7 nejdrsnějších Iron Manových obleků. Víte, že jeden umí i čarovat?

3. 12. 2017 31 914×1287 světlý/tmavý vzhled

Obleky Tonyho Starka ze slitiny zlata a titanu jsou hračky, které by si chtěl vyzkoušet snad každý. Nemohli jsme tedy odolat pokušení připomenout si nejkrásnější Iron Manovy zbroje z dosavadních snímků vesmíru MCU a přihodili jsme k nim několik dalších z komiksů, které bychom jednou rádi viděli. Řadíme je samozřejmě podle cool faktoru, tedy čistě subjektivně.

7) Hulkbuster

Proti běžným nepřátelům obyčejná zbroj samozřejmě stačí. Pokud ale chcete aspoň chvíli obstát v souboji s Hulkem, obří naštvanou zelenou příšerou, měli byste si pořídit ještě jednu vrstvu navíc. A to přesně Tony udělal – je to koneckonců génius. Ve snímku Avengers: Age of Ultron 73 % ovládla Scarlet Witch mysl Bruce Bannera a aby ho Stark mohl zastavit, nechal si z oběžné dráhy poslat zbroj Hulkbuster.

Záhady, které nedají fanouškům Marvelu spát. 6 nevyřešených otázek superhrdinského vesmíru

Tahle hračka je modulární, což znamená, že může poškozené části nahrazovat za čerstvé. To se totiž v situaci, kdy z vás někdo rve jeden pancéřový plát za druhým, docela šikne. I přesto, že je větší a těžší než Hulk, stále disponuje schopností letu a jeho paže umí cíl neustále mlátit, aniž by se Tony musel napřáhnout. V boji se Hulkbuster osvědčil, neboť dokázal zuřícího Hulka omráčit.

6) Anti Magneto zbroj

“Chlápek v kovovém obleku versus mutant ovládající magnetické síly. Pokud jste si mysleli, že to nebude žádný pořádný souboj, zjevně jste nikdy nepotkali Tonyho Starka.” Takovým prohlášením začíná oficiální komiks, kde se oba hrdinové střetli. Iron Man si pro souboj připravil atypický oblek z uhlíkových nanovláken a nakonec dokázal zvítězit!

Nevrtali jsme se v tomhle konkrétním příběhu hlouběji, takže vám neodpovíme na neodbytně se nabízející otázku, jak Tony před Magnetem odstínil elektroniku přímo uvnitř své zbroje. Tipujeme, že šlo o nějakou klasickou pseudovědeckou komiksovou technologii. Každopádně tímto oblekem Stark odstranil jednu ze svých zásadních slabin a proto si zaslouží místo v žebříčku.

5) Mark V

Nechápejte nás špatně, Mark VII z Avengers 83 % je krásný oblek a byli jsme nadšení, když se na Tonyho naskládal přímo za letu. Přesto se naše ohromení nevyrovnalo úžasu ze scény na závodním okruhu z filmu Iron Man 2 73 %. Tam totiž Stark jenom vstoupí do kufříku, nahodí si na sebe základní kostru a kovové plátky se už na jeho těle samy od sebe seřadí.

Bylo to totiž poprvé, co jsme viděli, že nasazení těžkého obleku může jít rychleji než obutí pohodlných papučí. Mark V má kromě toho unikátní červenostříbrný design. Zbroj sice nedisponuje nejsilnějšími zbraněmi, je lehčí a nedokáže vystoupat při letu do takových výšek, jako víkendová varianta klasického obleku ale více než postačuje Tonyho potřebám.

4) Model 50

 

A post shared by Alba González (@ironcarnage) on

Někteří fanoušci Modelu 50 přezdívají iRon Man, protože opravdu vypadá jako něco, co by navrhl zesnulý šéf Applu Steve Jobs. Také se mu říká Endo-Sym a z této zkratky už můžeme trochu poznat, jak vlastně oblek funguje. Stark ho totiž stvořil nikoli skrze kovové pláty a revoluční elektroniku, ale za pomoci biologie. Ano, zbroj je postavená na symbiontech, tvorech, jako je třeba Venom. Ti se navážou na svého hostitele a propůjčí mu nové schopnosti.

A přesně tak funguje i Model 50. Na rozdíl třeba od Venoma nemá vlastní osobnost, Tony je s ním však psychicky propojený. Má bílou barvu a za normálních okolností modře svítí. Když se ale Tony naštve, záře se změní na rudou a legrace začíná. Jeho repulzory umějí vyvinout takovou sílu, že ji nedokáže pohltit ani Havok. Stark si je taky vědom tradiční slabiny symbiontů a ochránil svůj oblek před sonickými útoky.

Pojistil se Tony i proti zápalkám? Dřevo, azbest nebo zápalky. 7 naprosto trapných slabin superhrdinů

3) Sorcerer Supreme

V jedné alternativní realitě musel Tony ochránit svět před entitou Dormammu, takže se ponořil do studia magie. Poté sestavil zbroj, která kombinovala jeho znalosti fyzického i kouzelného světa, takže si dokážete představit, jaký to byl nářez. Místo obloukového reaktoru oblek napájelo Agamottovo oko, artefakt z loňského Doctora Strange 76 %, v němž vězí jeden z Kamenů nekonečna.

Počítač uvnitř disponuje obsáhlou encyklopedií magie a když Tonyho někdo tímto způsobem napadá, automaticky navrhuje vhodná protikouzla. Dokáže také kouzlit mnohem rychleji, než většina magických protivníků.

2) Bleeding Edge

Bleeding Edge je jednou z nejpopulárnějších Starkových zbrojí, která zároveň patří i mezi ty nejmocnější. Oblek ve formě nanobotů přebývá přímo uvnitř Tonyho těla a jakmile vyvstane potřeba, obalí jeho kůži. Jeho nositel přitom nemusí udělat vůbec nic, stačí pouhé pomyšlení. Disponuje širokou škálou výzbroje a dokonce dokáže navýšit již beztoho mimořádnou Tonyho inteligenci.

Samotný název Bleeding Edge je mimochodem anglickou slovní hříčkou, která se používá pro označení zbrusu nové, revoluční, avšak potenciálně riskantní technologie. Hodí se tedy k popisu nejedné Iron Manovy zbroje, včetně té, kterou jsme dosadili na špici tohoto žebříčku.

1) Mark XLII

Třetí Tonyho filmová sólovka 81 % už dorazila před lety, tehdejší Starkův prototyp Mark XLII podle nás ale stále zůstává nejkrásnější a nejdrsnější zbrojí vůbec. Její zlatočervená barva obrací tradiční vzorec a výsledek vypadá moderně, stylově a výrazně. Oblek byl také prvním, který se dokáže rozpojit na jednotlivé díly a znovu se seskládat na Tonyho těle.

Nejbohatší superhrdinové. Víte, kdo se obléká do zlata a kdo vládne vlastní zemi?

A to pořád není všechno – poprvé jsme také viděli, jak Stark ovládá zbroj na dálku, zatímco dřepí v naprostém bezpečí opodál. Zjevně má daleko levnější mobilní data, než my všichni ostatní. Pořád nejste přesvědčeni, že je Mark XLII nejúžasnější Tonyho oblek? Tak se mrkněte znovu na Spider–Man: Homecoming 74 % a zjistíte, že ho má Stark rád natolik, že si ho po jeho zničení znovu postavil. To přece něco znamená!

Jo, Mark XLII je taky nejoblíbenější zbrojí herce Roberta Downeyho Jr.  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)