Boba Fett, kraken i Haldir padli za scénář. 10 nejzbytečnějších smrtí filmových postav

27. 11. 8 795×998 světlý/tmavý vzhled

Mrzí nás, když umře naše oblíbená postava. Mrzí nás dvojnásob, když zemře naprosto zbytečně. I to se naneštěstí občas stává – scénáristům se zkrátka přestane postava hodit v příběhu a tak ji zabijí, leckdy úplně mimo záběr. Deset naprosto neuspokojivých filmových a seriálových úmrtí jsme proto shrnuli do našeho žebříčku. Zveme vás, abyste s námi sdíleli naši frustraci!

1) Bane

Dlouho se zdálo, že je Bane ústředním padouchem závěrečného dílu trilogie o Temném rytíři 86 %. Nakonec se ukázalo, že to není pravda, to ale vůbec nic nezměnilo na tom, že si tenhle maskovaný záporák zasloužil náležitý odchod ze scény. Místo toho vypustil duši tak nějak mimochodem, když ho Catwoman jednoduše odstřelila zbraněmi zabudovanými v netopýří motorce. Tohle se Tomovi Hardymu   prostě nedělá a Christopher Nolan   by to měl vědět.

2) Kraken

Obří nestvůra s chapadly terorizovala ve druhém díle Pirátu z Karibiku 63 % všechna moře a stala se postrachem našich hrdinů, pronásledovaných hněvem kapitána Davyho Jonese. Na samotném konci filmu zlomila chrabrý odpor posádky Černé perly a stáhla loď do hlubin oceánu, přičemž zhltla i diváky oblíbeného Jacka Sparrowa. Proto nás nesmírně zklamalo, když musel Davy Jones na rozkaz Východoindické společnosti mezi druhým a třetím dílem krakena zabít.

3) Cyclops

Nenáviděná trojka X-Menů, Poslední vzdor 72 %, čelila kritice hned za několik zbytečných smrtí. Horkým kandidátem na zlato byl rozhodně profesor Charles Xavier, který se ze záhrobí vrátil ještě mezi závěrečnými titulky, ještě zbytečnější však byla smrt jeho kolegy Cyclopse. Nikdo ji příliš neřešil, v příběhu nehrála větší roli a scénáristům jen jednoduše umožnila smést nepohodlnou postavu ze scény.

4) Boba a Jango Fettové

Když se Boba Fett objevil ve vedlejší roli v páté epizodě Star Wars 89 %, fanoušci si tohoto tajemného námezdního lovce skoro okamžitě zamilovali. Proto se také mnohdy cítili docela ošizení, když Bobu oslepený Han Solo jednoduše shodil do jámy, kde si na něm pochutnala mimozemská potvora. Zabít jednoho z nejelitnějších bojovníků předaleké galaxie bylo opravdu tak trapně jednoduché.

Moudra stříbrného plátna: Nechte se inspirovat 10 citáty slavných filmových mentorů

Co hůř, podobná situace se záhy opakovala ve druhé epizodě Klony útočí 80 %, která nám představila Bobbova otce Janga. Tomu se v aréně na Geonosis postavil mistr Mace Windu a jedinou ranou svého fialového světelného meče mu srazil hlavu z ramen. Nebyla to sice až tak trapná smrt, jako pád jeho syna Bobby, pořád ale hodně za našimi očekáváními.

5) T-800

Smrt našeho nejoblíbenějšího Terminátora v druhém díle ságy 91 %, když se sám se vztyčeným palcem ponořil do roztaveného kovu, rozhodně nebyla zbytečná – v původní verzi Jamese Camerona  . Pak ale přišlo další pokračování a ukázalo se, že Skynet stejně nakonec vznikl a soudný den se nepodařilo odvrátit. Terminátorovo sebezničení proto osud světa nezměnilo a jenom obralo mladého Johna o jeho jediný pořádný otcovský vzor.

6) Darwin

Mutant, který se dokáže přizpůsobit svému okolí, ztratil život během drobného střetu s ústředním padouchem x-menské První třídy 85 %. Jeho smrt posloužila jen k tomu, abychom viděli, jak Sebastian Shaw nakládá s těmi, kteří najdou odvahu se mu postavit. A to jsme si u bývalého nacistického experimentátora stejně dokázali domyslet sami.

X-Men: Co jste vždycky chtěli vědět o slavné sérii, ale báli jste se zeptat

7) Barristan Selmy

Velitele královské gardy nechal propustit nový panovník Joffrey. Proto se vydal za Úzké moře a nabídl své služby mladé královně Daenerys Targaryen, která byla poctěna, že je může přijmout. Mohl si ale celou tu dlouhou cestu klidně ušetřit, protože stejně moc nepomohl. Zemřel v bezvýznamné šarvátce v ulicích Meerenu, když se snažil chránit Šedého červa. Bylo to od něj sice možná šlechetné, stejně bychom však čekali spíš osud, který by měl skutečný vliv na další děj seriálu.

8) Henry Jones starší

Rod Jonesů se ve třetím díle série o neortodoxním archeologovi rozrostl o Indyho otce Henryho staršího. Hned v Království křišťálové lebky 72 % jsme se ale dočkali fotky s černou stuhou, která naznačuje, že Indianův otec mezi oběma díly zemřel. Herec Sean Connery   je přitom stále naživu a tak vůbec nebylo potřeba se postavy zbavovat. Zvlášť proto, že se tím tak trochu snížil význam Indyho cesty z Poslední křížové výpravy 90 %. Hrdina totiž musel rychle najít Svatý grál právě proto, aby mohl svému otci zachránit život.

9) Haldir

Peter Jackson   si nejspíš během natáčení Dvou věží 88 % prostě řekl, že se Pán prstenů bez smrti nějaké vedlejší postavy prostě neobejde. Ve Společenstvu 90 % položil život Boromir, v Návratu krále 90 % zase Théoden… jenom ten Helmův žleb se obešel bez smrti někoho důležitého. Když už tedy došli elfí posily, proč nenechat padnout Haldira? Nás napadá přinejmenším jeden důvod: protože k němu valná většina diváků nemá žádný vztah a jeho smrt je proto nijak nezasáhne.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

10) Jazz

Megatron je zlý. Moc, moc zlý. Tak zlý, že klidně roztrhne jiného transformera vejpůl. Asi tak by se dal shrnout celkový dopad Jazzovy zbytečné smrti na diváka. O jeho postavě jsme nic moc nevěděli a nezemřela ani dostatečně hrdinským způsobem, takže se nám skoro vykouřila z hlavy. A když to tak dopadlo, proč takovou postavu do filmu vůbec dávat? Je tam úplně zbytečně. Tak, jako zbylých devět na tomto žebříčku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (9 komentářů)