10 fantastických světů, které se nenápadně schovávají přímo za tím naším

3. 12. 2017 12 605×8180 světlý/tmavý vzhled

Náš svět není takový, jak se na první pohled jeví. Většina lidí si nikdy ničeho podivného nevšimne, ale ti nemnozí, kteří najdou dost odvahy, občas strhnou pomyslný závoj. A žasnou, když zjistí, že tu s námi žijí všemožní kouzelní tvorové, čarodějové či dokonce mytologické bytosti a vznětliví bohové.

1) Kronika rodu Spiderwicků 63 %

V lesích se prohánějí skřeti se zuby ostrými jako žiletky, bydlí tam ale i víly, hejkalové a mnohá další, leckdy velmi nebezpečná stvoření. Pro lidské oko jsou však tito obyvatelé našeho světa neviditelní, pokud se ovšem nekoukáte skrz otvor v kouzelném kameni. Pokud se ale rozhodnete zahrávat si s nadpřirozenými bytostmi, měli byste se vyzbrojit solí a chladným železem, které je udrží v bezpečné vzdálenosti.

Každý nesnáší Dolores Umbridgeovou. 10 mimořádně strašlivých filmových záporaček

2) Letopisy Narnie

V této magické říši plyne čas jinak, než v našem světě a dostat se do ní můžete mnoha originálními způsoby. Třeba skrze obraz, starou almaru nebo za pomoci zelených a žlutých prstenů. V Narnii žijí obři, fauni, kentauři i jednorožci, najdete tam ale i mluvící zvířata a v neposlední řadě i inteligentní stromy a mocného říčního boha. Pokud budete mít to štěstí a dostanete se tam v období Vánoc, obdržíte od místního dárkonoše mimořádně užitečný kouzelný předmět.

3) Harry Potter

Svět čarodějů je před námi, nevědomými mudly, velmi dobře zamaskován. Pak do něj ale vnikla J. K. Rowling   a pravda vyšla najevo. Na pozemky slavné školy v Bradavicích se dostanete velice snadno – stačí jen najít na londýnském nádraží nástupiště 9¾ a rozběhnout se přímo proti zdi. Počítejte ale s tím, že bez znalosti zaklínadel v kouzelnickém hájemství dlouho nevydržíte, při každé vhodné příležitosti se totiž určitě najde nějaký zlomyslný student Zmijozelu, který na vás tajně sešle nějaké nepěkné kouzlo.

4) Percy Jackson

Do Tábora polokrevných se dostanete, jenom pokud vám v žilách koluje krev některého z bohů starého Řecka. Jako správného antického hrdinu vás tam naučí, jak se bránit rozmarům takřka všemocných Olympanů a jak přežít setkání s mnoha děsivými monstry typu minotaurů, podsvětního psa Kerbera nebo Medúzy, která pouhým pohledem promění nepřítele v kamennou sochu.

5) Zlatý kompas 57 %

Náš vesmír je pouze jedním z milionů. V jednom alternativním světě, který se tomu našemu trochu podobá, žije mladá Lyra. Na své dobrodružné cestě za tajemstvím Prachu potká divoženky létající na borových větvích i opancéřované lední medvědy. Zjistí také, že mezi jejím a naším světem existují utajené průchody a že se pomocí jistého jedinečného předmětu dají vytvářet nové.

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

6) Faunův labyrint 81 %

Ve Španělsku zuřila občanská válka a dvanáctiletá Ofélie z neradostného světa utíkala do fantastické říše, kde se setkala s faunem, podivnou, a tak trochu děsivou kouzelnou bytostí. Dostala od něj několik úkolů, náročných a velmi nebezpečných. Existuje skutečně za prahem domu ve španělském pohraničí magická říše, nebo jde jenom o výplod Oféliiny podrážděné fantazie?

7) Muži v černém

Nebo je to ještě úplně jinak a za všechny paranormální jevy ve skutečnosti můžou mimozemšťané, kteří se z různých důvodů usídlili na naší planetě? Na vzájemné vztahy přistěhovalců z galaktické ciziny a lidských obyvatel Země dohlíží speciální sbor Mužů v černém. Ti jsou vybaveni nejen paprskomety, ale i speciálním blikátkem, které v mžiku vymaže vzpomínky těch, kteří nedopatřením zahlédli něco, co vidět neměli.

8) Petr Pan 64 %

Za druhou doprava a pak rovně až do rána. Pokud se aspoň základně orientujete na hvězdné obloze a máte dostatek vílího prachu, který vás zvedne ze země, můžete se vydat na cestu do Země Nezemě mezi piráty, indiány a tikající žraloky. Zda vás magická substance éterických okřídlených bytostí ochrání i před vražedným chladem vesmírného vzduchoprázdna, není pisateli těchto řádků naneštěstí známo.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

9) Alenka v říši divů

Až uvidíte bílého králíka, zkuste se sami přesvědčit, jak hluboko vede jeho nora. Možná zjistíte, že vám jako kočce Šklíbě široký úsměv á la měsíček na hnoji nechce zmizet z tváře. Ať už se vydáte hledat excentrického kloboučníka nebo zlovolnou srdcovou královnu, na tenhle filmový trip ještě hodně dlouho nezapomenete.

10) Most do země Terabithia 74 %

Jess a Leslie se do magické země dostávají zhoupnutím přes lesní říčku. Čekají tam na ně agresivní veverky, ale i stateční, ač drobní rytíři. Existuje ale celý kouzelný svět jenom v hlavách hlavních hrdinů, nebo je pravda složitější? To se dozvíte teprve potom, co překročíte most do země Terabithia.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (8 komentářů)  

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

22. 8. Aleš 402

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

Harry Potter: Všimli jste si skvělého detailu týkajícího se Voldemortovy róby?

25. 10. Aleš 317

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 23315

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

To nejzajímavější z tohoto týdne: