Spider-Man, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Vysvětlíme vystřižené scény z pavoučích filmů

1. 12. 2017 4 530×55 světlý/tmavý vzhled

Náš pavoučí hrdina se v posledních dvou desetiletích dočkal už šesti velkých sólových blockbusterů. Proto máme z čeho vybírat v našem dnešním žebříčku vystřižených scén. Věřte nám, že některé budou skutečně stát za to – dozvíte se třeba, co chytil Peter do sítě mezi Dvojčaty, která postava si měla vyzkoušet modročervený oblek a taky která známá herečka nakonec nehrála ve filmu Amazing Spider-Man 2 62 %.

7) Sandman se maskuje jako hrad z písku

Sandmanova schopnost manipulace s pískem z něj dělá jednoho z nejnebezpečnějších filmových padouchů, který se dokáže přizpůsobit takřka jakékoli situaci. Protivníky mlátí obřími pěstmi, sebesilnější údery mu nezpůsobí žádné trvalé poškození a každá hromada písku v okolí Sandmana ještě o trošičku posílí. A co teprve, kdybyste ho potkali na poušti!

Spider-Man Jamese Camerona: Mělo se v něm sprostě nadávat a Octopusem mohl být Schwarzenegger

Písečná podoba dává ale také spoustu prostoru ke kreativnímu skrývání. Ve vystřižené scéně se Sandman pokusil kontaktovat svou dceru a aby se vyhnul odhalení, změnil se v písečný hrad.

6) Jonah Jameson si hraje na Spideyho

Víte, proč šéf plátku Daily Bugle tak nesnáší našeho oblíbeného pavouka ze sousedství? No samozřejmě proto, že mu závidí! Když získá odložený hrdinův kostým, ve vynechané scéně si ho obleče a baví se vystřelováním falešných pavučin na své zaměstnance. Fakt rádi bychom viděli J. K. Simmonse  , jak poskakuje po své kanceláři, naneštěstí se nikdy nedočkáme.

5) Harryho rozhodnutí

Harry nenávidí Petera, neboť si myslí, že zavraždil jeho otce Normana Osborna, známějšího pod superpadoušským jménem Green Goblin. Potom mu ale rodinný sluha sdělí, že rány, které Normana zabily, způsobilo jeho vlastní létající prkno. Harry si uvědomí, že Spidey neměl s taťkovou smrtí nic společného a vyrazí mu rychle pomoci se Sandmanem a Venomem.

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Ale moment! Něco tu smrdí. Proč si sluha nechával tak podstatnou informaci celou tu dobu pro sebe? Co víc, jak ví, že Spider-Man Normana nezavraždil jeho vlastním dopravním prostředkem? V původní verzi se měl Harry dívat na rozbitý obrázek sebe, Petera a MJ a rozhodnout se kamarádovi odpustit. Myslíme si, že by si takový závěr Harry zasloužil a více nám sedí k jeho charakteru.

4) Captain America, zářný vzor

Pamatujete si na videa Captaina Americy k mládeži, která v rámci školních osnov studentům pouštěli učitelé ve filmu Spider-Man: Homecoming 74 %? Vzniklo jich mnohem více, než tvůrci nakonec použili ve filmu. Pokud byste je chtěli vidět všechny, mrkněte se na snímek na blu-ray, kde by se měly objevit kompletně. Do té doby pamatujte, že máte být trpěliví!

3) Vrtulník mezi věžemi

Padouši vykradou banku, seberou pytle hotovosti a vyrazí s ní na střechu. Tam už na ně čeká vrtulník, který je má dopravit do bezpečí. Ale co se to děje? Znenadání se cosi pokazí, stroj vyletí nečekaně nahoru a už jenom bez pohybu visí v pavoučí síti, natažené mezi Dvojčaty. Scéna sloužila jen jako upoutávka k prvnímu Spider-Manovi 76 %, z finální verze však byly vystřeženy skoro všechny scény, které mrakodrapy zobrazují, kvůli útoku islamistů v roce 2001.

10 vystřižených scén, které vám dovolí nahlédnout hlouběji do duše vašich oblíbených postav

2) Richard Parker žije

Pro poslední dvě zajímavosti ale zamíříme ke druhému dílu rebootované série Amazing Spider-Man. Tam se měl v úplně poslední scéně celého filmu objevit Peterův otec Richard, vyjevit synovi, že celou dobu žije a sledoval jeho konání a měl také pronést ikonickou větu o velké zodpovědnosti, která přichází s velkou silou. To mělo Petera nakopnout k tomu, aby se i přes smrt milované Gwen znovu oblékl do kostýmu.

1) MJ v Amazing Spider-Manovi

Věděli jste však, že se v tom samém snímku měla vedle Gwen objevit i další Peterova velká láska, Mary Jane? Co víc, ztvárnila ji hlavní hrdinka Divergence, herečka Shailene Woodley  ! Třetí díl pak měl na její představení navázat uvedením nové romantické linky mezi ní a Peterem. Její scény byly natočeny, ale nikdy jsme je neviděli dokonce ani na blu-ray. Vlastně to ale docela chápeme: snímek je i beztoho tak přecpaný a zmatený, že by nová postava rozhodně nepomohla.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 701

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Star Wars: Jaké se stane člen Řádu Jedi mistrem? Nedávná kniha to konečně důkladně vysvětlila

Dnes Aleš

Pán prstenů: Představitel Sama Křepelky odhalil, která scéna je pro něj nejdojemnější

Včera Aleš 27

Wonder Woman: Režisérka prozradila něco málo o chystaném spin-offu věnovaném Amazonkám

Včera Aleš 19

Harry Potter: Myslel jsem, že mě každým dnem vyhodí, vzpomíná režisér na natáčení Kamene mudrců

Včera Aleš 35

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5347

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 17368

Avatar 2: Kate Winslet se ukázala na fotce z natáčení, tvůrci kvůli filmu postavili obří nádrž

14. 5. Aleš 292