na protivníka.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 4715

Pán prstenů se nejspíš vrátí jako televizní seriál. Ne, neděláme si legraci

4. 11. Aleš 17591

Pád Númenoru: Jak Sauron zničil nejmocnější říši na světě, proti které nepomohl ani Prsten

22. 6. Aleš 1425

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 5419

Návrat krále: Vysvětlíme kým je Aragorn, co dělal po pádu Saurona a co znamená jeho prsten

22. 5. Aleš 1343

.Z Bumblebeeho se stal nenápadný hit, údajně se dočkáme pokračování

Dnes Aleš 1

.Příští týden v kinech: Psí domov i dokument o prezidentské kandidatuře Michala Horáčka

Včera Aleš 11

.Co kdyby se Aragorn obrátil k Temné straně Síly? YouTube parodie zná odpověď

19. 1. Aleš 30

.Aquaman: James Wan prý proti přáním studia svůj film konzultoval se Zackem Snyderem

18. 1. Aleš 45

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 101512

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8750

Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

26. 7. Aleš 9287