Cestujte stylově. 10 nejlepších dopravních prostředků z velkofilmů

Datum vydání 26. 11. 2017Shlédnutí 6 912×Názory k tématu4Sdílení článku164Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jste-li hrdina hollywoodského blockbusteru a potřebujete se dostat z bodu A do bodu B, nemusíte se mačkat v metru, čekat na nástupišti nebo dlouze rozmrazovat motor auta uprostřed třeskuté zimy jako obyčejní smrtelníci. Máte totiž zpravidla k dispozici tak atraktivní dopravní prostředky, že vám je mnohdy závidí už několikátá generace filmových fanoušků.

10) Stínovlas

Pán koní pochází, jak jinak, z Rohanu, země širých plání. Rozumí lidské řeči a je méně náročný na údržbu, než třeba konkurenční obří orli nebo lidožravé nestvůry nazgûlů. Rychlostí se přitom létajícím bytostem vyrovná, uveze navíc zároveň až dva jezdce. Jedinou výraznější nevýhodou tohoto hřebce je nutnost dohnat jej pěšky a zkrotit jej – když to ale zvládl i stárnoucí čaroděj Gandalf, vy můžete taky.

9) Srdce ze zlata

Revoluční nepravděpodobnostní pohon umožňuje této slavné lodi ze Stopařova průvodce po galaxii 67 % cestovat rychleji, než by kdy dokázala za použití hyperprostoru. Ani přes tuto unikátní vlastnost ji ale na našem žebříčku nemůžeme zařadit výše, protože při aktivaci nepravděpodobnostního pohonu nikdy nevíte, kam vlastně doletíte. To by se mohlo při každodenním dojíždění do školy či do zaměstnání ukázat jako fatální problém.

Služebníci, zabijáci i ohýbací jednotky. 10 nejslavnějších filmových robotů

8) Oblek Iron Mana

Superhrdinské filmy Marvelu se přímo hemží skvělými dopravními prostředky, ať už jde o vesmírné lodě, motocykly, létající letadlové lodě či obří nacistické bombardéry. Nejnovější modely ikonické zbroje Tonyho Starka ale samy přilétnou na zavolání, monitorují životní funkce i okolní situaci, pomáhají v boji a umožňují nositeli cestovat třeba do hlubin oceánu nebo dokonce mimo atmosféru Země.

7) Optimus Prime

Vůdce Autobotů se dokáže změnit v tahač, disponuje ale též letovou funkcí a dokáže přežít i ve vesmíru. Navíc disponuje praktickým projektorem, který umožňuje nejenom vysoce kvalitní přehrávání nejnovějších filmů či videí z YouTube, ale i prezentaci samotných robotových myšlenek. Obří transformer navíc mluví hlubokým hlasem Petera Cullena  , takže z jeho úst každá hloupost zní jako věkovité moudro.

6) Testrálové

Čarodějové ve světě Harryho Pottera se dokáží přemisťovat pouhým mávnutím hůlky, občas ale i oni potřebují z nějakého důvodu klasický dopravní prostředek. Vedle košťat, létajících motocyklů či automobilů mohou využít i některého kouzelného tvora. Populární jsou třeba hrdí, leč přátelští hipogryfové, testrál je však mnohem stylovější. Jeho pochmurnou, kostnatou vizáž velkého nemrtvého oře doplněnou kožnatými křídly může ocenit jen ten, kdo už viděl někoho zemřít.

Harry Potter: 10 slavných čarodějů, kteří vládnou největší mocí

5) Draco

Zlatooký šupinatý okřídlenec z Dračího srdce 73 % má skvělý smysl pro humor, dovede chrlit oheň, a především disponuje zcela unikátní resuscitační schopností. Pokud vám někdo nějakým nedopatřením prožene hrudníkem ostrý předmět, může vám Draco věnovat část svého srdce a tím vás zachránit od jistého skonu. Umí se také skvěle maskovat, dokáže plavat a domluví se anglicky se skotským přízvukem.

4) USS Enterprise

Možná nejslavnější vesmírná loď v dějinách se ve své zatím poslední inkarnaci na plátnech světových kin objevila v roce 2009 84 %. Samozřejmě disponuje warp pohonem, navíc ale umí na kratší vzdálenosti posádku i teleportovat či ji naopak vrátit zpět do svých útrob. Naneštěstí byla Enterprise loni sestřelena zákeřným padouchem Krallem, po následném vítězství nad všemi protivenstvími však posádka kapitána Kirka dostala zbrusu novou náhradu stejného jména.

3) DeLorean

Z automobilu DeLorean sestrojil podivínský doktor Emmet Brown první model svého stroje času. Ten postupně získal krom své základní funkce i schopnost letu, nevyžaduje takřka žádné palivo a jeho jedinou slabinou jsou blesky. Pokud se tedy vyvarujete cestování během zuřících bouřek, prokáže vám DeLorean skvělé služby. Přinejmenším už se nikdy nemusíte bát, že byste cokoli nestihli.

Návrat do budoucnosti se měl původně jmenovat Astronaut z Pluta. Tipnete si proč?

Možná vás pobaví, že letos v květnu policisté ve Spojených státech pokutovali muže, který se snažil ve svém DeLoreanu dosáhnout potřebné rychlosti k cestě časem. Na radaru mu naměřili rovných 88 mil za hodinu.

2) Tumbler

Temný rytíř už během své dlouhé kariéry cestoval v mnoha batmobilech, Tumbler připomínající malý tank je z nich však rozhodně nejzajímavější a designově nejpovedenější. Dovede skákat ze střechy na střechu, ve výzbroji má kulomety a rakety, je těžce opancéřovaný a v případě těžkého poškození umožní Batmanovi pokračovat v pronásledování padouchů vypuštěním takzvaného batpodu, jakési nadupané motorky s obřími pneumatikami.

1) Hvězda smrti

Předalekou galaxií poletují úžasná vozítka – ať už se bavíme o legendárních stíhačkách TIE nebo X-Wing, nebo třeba o křižnících Star Destroyer. Jak ale Hvězda smrti předvedla v novém Star Wars filmu Rogue One 79 %, dovede skočit do hyperprostoru a v okamžiku vás přenést několika soustavami. Jakmile se tímto způsobem dostane na místo, může využít svých nesčíslných kanónů, bojových hangárů i vojenského personálu. Její nejstrašnější zbraní však zůstává mocný zelený paprsek, schopný v mžiku zničit celé světy. Dopravní prostředek se širšími možnostmi už zkrátka nenajdete.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859

Kultovní feťácká trilogie Dealer se vrací do českých kin. Jak dobře znáte režiséra, který za ní stojí?

Datum vydání Dnes Autor článku J.Rose Sdílení článku1

Mizerové 4 (Bad Boys) jsou potvrzeni a brzy začnou natáčet. Víme více!

Datum vydání Dnes Autor článku Josef Sdílení článku1

Chystá se filmové zpracování románu Námi to končí (It Ends with Us). Kdo bude hrát hlavní role?

Datum vydání Dnes Autor článku Anet Sdílení článku1

James Gunn oznámil budoucnost DC. Jako to s DCEU bude dál?

Datum vydání Včera Autor článku Marek Sdílení článku1
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581
Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Datum vydání 27. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku179