Vraťte Lucasovi jeho Star Wars! 7 nejzajímavějších petic filmových fanoušků

Datum vydání 30. 11. 2017Shlédnutí 6 608×Názory k tématu1Sdílení článku160Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Vždycky nás baví, když se vliv našich oblíbených filmů projeví i ve světě okolo nás. Jedno číslo časopisu Reflex třeba vyšlo s obálkou upoutávající na českou Hru o trůny a představilo osobnosti veřejného života jako postavy z krvavého seriálu. Podobně byl svého času jako Glum vykreslován politik David Rath. Víte ale, že na základě snímků běžně vznikají i petice?

7) Vraťte Beth do Živých mrtvých!

Smrt naší oblíbené postavy dokáže naštvat. Více než pětašedesát tisíc lidí však dokonce donutila k tomu, aby podepsali internetovou petici, žádající návrat hrdinky Beth do příběhu seriálu Živí mrtví 80 %. Postava to přitom v příběhu schytala přímo do hlavy, takže už ji neuvidíme dokonce ani jako zombii. Správný fanoušek se ale nikdy nevzdává a za návrat fiktivního charakteru bojuje až do poslední kapky krve!

6) Restartujte Odkaz dračích jezdců!

Nepopíráme, že byla filmová verze Eragona 48 % před deseti lety velkým zklamáním. Uvědomují si to i příznivci knižní předlohy z pera mladého spisovatele Christophera Paoliniho  . Petice se dvěma tisíci podpisy vypočítává všechny možné odchylky snímku od knížek, kritizuje volbu režiséra, hereckých představitelů, rozpočet a změny nebo vypuštění některých postav.

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Chce tím přimět filmové studio 20th Century Fox k tomu, aby se pokusilo sérii restartovat v duchu lépe odpovídajícím původnímu Odkazu dračích jezdců. Zdá se vám, že na to 2 000 fandů nemůže stačit? Inu, existují i další petice ze stejným cílem a jedna z nich už nasbírala velmi solidních 56 000 podporovatelů. Připomíná komerční úspěch knih a kultovní status, jemuž se mezi mnohými čtenáři těší.

5) Nechte Deadpoola moderovat talkshow!

Když držkatý žoldák vtrhl s tasenými katanami na filmové plátno 81 %, získal přes noc celé davy oddaných přívrženců. Jednoho takového napadlo, že by rád viděl superantihrdinu moderovat americkou talkshow Saturday Night Live 85 % a sepsal proto petici, která se snaží hrdinu dostat do jejího křesla. Autor by si prý zejména užil případný Deadpoolův interpretativní tanec.

Jeho vize zaujala více než 70 000 lidí, kteří věnovali pár minut svého života a podepsali internetovou petici. Představitel Deadpoola Ryan Reynolds   na ni dokonce odpověděl, pochopitelně humorným způsobem – udělal si legraci z Kanyeho Westa. Autoři Saturday Night Live se nicméně samozřejmě nikdy neozvali, dost možná proto, že by Deadpoolův drsný humor americká televize v živém vysílání nechtěla riskovat.

4) Pošlete Snydera od kormidla DCEU!

Filmový vesmír založený na komiksech od DC byl už od počátku spojen se jménem Zacka Snydera  . Režisér snímků jako 300: Bitva u Thermopyl 78 % a Watchmen: Strážci 79 % měl být ideální volbou – úvodní Muž z oceli 72 % se však nakonec dočkal nejednoznačného přijetí. Když pak loňský souboj Batmana se Supermanem 62 % dopadl ještě daleko, daleko hůř, pohár fandovské trpělivosti přetekl. A ne jednou.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

První petice směřovala ke studiu Warner Brothers se zhruba 18 000 podpisy, druhá s asi 2 000 přímo k výkonnému řediteli Kevinovi Tsuiharovi. Třetí do seznamu adresátů přidala ještě DC Comics s 6 000 podpisy. Zack Snyder nakonec v nedávné době skutečně filmové univerzum opustil, byť ne kvůli negativním ohlasům na filmy. Došlo totiž k tragické smrti v jeho rodině. Takový odchod mu snad nepřáli ani jeho největší odpůrci.

3) Vraťte Lucasovi sérii Star Wars!

Pokud se Snyder chce do univerza v budoucnu znovu vrátit, nemusí věšet hlavu. Jeho kolegu George Lucase   taky fandové originální trilogie po vydání té prequelové nechtěli ani vidět a jejich nálada se od té doby velmi změnila. Zhruba 26 000 z nich podepsalo petici, která žádá návrat tvůrce Star Wars k jeho dítku, ideálně v epizodách 10, 11 a 12.

Ne všichni jsou z nápadu stejně nadšení. Vznikla také protipetice, která tvrdí, že je Lucasův návrat tak hloupým nápadem, že si ho režisér musel vymyslet sám. Studio Disney prý přineslo do předaleké galaxie nový mír a prosperitu (poznáte narážku?). Autor petice prý údajně uznává Lucase za tvůrčí práci při zrodu Star Wars, byl by ale raději, když by už od svého příběhu držel ruce dál. I přes ostrý tón protipetice se zdá, že fanoušci ságy Lucasovi povětšinou odpustili, neboť ji nepodepsala ani stovka lidí.

2) Zrušte Rotten Tomatoes!

Agregátor Rotten Tomatoes (doslova Zkažená rajčata) se stává terčem kritiky fanoušků i filmových tvůrců relativně často. Sbírá totiž recenze ze všech možných zdrojů a na jejich základě udělí snímku procentuální hodnocení. Když takové vyjde obzvlášť špatně, mnozí filmoví fandové se před návštěvou kina raději ještě jednou rozmyslí. A některým lidem to vadí.

Samozřejmě nemohou v zemi, kde vládne svoboda slova, volat po úplném umlčení serveru, 22 000 z nich se ale podepsalo pod výzvu filmovému publiku, aby si z kritického stěžování nic nedělalo.

1) Postavte Hvězdu smrti!

Ve Spojených státech můžete petice podepisovat i na stránkách Bílého domu a pokud překročíte 25 000 podpisů, dočkáte se přinejmenším odpovědi. Petice za postavení kosmické superzbraně, obří bitevní stanice z filmů Star Wars, tuto podmínku snadno splnila. Ke cti amerických vládních představitelů se musí nechat, že situaci zvládli s humorem.

Star Wars: 10 neuvěřitelných fanouškovských teorií, které navždy změnily předalekou galaxii

Nejdřív přiznali, že se snaží snižovat zadlužení své země a neradi by ji zatížili náklady mnohonásobně přesahujícími hrubý domácí produkt celé Země. Upozornili, že vláda nepodporuje ničení planet a také, že odmítá vynakládat obří prostředky na návrh zbraně s tak snadno zneužitelnou, potenciálně kritickou chybou.

V závěru pak upozornil, že Spojené státy vývoj technologií ze sci-fi snímků rozhodně nezanedbávají. Podílejí se na Mezinárodní kosmické stanici, existují vědecké programy vytvářející umělé končetiny a pokroku se dosáhlo i na poli pochodujících robotů. Máme se obávat dalšího Galaktického impéria?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu25Sdílení článku785
Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Datum vydání 14. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu10Sdílení článku744

Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku1

Recenze Knock at the Cabin: M. Night Shyamalan nám připomíná, proč jsme ho měli rádi

Datum vydání 2. 2. Autor článku Tomáš Sdílení článku8

Film Buď chlap! odtajnil trailer, do kin dorazí 23. 3. 2023

Datum vydání 2. 2. Autor článku Tomáš Sdílení článku232

Kultovní feťácká trilogie Dealer se vrací do českých kin. Jak dobře znáte režiséra, který za ní stojí?

Datum vydání 1. 2. Autor článku J.Rose Sdílení článku64
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425