Zábavní zlotřilci: 10 padouchů, kteří nás ve filmu dovedou pobavit

24. 11. 2017 9 969×164 světlý/tmavý vzhled

Padouchů se většinou máme bát, někteří nás ale občas i rozesmějí – ať už to bylo záměrem filmových tvůrců či nikoli. Zvláště ve snímku s příchutí komedie může vtipný záporák dodat příběhu tu správnou šťávu. Vždyť kterému hrdinovi by se chtělo bojovat proti nepříteli, který nemá ani nejmenší smysl pro humor? Vybrali jsme deset mizerů, kteří dokáží vykouzlit úsměv na tváři.

10) Justin Hammer

Obchodník se zbraněmi ze druhého Iron Mana 73 % je snad největší nešika z celého vesmíru Marvelu. Jeho „pokročilé“ technologie připomínají plastové hračky a revoluční raketka při odpálení jenom tak trochu pšoukne a neškodně spadne k zemi. Hammer má dokonce problémy i s obyčejným vypojováním televize ze zásuvky. Jeho největší konkurent Tony Stark každopádně nezapomene každé kolegovo zakopnutí sarkasticky okomentovat.

Nejbohatší superhrdinové. Víte, kdo se obléká do zlata a kdo vládne vlastní zemi?

9) Tamatoa

Krab z loňského snímku Odvážná Vaiana 80 % je takovou tupější, zpívající verzí arogantního draka Šmaka. Jeho krunýř pokrývají nakradené poklady, padouch také umí ve tmě strašidelně světélkovat a nemá rád, když si lidé nedokáží vybrat, do kterého z jeho očí na stopce se chtějí dívat.

8) Megamysl

Superinteligentní padouch hledá celý život způsob, jak zabít svého úhlavního nepřítele, takřka nezranitelného Metromana. Když konečně uspěje, začne se strašně nudit, neboť přišel o jediný smysl své existence. Naštěstí se záhy objeví nové výzvy a Megamysl 75 % dostane do záporačení druhou chuť. Jak totiž sám říká, každý se musí rozhodnout mezi cestou cti, vznešenosti a hrdinství a tou druhou, která je zkrátka víc cool.

7) Diktátor

Jeden z posledních velkých despotů moderního světa, orientální diktátor Aladdin ze všech sil chrání svou maličkou zemi Wadiya před zhoubnou demokracií a občanskými právy. Ve volném čase vyhrává místní obdobu olympiády, vyvíjí jaderné zbraně a nechává se chránit osobní stráží supermodelek. Při výletu do Ameriky je ale Diktátor 74 % přepaden, hanebně oholen a zanechán na ulici, kde musí spojit síly s levicově orientovanou feministickou vegetariánkou, aby zachránil svou tyranii, dokud je ještě čas.

A taky musí sehnat náhradní vousy, ideálně nějakého velkého muže jako byl Castro nebo Gandalf.

6) Vizzini

Plešatějící padouch Vizzini z Princezny Nevěsty 78 % nemá rád, když se někdo pokouší unést dívku, kterou si právoplatně ukradl. Je navíc chytřejší než Platón, Aristoteles a Sokrates dohromady. Pochází ze Sicílie a když je v sázce jeho život, předvede naprosto nepředstavitelné myšlenkové pochody, když se snaží odhadnout, který pohár je otrávený.

5) Zlý polda

K provedení psychologického triku s hodným a zlým poldou potřebují běžní filmoví kriminalisté dva různé lidi. Lego postavičce ale stačí jenom otočit si obličej a její povaha se rázem úplně změní. Zlý polda navíc trpí jako mnoho záporáku nezvladatelnými výbuchy hněvu, při nichž dokáže kopat předměty na hlavy i velmi vzdálených osob. Obě osobnosti policajta v originálním znění LEGO příběhu 75 % namluvil známý herec Liam Neeson  .

4) Lord Farquaad

„Někteří možná zemřou, já však tuto oběť hodlám podstoupit.“ Kmotřička víla i její Krasoň také patří mezi snadno zapamatovatelné filmové padouchy, ale Farquaad byl první, a tak si místo v našem žebříčku zaslouží více. Obrovitostí své tvrze si podle Shreka 87 % něco kompenzuje, poddaným píše pro každou veřejnou událost scénář a když je netrpělivý, vyhrožuje kouzelnému zrcadlu kladivem.

Vsadily na jistotu. Diváky těchto 7 filmů nenadchlo, zato vydělalo ranec

3) Valentine

Miliardář z prvního Kingsmana 81 %, který se chystá vyhladit velkou většinu lidstva a zároveň nesnese pohled na krev, nám zkrátka nemohl chybět. Nosí průhledné brýle a typickou kšiltovku a jeho společnost vyvíjí mobilní aplikaci, která změní člověka v bezduchého zombíka… asi jako každá druhá mobilní aplikace. Jeho největším nepřítelem je změna klimatu a věrnou spojenkyní neohrožená válečnice s čepelemi místo nohou. Richmon Valentine má zkrátka styl.

2) Harry a Marv

Když zůstane malý Kevin Sám doma 86 %, zpočátku si nenadále nabyté svobody jen užívá. Pak se ale ukážou zlodějíčci Harry a Marv, známí jako mokří banditi a začnou se do zdánlivě prázdného obydlí dobývat. V éře před smartphony nezbývá Kevinovi nic jiného, než proměnit celý domov v jednu velkou smrtící past a pak se jen kochat skřeky a kvičením překvapených loupežníků.

1) Gru

Král zločinců Felonius Gru z filmu Já, padouch 79 % už ukradl třeba Sochu Svobody nebo Eiffelovku. Respektive jejich malé kopie z Las Vegas. Nyní ale prahne po zmenšovacím paprsku, který by mu umožnil šlohnout z oblohy samotný měsíc. V jeho ďábelských plánech mu pomáhá armáda malých žlutých mimoňů a taky trojice nic netušících holčiček, které po amerických domácnostech roznášejí pochutiny.

Od Pomsty poražených ke Šmakově dračí poušti. Prokletí nepovedených filmových dvojek

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: