Bojujte jako filmoví hrdinové. 10 nepravděpodobných zbraní, které možná najdete i doma

22. 11. 2017 5 396×1982 světlý/tmavý vzhled

Ne vždy mají filmoví hrdinové po ruce svůj laserový meč, kouzelnou sekeru nebo upilovanou brokovnici. Čas od času je nějaký vynalézavý padouch zastihne nepřipravené a oni musejí bojovat o holý život s tím, co mají zrovna po ruce. Vybrali jsme proto z jejich seznamu nouzové výzbroje ty položky, k nimž se můžete poměrně snadno dostat v běžném obchodě, nebo je možná dokonce máte doma.

1) Sam Křepelka – pánev

Kuchyňské náčiní se těší mezi filmovými postavami neutuchající oblibě. Použil jej i hobití kuchař Společenstva Prstenu 90 % Samvěd Křepelka, když se dostal uprostřed temných síní Morie do šarvátky se skřety. Několika přesně mířenými údery srovnal útočícím netvorům fasádu, a ještě si u toho pochvaloval, jak už se do pravidel ozbrojeného boje začíná dostávat.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

2) Topper Harley – kohout

Žhavé výstřely 2 85 % jsou jednou z nejslavnějších parodií všech dob. Střílely si (doslova a do písmene) z celé plejády populárních filmů, hlavní hrdina byl ale samozřejmě satirickou verzí akčního Ramba. Zapamatovali jsme si ho i proto, že neváhal do svého luku založit místo šípu nebohého opeřence, kterého následně vystřelil přímo do nepřítelova hrudníku.

3) Joker – tužka

Nolanův   arcipadouch Joker má rád výbuchy skoro jako režisér Michael Bay  , když ale nemá po ruce několik tun TNT, spolehne se na jednodušší vybavení. Překvapeným představitelům gothamského prostředí předvedl v Temném rytíři 90 % třeba svůj oblíbený trik se zmizením tužky. Tu zarazil jakési bezejmenné mafiánské gorile skrz oko přímo do mozku… či spíše do prázdného lebečního prostoru. Jenom idiot by totiž vztáhl ruku na psychopatického klauna.

4) Shaun a Ed – gramofonové desky

To, co zpočátku vypadalo jako klasická ranní cesta pro cornetto do místního obchodu, se zvrhlo v zombie apokalypsu – v Soumrak mrtvých 75 %. Shaun a jeho kamarád Ed se ale rozhodli vrátit úder a napadli nemrtvé na svém dvorku. Projektily vrhané z bezpečné vzdálenosti ale nezabíraly – od rozměrnější chodící mrtvoly se odrazil dokonce i toustovač. Pak se ale na scéně objevil vinyl a zombíci to schytali do oka střepem. Ed ale v zápalu bitvy Shaunovi vyházel i některé desky, k nimž měl jeho kamarád sentimentální vztah.

Cornetto trilogie. Když jednotka příliš rychlého nasazení potkává zombíky a mimozemšťany

5) Samson – oslí čelist

Uznávám, že ostatky domácích zvířat asi ve skříni nepřechováváte, oslí lebku ale bez větších problémů seženete na internetu. Tvůrci seriálu Bible 75 % se drželi knižní předlohy a vrazili kopytníkovu čelist do pazourů starověkému superhrdinovi Samsonovi. Ten s ní údajně pobil tisícovku protivníků, autoři mu však kdovíproč neposkytli tolik prostoru a omezili se na několik smrtících úderů doprovázených krvavými cákanci.

6) John McClane – rampouch

Bruce Willis   se do své nejslavnější role poprvé vrátil ve snímku Smrtonosná past 2 83 %, kdy se dostal do boje na život a na smrt s mužem ozbrojeným nožem. Svou taktickou nevýhodu vykompenzoval ulomením opodál rostoucího rampouchu, který následně putoval přímo do záporákova očního důlku.

7) Doris Thatcher – cedule

Nicholas Angel dal na ospalém britském venkově dohromady svou Jednotku příliš rychlého nasazení 79 % a vyhlásil otevřenou válku Sanfordským spiklencům. Přidala se k němu i kolegyně Doris Thatcher, která následovala svého seržanta přímo do nitra supermarketu. Když tam byl tým přepaden, odrovnala policistka jednu protivnici za pomoci cedule, varující před mokrou podlahou.

8) Ip Man – oprašovač

I mistři kung-fu musejí občas oprašovat nábytek. Ip Man 86 % si sice nejdřív v souboji vystačil jen s vlastním tělem, když ale jeho protivník vytáhl meč, rozhodl se sáhnout právě po svém oprašovači. S jeho pomocí arogantního válečníka s lehkostí seřezal, a ještě i nakrmil peřím. Doma ho ale rozhodně napodobovat nezkoušejte.

Nejstupidnější filmové zbraně. Je libo batarang, nebo motorovku?

9) Jason Bourne – kniha

Další z akčních hrdinů, populární agent Jason Bourne, použil namísto štítu rozměrnější svazek z domácí knihovny. Srdce každého milovníka psaného slova sice krvácelo, hrdinova vlastní krevní pumpa však zůstala díky nekonvenční strategii netknutá. A o to šlo koneckonců především, nebo snad ne?

10) Bullseye – sponka

Daredevil 52 % z roku 2003 je obecně považován za jeden z nejhorších superhrdinských filmů vůbec a představitel hlavního hrdiny Ben Affleck   musel čekat až do loňska, aby se v rámci superhrdinského žánru vykoupil. Jeho protivník Bullseye značně přidal snímku na absurditě svým smrtícím vrhnutím kancelářské sponky na protivníka.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (19 komentářů)  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 508

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 30463

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: