Cestujte stylově. 10 nejlepších dopravních prostředků z velkofilmů

26. 11. 3 538×258 světlý/tmavý vzhled

Jste-li hrdina hollywoodského blockbusteru a potřebujete se dostat z bodu A do bodu B, nemusíte se mačkat v metru, čekat na nástupišti nebo dlouze rozmrazovat motor auta uprostřed třeskuté zimy jako obyčejní smrtelníci. Máte totiž zpravidla k dispozici tak atraktivní dopravní prostředky, že vám je mnohdy závidí už několikátá generace filmových fanoušků.

10) Stínovlas

Pán koní pochází, jak jinak, z Rohanu, země širých plání. Rozumí lidské řeči a je méně náročný na údržbu, než třeba konkurenční obří orli nebo lidožravé nestvůry nazgûlů. Rychlostí se přitom létajícím bytostem vyrovná, uveze navíc zároveň až dva jezdce. Jedinou výraznější nevýhodou tohoto hřebce je nutnost dohnat jej pěšky a zkrotit jej – když to ale zvládl i stárnoucí čaroděj Gandalf, vy můžete taky.

9) Srdce ze zlata

Revoluční nepravděpodobnostní pohon umožňuje této slavné lodi ze Stopařova průvodce po galaxii 67 % cestovat rychleji, než by kdy dokázala za použití hyperprostoru. Ani přes tuto unikátní vlastnost ji ale na našem žebříčku nemůžeme zařadit výše, protože při aktivaci nepravděpodobnostního pohonu nikdy nevíte, kam vlastně doletíte. To by se mohlo při každodenním dojíždění do školy či do zaměstnání ukázat jako fatální problém.

Služebníci, zabijáci i ohýbací jednotky. 10 nejslavnějších filmových robotů

8) Oblek Iron Mana

Superhrdinské filmy Marvelu se přímo hemží skvělými dopravními prostředky, ať už jde o vesmírné lodě, motocykly, létající letadlové lodě či obří nacistické bombardéry. Nejnovější modely ikonické zbroje Tonyho Starka ale samy přilétnou na zavolání, monitorují životní funkce i okolní situaci, pomáhají v boji a umožňují nositeli cestovat třeba do hlubin oceánu nebo dokonce mimo atmosféru Země.

7) Optimus Prime

Vůdce Autobotů se dokáže změnit v tahač, disponuje ale též letovou funkcí a dokáže přežít i ve vesmíru. Navíc disponuje praktickým projektorem, který umožňuje nejenom vysoce kvalitní přehrávání nejnovějších filmů či videí z YouTube, ale i prezentaci samotných robotových myšlenek. Obří transformer navíc mluví hlubokým hlasem Petera Cullena  , takže z jeho úst každá hloupost zní jako věkovité moudro.

6) Testrálové

Čarodějové ve světě Harryho Pottera se dokáží přemisťovat pouhým mávnutím hůlky, občas ale i oni potřebují z nějakého důvodu klasický dopravní prostředek. Vedle košťat, létajících motocyklů či automobilů mohou využít i některého kouzelného tvora. Populární jsou třeba hrdí, leč přátelští hipogryfové, testrál je však mnohem stylovější. Jeho pochmurnou, kostnatou vizáž velkého nemrtvého oře doplněnou kožnatými křídly může ocenit jen ten, kdo už viděl někoho zemřít.

Harry Potter: 10 slavných čarodějů, kteří vládnou největší mocí

5) Draco

Zlatooký šupinatý okřídlenec z Dračího srdce 73 % má skvělý smysl pro humor, dovede chrlit oheň, a především disponuje zcela unikátní resuscitační schopností. Pokud vám někdo nějakým nedopatřením prožene hrudníkem ostrý předmět, může vám Draco věnovat část svého srdce a tím vás zachránit od jistého skonu. Umí se také skvěle maskovat, dokáže plavat a domluví se anglicky se skotským přízvukem.

4) USS Enterprise

Možná nejslavnější vesmírná loď v dějinách se ve své zatím poslední inkarnaci na plátnech světových kin objevila v roce 2009 84 %. Samozřejmě disponuje warp pohonem, navíc ale umí na kratší vzdálenosti posádku i teleportovat či ji naopak vrátit zpět do svých útrob. Naneštěstí byla Enterprise loni sestřelena zákeřným padouchem Krallem, po následném vítězství nad všemi protivenstvími však posádka kapitána Kirka dostala zbrusu novou náhradu stejného jména.

3) DeLorean

Z automobilu DeLorean sestrojil podivínský doktor Emmet Brown první model svého stroje času. Ten postupně získal krom své základní funkce i schopnost letu, nevyžaduje takřka žádné palivo a jeho jedinou slabinou jsou blesky. Pokud se tedy vyvarujete cestování během zuřících bouřek, prokáže vám DeLorean skvělé služby. Přinejmenším už se nikdy nemusíte bát, že byste cokoli nestihli.

Návrat do budoucnosti se měl původně jmenovat Astronaut z Pluta. Tipnete si proč?

Možná vás pobaví, že letos v květnu policisté ve Spojených státech pokutovali muže, který se snažil ve svém DeLoreanu dosáhnout potřebné rychlosti k cestě časem. Na radaru mu naměřili rovných 88 mil za hodinu.

2) Tumbler

Temný rytíř už během své dlouhé kariéry cestoval v mnoha batmobilech, Tumbler připomínající malý tank je z nich však rozhodně nejzajímavější a designově nejpovedenější. Dovede skákat ze střechy na střechu, ve výzbroji má kulomety a rakety, je těžce opancéřovaný a v případě těžkého poškození umožní Batmanovi pokračovat v pronásledování padouchů vypuštěním takzvaného batpodu, jakési nadupané motorky s obřími pneumatikami.

1) Hvězda smrti

Předalekou galaxií poletují úžasná vozítka – ať už se bavíme o legendárních stíhačkách TIE nebo X-Wing, nebo třeba o křižnících Star Destroyer. Jak ale Hvězda smrti předvedla v novém Star Wars filmu Rogue One 79 %, dovede skočit do hyperprostoru a v okamžiku vás přenést několika soustavami. Jakmile se tímto způsobem dostane na místo, může využít svých nesčíslných kanónů, bojových hangárů i vojenského personálu. Její nejstrašnější zbraní však zůstává mocný zelený paprsek, schopný v mžiku zničit celé světy. Dopravní prostředek se širšími možnostmi už zkrátka nenajdete.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 101512

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8750

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 4715

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 613

Pán prstenů se nejspíš vrátí jako televizní seriál. Ne, neděláme si legraci

4. 11. Aleš 17591

.Z Bumblebeeho se stal nenápadný hit, údajně se dočkáme pokračování

Dnes Aleš 1

.Příští týden v kinech: Psí domov i dokument o prezidentské kandidatuře Michala Horáčka

Včera Aleš 11

.Co kdyby se Aragorn obrátil k Temné straně Síly? YouTube parodie zná odpověď

19. 1. Aleš 30

.Aquaman: James Wan prý proti přáním studia svůj film konzultoval se Zackem Snyderem

18. 1. Aleš 45

Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

26. 7. Aleš 9287

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 2198

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 5419