10 vystřižených scén, které vám dovolí nahlédnout hlouběji do duše vašich oblíbených postav

Datum vydání 30. 11. 2017Shlédnutí 28 416×Názory k tématu1Sdílení článku296Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Vystřižené scény jsou skutečným požehnáním pro všechny skutečné filmové fanoušky. Zpravidla sice existuje dobrý důvod, proč se nedostaly do finálního sestřihu, občas ale nabídnou vtipné, dojemné nebo jinak zajímavé momenty. Dnes si připomeneme deset vynechaných okamžiků, které mohly navždy změnit pohled, kterým se díváme na některé naše oblíbené postavy.

1) Kylo Ren na palubě Falcona

Obávaný válečník Prvního řádu se ve scéně vystřižené ze sedmé epizody Star Wars 77 % podíval na opuštěnou palubu lodi Millenium Falcon, když hlavní hrdinové přistáli poblíž základny Hvězdovrah. Krátké prohledávání by nám dalo další příležitost nahlédnout do Renovy rozpolcené mysli. Když pak temný bojovník dorazil až do kokpitu lodi, procedil skrz zuby ještě dvě slova: “Han Solo.”

2) Loki prohlášen králem Asgardu

Když si pustíte finální sestřih Thora 74 %, který šel do kin a později na DVD a Blu–ray, asi si budete myslet, že se po bratrově vyhnání Loki prohnaně chopil moci, aniž by se ohlížel na to, co si o tom myslí ostatní. Vypuštěná scéna ale ukazuje, jak sami představitelé Asgardu předávají oblíbenému bohu královskou moc. Ano, Loki byl v jedné verzi snímku právoplatným panovníkem! Těžko si představit, co by mohlo zápletku příběhu změnit více.

Pádlující Gendry, Sherlockova smrt a Elrondova rada. Jak na nás filmaři pomrkávají

Podobný okamžik se ale málem dostal i do navazujícího Temného světa 73 %, kde Loki bručí v base. Za pomoci svých iluzí si okolo sebe vykouzlil uchvácené publikum a s rozjasněnou tváří ho zdravil, zatímco v ruce třímal kladivo Mjolnir. To pokud vám nějakou neuvěřitelnou náhodou ještě nedošlo, že tenhle chlap chce být králem fakt hodně, hodně moc.

3) Yoda zakázal Obi-Wanovi říct pravdu

Sithové jsou krutí a proradní, zatímco Jediové laskaví a spravedliví, že ano? Inu, vlastně ani ne. Na své smrtelné posteli měl totiž v šesté epizodě Yoda Lukovi odhalit, že zakázal Obi-Wanovi mluvit o Darthu Vaderovi a celé té záležitosti s otcovstvím. Bál se totiž, aby to mladíka nevehnalo do náruče Temné strany Síly. Jediové mohou o své úloze ochránců míru blábolit jak chtějí, ale z tohohle se nevyvlečou: občas se chovají jako parta oportunistů a neštítí se ponoukat člověka k nevědomé otcovraždě.

4) Boromir poslán otcem pro Prsten

Knižní fanoušci mají Jacksonovu   filmovou adaptaci zpravidla v oblibě, často jí však vytýkají změny charakterů bratrů Faramira a Boromira. Druhý jmenovaný třeba nebyl jen sobeckým mocichtivcem, jak jej na omezeném prostoru vykresluje Společenstvo Prstenu 90 %. Scéna z prodloužené verze Dvou věží 88 % nám totiž v retrospektivě ukazuje, že chtěl získat Prsten pro Gondor a pro svůj lid, protože mu to nakázal jeho otec, správce Denethor.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

5) Ripley se dozvídá o smrti dcery

Ellen Ripley strávila v hyperspánku mezi Vetřelcem 90 % a Vetřelci 90 % dlouhých sedmapadesát let. Během té doby stihla její malá dcera dospět, zestárnout a zemřít. Když se o tom Ripley dozví v kinoverzi, reaguje až překvapivě chladně – skoro vůbec. Režisérský sestřih Jamese Camerona   nám ale ukáže daleko víc emocí, plynoucích třeba i z nedodrženého slibu, že se matka vrátí před dceřinými jedenáctými narozeninami.

6) Bilbo sází dub uprostřed bitvy

Gandalf, Bard a Bilbo jsou uvězněni uvnitř téměř dobytého města Dolu, skřeti se hrnou ulicemi a odvaha obránce pomalu opouští. Hobit se snaží povzbudit upadlou morálku a zasadí do zmrzlé země žalud, který sebral v Meddědově zahradě. Chce aby všichni viděli, že i uprostřed krve a smrti zbývá ještě přeci jen špetka naděje na nový život. Scéna se neobjevila ani v prodloužené verzi.

7) John a Sára restartují terminátora

Robot z budoucnosti nedokáže zapadnout mezi běžné lidi, takže se jej mladý John rozhodne restartovat. Pohádá se sice trochu se svou paranoidní matkou, není-li bezpečnější zabijácký stroj úplně zničit, ale nakonec prosadí svou. To vysvětluje, že se ve zbytku druhého Terminátora 91 % T-800 chová daleko přirozeněji a méně stroze, než zpočátku. Scéna je naštěstí alespoň součástí prodlouženého sestřihu.

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

8) Wolverine dostává žlutý kostým

Jamese Mangolda   fanoušci kritizovali za nepříliš povedeného japonského Wolverina 64 %, pak se ale vykoupil letošním Loganem 84 %. Málem byl také první, kdo na stříbrné plátno dostal ikonický Rosomákův žlutočerný kostým. Scéna nakonec nicméně skončila na podlaze střižny. I když kostým celých pár sekund, které na plátně dostal, strávil uvnitř kufříku, mnozí diváci by si ji stejně přáli vidět v kině.

9) Nala vyhnána z království

Jak se přihodilo, že Nala v divočině náhodou potkala Simbu, o němž si do té doby nejspíš myslela, že je dávno mrtvý? Součástí Lvího krále 86 % měla být ještě jedna další píseň, která vysvětlovala, že chtěl zlovolný Scar o generaci mladší lvici pojmout za manželku a když se mu vzepřela, vyhnal ji z domova. Zdá se, že je jeden z nejslavnějších zvířecích padouchů ještě podlejší, než jsme si všichni mysleli.

10) Doktor Brown se hrabe v kufříku

Marty McFly přiveze z budoucnosti v DeLoreanu mimo jiné i kufřík s osobními věcmi Emmetta Browna. Když to zjistí doktorova mladší verze, začne se vlastním majetkem prohrabovat. Objeví přitom fén, ale také třeba časopis Playboy. Když zvědavě nakoukne dovnitř, musí konstatovat, že mu budoucnost najednou připadá o dost lepší, než očekával.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Nový Vetřelec má stanovené datum vydání. Film se vrátí se svým kořenům

Nový Vetřelec má stanovené datum vydání. Film se vrátí se svým kořenům

Datum vydání 15. 6. Autor článku Josef Sdílení článku1888
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Alien: Romulus v produkci Ridleyho Scotta by měla být stará dobrá lekačka

Alien: Romulus v produkci Ridleyho Scotta by měla být stará dobrá lekačka

Datum vydání 6. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku1402
Bojovník a celebrita Karlos Terminátor Vémola bude mít film Lvi žerou první: KARLOS. Jako člověk vyvolává emoce. Jaký bude film?

Bojovník a celebrita Karlos Terminátor Vémola bude mít film Lvi žerou první: KARLOS. Jako člověk vyvolává emoce. Jaký bude film?

Datum vydání 23. 8. Autor článku Tomáš Sdílení článku1386
Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

Datum vydání 7. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku1369

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají

Datum vydání 30. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku5

Denzel Washington jako náhrada za Russella Crowea v Gladiátorovi 2? Vypadá to na skvělé rozhodnutí!

Datum vydání 28. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku3570

Taika Waititi: Poslední filmy hravého režiséra velký úspěch neměly. Co se děje?

Datum vydání 27. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku77
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581