Odvrácená strana úspěchu. Těmhle 10 hercům už sláva leze krkem

28. 11. 2017 9 449×1101 světlý/tmavý vzhled

Asi každá celebrita občas nostalgicky zavzpomíná na život, který vedla předtím, než se stala slavnou. Některým slavným hercům a herečkám se ale stýská víc, než byste si mysleli – najdou se i takoví, kteří otevřeně považují svůj úspěch za prokletí. Vybrali jsme deset známých tváří, které se vás pokusí přesvědčit, že za světly reflektorů číhá i temná stránka jejich profese.

1) Harrison Ford  

Legendární představitel Hana Sola, Indiana Jonese a mnoha dalších slavných hrdinů přiznal, že si na peníze ve filmovém průmyslu nemůže stěžovat. Jinak ale hledal na své práci pozitiva jen těžko. Údajně si myslel, že s větší slávou přijdou větší příležitosti, nebyl ale vůbec připraven na naprostou ztrátu svého soukromí. Nelíbí se mu také, jak zájem fanoušků a novinářů dopadá na jeho rodinu.

2) Chris Evans  

Evans v současnosti asi nejvíc proslul jednou z klíčových rolí v superhrdinském týmu Avengers, kterou ale nejprve odmítal. Děsilo ho, že by se měl upsat na devět snímků v řadě a názor změnil jen proto, že se rozhodl vzít celou věc jako výzvu. Po letech přiznal, že už ho kapitánování dost vyčerpává a až jeho postava zemře, odejde na odpočinek či jinak zmizí z centra pozornosti, chce se méně věnovat hraní. Evans se prý nejspíš postaví na druhý konec kamery a vyzkouší práci režiséra.

3) Shia LaBeouf  

Hvězda Transformerů nebo Železných srdcí 76 % má pověst člověka, který si tak úplně nevidí do pusy a my se tomu vůbec nedivíme. Na rozdíl od svých dvou výše zmíněných kolegů se vůbec nenamáhá se snahou o střízlivější pohled na věc a nazývá hereckou profesi otroctvím. Co ale taky čekat od někoho, kdo si na červeném koberci berlínského festivalu nasadil na hlavu papírovou tašku s nápisem Už nejsem slavný.

4) Robert Pattinson  

Tento Brit poprvé zaujal širší publikum vedlejší rolí ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár 78 %, později dostal klíčový part upíra Edwarda v sáze Stmívání a ocitl se v centru pozornosti obrovského množství fanynek z celého světa. Na to nebyl Robert Pattinson připravený a prý je vděčný alespoň za ta léta normálního života, která mu byla dopřána předtím. Sláva mu prý přinesla především osamocení a izolaci.

5) Brad Pitt  

Americký talent neměl v Hollywoodu už dlouho nouzi o práci. Přesto se nikdy nesmířil s tím, že je součástí její náplně i následná propagace již natočeného filmu. Nelíbí se mu totiž, když jej v různých talkshow a rozhovorech publicisté zpovídají z detailů jeho soukromého života. Nemá to prý nic společného se samotnou výrobou snímků, v níž Pitt pochopitelně vidí jádro svého umění.

6) George Clooney  

Sympaťák z Kentucky si onehdy posteskl, že by si prostě jenom přál moci se projít po newyorském Central Parku, aniž by ho kdokoli obtěžoval. Samozřejmě chápe, že se objektivům coby slavný herec prostě nemůže vyhnout, nelíbí se mu však, co všechno jim musí ve svém životě obětovat. Vysvětlil novinářům, že ty lidi, kteří se za slávou a novými možnostmi ve svém životě ženou, často překvapí, když se jim jejich přání nakonec vyplní.

7) Daniel Radcliffe  

Mladý Brit si velice dobře uvědomuje, že mu nejspíš až do konce života zůstane nálepka herce, který ztvárnil čaroděje Harryho Pottera, přestože se ji pomalu snaží narušit braním výrazně odlišných rolí. Užil si své, když paparazzi sledovali jeho dům, bulvární deníky spekulovaly o jeho bohatství a fanoušci ho pronásledovali, kam se hnul. Nebál se dokonce ani vyjádřit názor, že v Anglii lidi dokáže naštvat, když se někdo stane slavným.

8) Megan Fox  

Megan Fox by byla ráda, kdyby ji filmoví fanoušci přestali brát jenom jako představitelku všech těch sexy holek. Po Transformerech, Ninja želvách nebo Diktátorech 74 % s tím ale asi bude mít těžké pořízení. Přirovnala také slávu k tomu, když se stanete obětí šikany – jenže na globální úrovni, kde vás můžou obtěžovat hned miliony lidí najednou.

9) Johnny Depp  

Depp zase touží ze svého života vymazat bulvár a jeho malicherné starosti. Vůbec ho prý nezajímá, kdo s kým a kdo je bohatý, kdo je sexy a kdo už ne. Svou slávu prý nesnáší, ale přiznává, že nemá nejmenší smysl s ní bojovat. Chtěl by být jenom sám sebou a to mu zkrátka není vždy dopřáno.

10) Daniel Craig  

Současný představitel agenta 007 zná jako málokdo jiný tlak fanouškovských očekávání, který s sebou proslulost nevyhnutelně přináší. Tvrdí, že je situace okolo slavných herců horší, než kdy v historii. Vysvětlil, že zatímco se kdysi mohla hvězda opít a ztropit trapas v baru, aniž by se o tom dozvěděla půlka planety, dnes u sebe každý člověk nosí videokameru. Úplně ho chápeme – v éře YouTube se může snadno stát nechtěně zdrojem pobavení internetu i úplně náhodný kolemjdoucí, natož někdo, kdo je už beztak slavný.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: